TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Zaproszenie na warsztaty prawne dla kobiet

Czy jak myślisz o prawie, to wydaje Ci się ono bardzo trudne i zawiłe? Czy uważasz, że wiedzę prawniczą mogą mieć tylko osoby po studiach prawniczych? Chciałabyś się dowiedzieć o prawach jakie Ci przysługują? Czy chcesz skutecznie poruszać się w procedurach sądowych?

akademiaprawkobiet600

Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałaś twierdząco, to mamy coś dla Ciebie!  Zapraszamy na warsztaty prawne dla kobiet.

Na warsztacie dowiesz się o podstawach prawa rodzinnego, czyli sprawy dotyczące:

  • alimentów,
  • władzy rodzicielskiej,
  • rozwodu,
  • separacji.

Dodatkowo dowiesz się więcej o podstawach prawa i postępowania karnego. Dzięki warsztatowi będziesz wiedzieć:

  • jakie masz prawa,
  • co zrobić, żeby je wyegzekwować,
  • jak pisać pisma procesowe,
  • jak prowadzić sprawę w sądzie i odwołać się od niekorzystnego wyroku sądowego.

Na warsztatach otrzymasz materiały i wzory pism procesowych.

11. kwietnia 2015 (sobota), w godzinach 12:00 – 18:00, fundacja Feminoteka, ul. Mokotowska 29 A, Warszawa

Zgłoszenia prosimy wysyłać mailowo na adres: [email protected] tytułem: ,,Zgłoszenie na warsztaty prawne dla kobiet 11 kwietnia”

Zgłoszenia przyjmujemy do 8. kwietnia.

Liczba miejsc ograniczona!

Udział w warsztacie bezpłatny. Zapewnimy materiały szkoleniowe i poczęstunek.
Warsztaty będzie prowadzić prawniczka udzielająca porad w fundacji Feminoteka.

 

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „To nie twoja wina! Stop przemocy wobec kobiet” w ramach programu OBYWATELE DLA DEMOKRACJI finansowanego z funduszy EOG  oraz w ramach Programu PL14 „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i przemocy ze względu na płeć”, współfinansowanego z funduszy norweskich. Operatorem Programu jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

to nie twoja wina

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Centrum 11.11 – oficjalna inauguracja

Choć jesteśmy tam od dobrych kilku miesięcy, to dopiero teraz była okazja, by zainaugurować działanie naszego Centrum 11.11. Świętowałyśmy równocześnie 17. urodziny Feminoteki, które obchodziłyśmy