TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Załoga lotnicza składająca się z samych kobiet wylądowała w Arabii Saudyjskiej, gdzie kobiety nie mają nawet prawa prowadzić samochodu.

Załoga lotnicza, składająca się z samych kobiet, wylądowała w Arabii Saudyjskiej, gdzie kobiety nie mają nawet prawa prowadzić samochodu.

 

Historyczny moment nastąpił 23 lutego, gdy pilotka Royal Brunei (narodowe linie lotnicze Brunei, Sharifah Czarena Suriany i jej załoga, złożona z samych kobiet, wylądowały w kraju, gdzie kobiety nie mogą choćby prowadzić samochodu. W Arabii Saudyjskiej tylko mężczyźni mogą uzyskać prawo jazdy, a kobiecie za jazdę grozi grzywna lub areszt. (Kobietom pozostawiono jednak możliwość uzyskania licencji pilota. Pierwsza kobieta uzyskała taką licencję w 2014 roku.)

Obecnie Royal Brunei stara się zatrudniać więcej kobiet, choć to trudne, zwłaszcza, że ​​według szacunków, wśród 130 000 pilotów na świecie jest jedynie 4000 pilotek . Zaledwie 450 kobiet pracuje jako kapitanowie w tej branży. Sharifah Czarena Suriany, która wylądowała w Arabii Saudyjskiej, jest rzeczywiście pierwszą pilotką Royal Brunei. ,,Jako kobieta uważam, że to wielkie osiągnięcie” – Surainy powiedziała The Brunei Times, po tym jak otrzymała kapitańskie epolety w 2012 roku. ,,To pokazuje młodemu pokoleniu — a szczególnie dziewczynkom — że mogą osiągnąć cokolwiek, o czym marzą”.

 

Link:

http://www.mymodernmet.com

 

Opracowanie: Julia Maciocha

Korekta: Anna Hoss

 

 

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy