TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Żona działacza PSL: mąż znęcał się nade mną, a koledzy partyjni milczeli

Spowiedź byłej żony działacza PSL: – Mąż znęcał się nade mną 10 lat. Pierwszy raz pobił mnie, gdy byłam w siódmym miesiącu ciąży. Gdy w końcu wniosłam o rozwód, odcinał mi prąd, gaz i ogrzewanie. Zmieniał zamki, zamykał w pokoju. Koledzy z partii? Wiedzieli, ale milcząco to tolerowali – piszą Karol Adamaszek i Sławomir Skomra w portalu Gazeta.pl.

Logo PSL

Sławomir Z. to radny i przewodniczący Rady Powiatu Lubelskiego. Jest też szefem komisji rewizyjnym PSL na Lubelszczyźnie. W poniedziałek klub radnych PiS w powiecie zażądał jego odwołania, ewentualnie honorowego podania się przez niego do dymisji.

W poniedziałek rano policja potwierdziła, że w nocy z soboty na niedzielę zatrzymała Sławomira Z., bo gonił swoją eksżonę i krzyczał, że ją zabije. „Gazeta” ustaliła, że w rodzinnym domu Z. w Niedrzwicy Dużej (powiat lubelski) w ciągu ostatnich lat z powodu awantur mundurowi interweniowali kilkanaście razy.

(…) Żona Sławomira Z. ujawnia nam, że jej dramat trwał wiele lat. O tym, że mąż znęca się nad nią i manipuluje dziećmi, informowała jego partyjnych kolegów: marszałka województwa i prezesa PSL na Lubelszczyźnie Krzysztofa Hetmana (zapewnia, że nie wiedział nic o przemocy, a i tak nie może mieszać się w czyjeś rodzinne sprawy), posła ludowców Jana Łopatę (nie chciał niczego komentować, apelował o „wstrzemięźliwość” w ocenach ), wójta Niedrzwicy Adam Kunę (wzbraniał się przed rozmową) i starostę powiatu lubelskiego Pawła Pikulę (powiedział nam, że jest na urlopie i nie zna sprawy).

Policja zamierza postawić Sławomirowi Z. zarzuty gróźb karalnych. Z. poprzez córkę przekazał nam, że nie ma ochoty na kontakty z mediami (…)

Źródło: „Mąż się znęcał, koledzy z PSL wiedzieli i milczeli”, Karol Adamaszek i Sławomir Skomra, Gazeta.pl, 13.05.2013.

Udostępnij

Ostatnie wpisy