TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Żona działacza PSL: mąż znęcał się nade mną, a koledzy partyjni milczeli

Spowiedź byłej żony działacza PSL: – Mąż znęcał się nade mną 10 lat. Pierwszy raz pobił mnie, gdy byłam w siódmym miesiącu ciąży. Gdy w końcu wniosłam o rozwód, odcinał mi prąd, gaz i ogrzewanie. Zmieniał zamki, zamykał w pokoju. Koledzy z partii? Wiedzieli, ale milcząco to tolerowali – piszą Karol Adamaszek i Sławomir Skomra w portalu Gazeta.pl.

Logo PSL

Sławomir Z. to radny i przewodniczący Rady Powiatu Lubelskiego. Jest też szefem komisji rewizyjnym PSL na Lubelszczyźnie. W poniedziałek klub radnych PiS w powiecie zażądał jego odwołania, ewentualnie honorowego podania się przez niego do dymisji.

W poniedziałek rano policja potwierdziła, że w nocy z soboty na niedzielę zatrzymała Sławomira Z., bo gonił swoją eksżonę i krzyczał, że ją zabije. „Gazeta” ustaliła, że w rodzinnym domu Z. w Niedrzwicy Dużej (powiat lubelski) w ciągu ostatnich lat z powodu awantur mundurowi interweniowali kilkanaście razy.

(…) Żona Sławomira Z. ujawnia nam, że jej dramat trwał wiele lat. O tym, że mąż znęca się nad nią i manipuluje dziećmi, informowała jego partyjnych kolegów: marszałka województwa i prezesa PSL na Lubelszczyźnie Krzysztofa Hetmana (zapewnia, że nie wiedział nic o przemocy, a i tak nie może mieszać się w czyjeś rodzinne sprawy), posła ludowców Jana Łopatę (nie chciał niczego komentować, apelował o „wstrzemięźliwość” w ocenach ), wójta Niedrzwicy Adam Kunę (wzbraniał się przed rozmową) i starostę powiatu lubelskiego Pawła Pikulę (powiedział nam, że jest na urlopie i nie zna sprawy).

Policja zamierza postawić Sławomirowi Z. zarzuty gróźb karalnych. Z. poprzez córkę przekazał nam, że nie ma ochoty na kontakty z mediami (…)

Źródło: „Mąż się znęcał, koledzy z PSL wiedzieli i milczeli”, Karol Adamaszek i Sławomir Skomra, Gazeta.pl, 13.05.2013.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to