TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Załoga lotnicza składająca się z samych kobiet wylądowała w Arabii Saudyjskiej, gdzie kobiety nie mają nawet prawa prowadzić samochodu.

Załoga lotnicza, składająca się z samych kobiet, wylądowała w Arabii Saudyjskiej, gdzie kobiety nie mają nawet prawa prowadzić samochodu.

 

Historyczny moment nastąpił 23 lutego, gdy pilotka Royal Brunei (narodowe linie lotnicze Brunei, Sharifah Czarena Suriany i jej załoga, złożona z samych kobiet, wylądowały w kraju, gdzie kobiety nie mogą choćby prowadzić samochodu. W Arabii Saudyjskiej tylko mężczyźni mogą uzyskać prawo jazdy, a kobiecie za jazdę grozi grzywna lub areszt. (Kobietom pozostawiono jednak możliwość uzyskania licencji pilota. Pierwsza kobieta uzyskała taką licencję w 2014 roku.)

Obecnie Royal Brunei stara się zatrudniać więcej kobiet, choć to trudne, zwłaszcza, że ​​według szacunków, wśród 130 000 pilotów na świecie jest jedynie 4000 pilotek . Zaledwie 450 kobiet pracuje jako kapitanowie w tej branży. Sharifah Czarena Suriany, która wylądowała w Arabii Saudyjskiej, jest rzeczywiście pierwszą pilotką Royal Brunei. ,,Jako kobieta uważam, że to wielkie osiągnięcie” – Surainy powiedziała The Brunei Times, po tym jak otrzymała kapitańskie epolety w 2012 roku. ,,To pokazuje młodemu pokoleniu — a szczególnie dziewczynkom — że mogą osiągnąć cokolwiek, o czym marzą”.

 

Link:

http://www.mymodernmet.com

 

Opracowanie: Julia Maciocha

Korekta: Anna Hoss

 

 

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to