• Polski
  • Українська
  • Wesprzyj nas
    bezpieczne wyjście

    888 88 33 88 Telefon przeciwprzemocowy pn.-pt. 11:00-19:00

    888 88 33 88
    Telefon przeciwprzemocowy
    bezpieczne wyjście

    Telefon
    przeciwprzemocowy
    dla kobiet

    Zapewniamy bezpłatną, poufną, specjalistyczną pomoc dla kobiet, które doświadczyły gwałtu lub innej formy przemocy w dowolnym momencie swojego życia. Nasza infolinia działa pod nr 888 88 33 88 w godz. 11:00-19:00 w dni powszednie. Możesz też napisać e-mail na adres [email protected].

    Udzielamy pomocy osobom, które doświadczają jakiejkolwiek przemocy – psychicznej, fizycznej, ekonomicznej i seksualnej – w rodzinie i poza nią. Do nas może zgłosić się każda kobieta: starsza, młodsza, lesbijka, heteroseksualna, transpłciowa.

     

    Przy telefonie dyżurują kobiety – ekspertki z zakresu przemocy wobec kobiet i przemocy w rodzinie – po specjalnych szkoleniach i kursach. Udzielą wszelkiej pomocy i potrzebnego wsparcia. Umówią, jeśli będzie taka potrzeba – na poradę prawną i/lub psychologiczną.

     

    Nasza prawniczka i psycholożki od lat zajmują się problematyką przemocy wobec kobiet.

    Możesz liczyć na naszą pomoc i wsparcie.

    Wiemy, że pierwszy kontakt z nami może wymagać odwagi, dlatego zapewniamy, że gdy do nas zadzwonisz, zostaniesz potraktowana z godnością i szacunkiem.

    Jeśli nie możesz lub jeszcze nie jesteś gotowa rozmawiać, możesz uzyskać informacji przez naszą chatbotkę Viktorię, działającą w aplikacji WhatsApp (+48 602 882 844). 

    Wszelkiej pomocy udzielamy BEZPŁATNIE.

    #stoimypostroniekobiet

    Jaki jest numer telefonu antyprzemocowego i kiedy jest czynny?

    888 88 33 88 | język polski

    pon.-pt., w godz. 11:00-19:00

    Możesz też napisać e-mail na adres [email protected].

     

    888 88 79 88 | język ukraiński

    pon.-pt., w godz. 14.00-19.00

    Na jakie wsparcie mogę liczyć?

    To Ty decydujesz, co chcesz zrobić w związku z doświadczeniem przemocy, z jakiej pomocy chcesz skorzystać. Jeśli doświadczyłaś przemocy fizycznej, psychicznej i ekonomicznej możesz otrzymać wsparcie psychologiczne, prawne, terapeutyczne. 

    Jeśli doświadczyłaś przemocy seksualnej możesz dodatkowo otrzymać także wsparcie medyczne, traumatologiczne, socjalne. Możesz otrzymać też wsparcie asystentki, której możesz zgłaszać wszelkie problemy i trudności. Dołożymy starań, aby jak najwięcej z nich pomóc Ci rozwiązać. Jeśli będziesz chciała, wsparcie otrzymają także Twoi najbliżsi.

    Jeśli zdecydujesz się na zgłoszenie sprawy na policję czy do prokuratury – wyjaśnimy przebieg procedury, pomożemy przygotować dokumenty i będziemy Ci asystować. Jeśli sprawa trafi do sądu, możesz liczyć na pomoc prawną z naszej strony.

    Wszelkiej pomocy udzielamy BEZPŁATNIE.

    Dla kogo jest przeznaczony telefon antyprzemocowy Feminoteki?

    Telefon przeciwprzemocowy Feminoteki jest przeznaczony dla kobiet i dziewcząt powyżej 15. roku życia, doświadczających przemocy ekonomicznej, fizycznej, psychologicznej i seksualnej. Pomagamy wszystkim kobietom – w tym transpłciowym.

    Chcę uzyskać pomoc w związku z przemocą wobec dziecka lub mężczyzny. Gdzie ją otrzymam?

    Polecamy Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie, który jest czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę: 800-12-00-02

    Z kim będę rozmawiać, gdy zadzwonię do Was?

    Przy telefonie dyżurują z zakresu przemocy wobec kobiet i przemocy w rodzinie po specjalnych szkoleniach i kursach. Nie martw się, jeśli nie wiesz, od czego zacząć.  Pomożemy Ci w rozmowie. Pokażemy możliwości i kroki, jakie możesz podjąć. Ekspertka umówi dla Ciebie spotkania np. z psycholożką, prawniczką, lekarką.

    Czy dzwoniąc do Feminoteki mogę uzyskać pomoc od ręki?

    Niestety nie. Telefon przeciwprzemocowy jest pierwszym kontaktem z naszymi ekspertkami, by rozpoznać, jaka pomoc jest dla Ciebie najlepsza. Pomoc uzyskasz w umówionym terminie.

    Jak przygotować się do rozmowy?

    Możesz się zastanowić , jakiej pomocy potrzebujesz: psychologicznej, prawnej czy obu. Ale nie jest to konieczne. Możesz po prostu nie wiedzieć, jakiej pomocy potrzebujesz. Ustalisz to z ekspertka dyżurująca przy telefonie. Warto byś miała pod ręką kartkę i długopis, by zapisać termin swojej konsultacji. Wiemy, że pierwszy kontakt z nami może wymagać odwagi, dlatego zapewniamy, że gdy do nas zadzwonisz, zostaniesz potraktowana z godnością i szacunkiem.

    Jeśli nie możesz lub jeszcze nie jesteś gotowa rozmawiać, możesz uzyskać informacji przez naszą czatbotkę Viktorię, działającą w aplikacji WhatsApp (+48 602 882 844).

    Czy konsultacje naprawdę są bezpłatne?

    Tak. Nie pobieramy ŻADNYCH opłat za udzielane wsparcie.

    Gdzie odbywają się konsultacje psychologiczne i prawne?

    Część konsultacji odbywa się telefonicznie lub przez dostępną dla Ciebie platformę komunikacyjną. Inne odbywają się osobiście w Warszawie w naszym Punkcie pomocowym. Jego adres otrzymasz wraz z informacją o dacie konsultacji.

    Fundacja Feminoteka
    03-982 Warszawa
    ul. Konrada Guderskiego 3/96

    695 223 184
    [email protected]

    KRS 0000242885
    NIP: 521-33-699-15
    REGON: 140308264

    ING BSK S.A.
    68 1050 1038 1000 0022 9768 3522

    © Copyright 2023 Fundacja Feminoteka | Powered by tdy.pl