• Polski
 • Українська
 • Wesprzyj nas
  Bezpieczne wyjście

  888 88 33 88 Telefon przeciwprzemocowy pn.-pt. 11:00-19:00, sb.-ndz. 10:00-16:00

  888 88 33 88
  Telefon przeciwprzemocowy
  bezpieczne wyjście
  Nasz zespół

  Zarząd fundacji

  Prezeska
  Joanna Piotrowska

  Założycielka Feminoteki. Pedagożka, andragożka, trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka i ekspertka antyprzemocowa. Absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej organizowanego przez Instytut Psychologii Zdrowia. Laureatka nagrody Złoty Telefon przyznawany przez Niebieską Linię osobom szczególnie zaangażowanym w przeciwdziałanie przemocy.  Prowadzi manufakturę Samo Dobro, markę kosmetyczną fundacji Feminoteka – ekologiczną, naturalna, wegańską.

  Wiceprezeska
  Jolanta Gawęda

  Trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, absolwentka Akademii Edukacji Antydyskryminacyjnej, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie, certyfikowana specjalistka ds. pomocy ofiarom przemocy (IPZ). Wiceprezeska Feminoteki, koordynuje Program „Bezpieczne Miejsca”, prowadzi szkolenia i warsztaty.

  Zespół

  Koordynator programów warsztatowych i szkoleniowych
  Iakov Borisov

  Jestem osobą o doświadczeniu migracji. Najważniejsze dla mnie wartości to sprawiedliwość społeczna i równość. Od wiosny 2024 roku koordynuję szkolenia w Fundacji Feminoteka. Oprócz tego interesuję się muzyką, filmem i literaturą.

  Administratorka Hostelu dla Pań po doświadczeniu przemocy
  Katarzyna Borowska

  Pracuję  w Fundacji Feminoteka na stanowisku Administratorka Hostelu dla Pań po doświadczeniu przemocy. Prowadzę także zajęcia z ceramiki, opierając się na fundamentach arteterapii. Prowadzeniem zajęć z ceramiki zajmuje się od 2006 r. po ukończeniu szkolenia w tej dziedzinie. Zawsze była to moja pasja, która przerodziła się w zawód. Obecnie ukończyłam wiele szkoleń w dziedzinie pierwszej pomocy psychologicznej, aby móc jak najlepiej wspierać moich uczniów i mieszkanki Hostelu.

  Asystentka socjalna i międzykulturowa, tłumaczka
  Polina Bulycheva

  Studentka Uniwersytetu Warszawskiego. Tłumaczka ukraińskiego, rosyjskiego i angielskiego. Tańczy i uprawia jogę. W Feminotece jest asystentką socjalną i międzykulturowe dla Ukrainek, którym udzielamy pomocy. Prowadzi też warsztaty z jogi.

  Radczyni Prawna
  Agata Bzdyń

  Radczyni prawna, absolwentka prawa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także Wydziału Prawa, Nauk Politycznych i Zarządzania na Uniwersytecie w Strasbourgu, Francja. Pracowała w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasbourgu. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem systemu ochrony praw człowieka w Europie oraz w ramach systemu ONZ. Prowadzi własną Kancelarię Radcy Prawnego w Warszawie. W Feminotece prowadzi konsultacje prawne.

  Psycholożka
  Agnieszka Chojak

  Psychoterapeutka w trakcie szkolenia w nurcie poznawczo-behawioralnym, doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich przy Uniwersytecie SWPS. Ukończyła liczne kursy psychoterapii w Beck Institute for Cognitive Behavior Therapy. Prowadzi badania dotyczące terapii akceptacji i zaangażowania (www.artevitae.pl). Na co dzień pracuje w CZP w Szpitalu Bielańskim. W Feminotece udziela porad psychologicznych.

  Konsultantka przy telefonie przeciwprzemocowym
  Zuzanna Chrupek

  Magistrantka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizacja: psychologia sądowa) i studentka kulturoznawstwa. Ukończyła certyfikowany roczny staż w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, gdzie zdobywała doświadczenie z zakresu przemocy domowej i jej przeciwdziałania. Naukowo interesuje się psychologią społeczną i psychoseksuologią, a w szczególności wierzeniami spiskowymi i konfliktami grupowymi. W fundacji jest osobą pierwszego kontaktu – dba o to, aby każdy, kto dzwoni, poczuł się wysłuchany i zrozumiany.

  Promocja, fundraising krajowy
  Karolina Domagalska
  urodziłam się nad morzem i kiedyś tam wrócę. piszę, dziergam, robię filmy
  Asystentka międzykulturowa
  Jana Dziuba

  Absolwentka UW, która postanowiła zmienić życie i zostać fizjoterapeutką. Z zamiłowaniem do medycyny, sztuki i kultury. Ciekawa świata i lubiąca uczyć się nowych rzeczy. Racjonalna optymistka.

  Psychoterapeutka
  Agnieszka Glińska

  Psychoterapeutka w trakcie szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, praktykę zdobywała m.in. w Dziennym Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej  w Szpitalu Wolskim. Z wykształcenia reżyserka, wykłada na AST w Krakowie ( dr hab, prof uczelni). Prowadzi arteterapeutyczne i samorozwojowe warsztaty dla kobiet. W Feminotece zajmuje się wsparciem psychologicznym i psychoterapią dla kobiet z doświadczeniem przemocy,  pracuje z osobami przeżywającym stany depresyjne, lękowe, cierpiącymi na zaburzenia odżywiania czy trudności adaptacyjne.

  Fundraiserka
  Amy Greenbank

  Feministka, ukończyła liczne szkolenia z zakresu nauk społecznych i praktyki antyopresyjnej, działa przede wszystkim w obszarze praw i bezpieczeństwa kobiet. Przez 13 lat zajmowała się przemocą wobec kobiet i dziewcząt w sytuacjach kryzysów humanitarnych, w tym w Afryce Zachodniej i Wschodniej, na Bliskim Wschodzie, w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Azji Południowo-Wschodniej. Jest także reżyserką, pasjonują ją filmy eksperymentalne, animacja oraz praca z kobietami przy opowiadaniu ich historii. Uwielbia kobiecą piłkę nożną i boks kobiecy. W Feminotece zajmuje się pozyskiwaniem funduszy i współpracą z międzynarodowymi partnerami.

  Koordynatorka biura
  Zofia Guła

  Do Feminoteki dołączyłam w kwietniu 2024 i od tej pory zajmuję się koordynowaniem biura. Wcześniej pracowałam w fundacji zajmującej się pomocą Ukrainie i to dzięki temu doświadczeniu wiem, że dalej chcę się spełniać zawodowo i działać w organizacjach pomocowych. W ostatnim czasie angażowałam się w wiele inicjatyw takich jak gotowanie i wydawanie posiłków osobom w kryzysie bezdomności, współorganizowanie koncertów i imprez benefitowych na rzecz zaprzyjaźnionych fundacji i stowarzyszeń, współtworzenie jednej z lawet na warszawskiej Paradzie Równości. Od kilku lat aktywnie działam w Stowarzyszeniu Wolne Konopie.

  Rzeczniczka ds. przeciwdziałania przemocy wobec kobiet
  Joanna Gzyra-Iskandar

  Kulturoznawczyni, polonistka i feministka. Od 10 lat zawodowo zajmuje się PR-em i komunikacją, od 4 lat w organizacjach pozarządowych. Jako aktywistka działa w obszarach zwalczania przemocy ze względu na płeć, dostępu do bezpiecznej aborcji oraz praw osób LGBTQ+.

  Telefon:  662 317 478

  Asystentka międzykulturowa
  Shadada Kh

  Nazywam się Shahada Kh, jestem z Czeczenii, mieszkam w Polsce 10 lat. Jestem mamą dwójki dzieci. Pracuję w Feminotece z bardzo wspaniałym zespołem. Jestem asystentką międzykulturową. W wolnym czasie szydełkuje. Lubię wszystko, co naturalne, piękne i nowe…

  Specjalistka ds. komunikacji ze społecznością ukraińską
  Kseniia Kyshyshian

  Jest kreatywną kobietą, kochająca fotografię, malarstwo oraz kino. Pochodzi z pięknego miasta-bohatera Charkowa w Ukrainie. Ukończyła marketing. Do Feminoteki przeszła z branży modowej. Aktualnie pomaga społeczności ukraińskiej w asymilowaniu się w Polsce poprzez naukę języka, historii i zwyczajów Polaków i Polek. W wolnej chwili zajmuje się także wolontariatem, wspiera Ukraińców, którzy walczą o wyzwolenie kraju i te, które zdecydowały się pozostać w Ukrainie.

  Konsultantka przy telefonie przeciwprzemocowym
  Inga Lipińska

  Pomaga osobom doświadczającym przemocy od ponad sześciu lat. Brała udział w licznych szkoleniach i kursach psychologicznych, terapeutka zajęciowa, studentka psychoterapii. Autorka bloga dotyczącego przemocy. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się nie tylko w pracy z osobami potrzebującymi wsparcia, ale też prowadząc warsztaty m.in. na Akademii Sztuk Przepięknych na Pol’and’Rock Festival

  Koordynatorka Programu Pomocowego PL i UA
  Monika Milewska

  Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW. Specjalizuje się w prawie i postępowaniu karnym okresu międzywojennego. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.  W Feminotece koordynuje projekty przeciwprzemocowe.

  Koordynatorka webinarów
  Weronika Modrzejewska-Rubin

  Aktywistka społeczna,feministka, animatorka kultury, socjolożka. Członkini i wiceprezeska fundacji Camera Femina oraz koordynatorka międzynarodowego konkursu filmów krótkometrażowych Let’s Start The Revolution. Aktywna członkini środowiska D.I.Y. w Lublinie. Założycielka i pomysłodawczyni GRRRLZ GET LOUD – inicjatywy promującej dziewczyny w kulturze niezależnej, oraz QUEERZ GET LOUD – pierwszego queerowego festiwalu w województwie lubelskim. W Feminotece zajmuje się projektem webinarów i szkoleń.

  Koordynatorka administracyjna Punktu pomocy po gwałcie
  Izabela Możdrzeń

  Project managerka z wieloletni doświadczeniem, zdobywanym w korporacjach. Działaczka na rzecz praw człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów sprawiedliwości reprodukcyjnej. Od 8 lat w ruchu feministycznym. Praktyczka empatii, szacunku i godności. Rzeczniczka różnorodności i włączania. W trakcie studiów podyplomowych w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

  Psycholożka, Psychotraumatolożka
  Katarzyna Nowakowska

  Psycholożka i psychotraumatolożka, tłumaczka języka angielskiego, ekonomistka. W polskim ruchu feministycznym od roku 1993. W Feminotece konsultantka przy telefonie antyprzemocowym, prowadzi także konsultacje psychologiczne i terapię psychotraumatologiczne; pracuje metodą przedłużonej ekspozycji. Koordynuje program „Rape Crisis Center in Poland”

  Koordynatorka platformy edukacyjnej poświęconej przemocy seksualnej
  Liliana Religa

  Full-stack designerka i project managerka po lingwistyce i gender mainstreaming. Absolwentka programów inkubacyjnych Shesnnovation i Sektor 3.0; laureatka feministycznych hackathonów. Przez wiele lat związana ze środowiskiem feministycznym jako koordynatorka wydarzeń i promocji, edukatorka, autorka publikacji nt. zdrowia i praw reprodukcyjnych.

  Hobbystycznie uprawia wspinaczkę, malarstwo i zachłanne czytelnictwo.

  Koordynatorka projektu ReIncluGen
  Katarzyna Szczepaniak

  Edukatorka, arteterapeutka, instruktorka akademicka związana głównie z Uniwersytetem SWPS.
  Autorka i koordynatorka wielu projektów m.in. poświęconych zapomnianym kobietom z historii Polski: Wolna Polka. Kobiety II RP oraz Wolna Polka na krańcach świata
  Interesuje się zagadnieniami tożsamości, komunikacji (niewerbalnej, międzykulturowej, wizualnej) oraz edukacją na rzecz samorozwoju i rozwoju zrównoważonego.  Od 2012 r. prowadzi incicjatywę społeczno-edukacyjną Akademia Znajomych.

  W Feminotece odpowiedzialna za projekt Rethinking Inclusion and Gender empowerment: A participatory action research #ReIncluGen. Prowadzi także warsztaty wzmacniające dla kobiet.

  Specjalistka ds. zarządzania projektami
  Anna Szkiruć

  Odpowiedzialna za koordynację projektów rozwojowych i szkoleniowych, uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach edukacyjnych. Od 20 lat zaangażowana w proces pozyskiwania i rozliczeń finansowych środków krajowych i międzynarodowych przeznaczanych na pomoc osobom potrzebującym.

  Pasjonatka wolnej leśnej edukacji, literatury fantasy.

  Asystentka administracyjno-finansowa, asystentka w Punkcie pomocy po gwałcie
  Anna Szopa

  Absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, studiowała psychologię społeczną w Collegium Civitas.
  Entuzjastka, która lubi łączyć, usprawniać, optymalizować.
  W Feminotece współtworzy dział kadrowo-księgowy, odpowiada za porządek w dokumentacji i asystuje osobom z doświadczeniem przemocy seksualnej.

  Koordynatorka programu Usamodzielnienie
  Małgorzata Teperek

  Pracowniczka socjalna z wieloletnim stażem, absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz szkoleń z zakresu przeciwdziałania przemocy wobec dzieci organizowanych przez fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Wspiera osoby i rodziny w przezwyciężaniu trudnej sytuacji życiowej, w jakiej się znalazły.
  W Feminotece zajmuje się realizacją pracy socjalnej i poradnictwem z zakresu pomocy społecznej. Koordynuje Program „Usamodzielnienie”.

  Asystentka socjalna i międzykulturowa, tłumaczka
  Anna Tsyba

  Studiowała Business English na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Tłumaczka ukraińskiego, rosyjskiego i angielskiego. W Feminotece jest asystentką socjalną i międzykulturową dla Ukrainek, którym udzielamy pomocy.  Konsultantka przy telefonie przeciwprzemocowym. Opiekuje się też naszymi ukraińskimi mediami społecznościowymi.

  Psycholożka
  Julia Walatek

  Psycholożka, psychotraumatolożka, konsultantka kryzysowa, terapeutka EMDR, Specjalistka terapii układu nerwowego programem Terapii Neurotaktylnej dr S. Masgutowej, trenerka biznesu. Psychoterapeutka poznawczo-behawioralna z dialogiem motywującym, terapią zorientowaną na schematy i terapią trzeciej fali (w trakcie szkolenia). Specjalizuje się w interwencyjnej, jak i psychotraumatologicznej pracy z dorosłymi. Obszary z którymi pracuje najczęściej to: PTSD, kryzysy, traumy, żałoba i przewlekła żałoba, przemoc, gwałty, tortury, lęki, napięcia, zaburzenia osobowości, zaburzenia funkcjonowania psychosomatycznego. Posiada ponad szesnastoletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i pracy z ludźmi. Członkini Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuje w języku polskim, ukraińskim, rosyjskim.

  Researcherka
  Katarzyna Wiącek

  Z wykształcenia historyczka sztuki. Ponad 10 lat współpracowała z wrocławskimi organizacjami pozarządowymi (Stowarzyszenie Generacje, Amnesty International Wrocław, Dom Spotkań im. Angeslusa Silesiusa, Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej, Stowarzyszenie Nomada, Fundacja TUS/Niepełnosprawnik) oraz grupami nieformalnymi (Inicjatywa 8 Marca, FAKFest)
  Doświadczona graficzka-freelancerka i projektantka stron internetowych (proyecto).
  Pasjonuje ją architektura współczesna oraz wszelkie zjawiska miejskie związane z urbanistyką.

  Pomoc techniczna
  Wioletta Wielądek

  Konserwatorka bezpiecznego miejsca dla kobiet. Osoba od zadań specjalnych, jeżeli chodzi o rzeczy techniczne. Zainteresowania to sport: piłka nożna, trenuje kickboxing.

  Psycholożka, psychotraumatolożka
  Anna Woźniak

  Ukończyła psychologię kliniczną na SWPS.  Terapeutka terapii metodą EMDR. Ukończyła program studiów podyplomowych z dziedziny psychotraumatologii. Realizuje program Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Głównym obszarem zainteresowań są zaburzenia po stresie traumatycznym (PTSD), przemoc seksualna i związane z nią konsekwencje. Prywatnie zapalona czytelniczka, fotografka i właścicielka wspaniałej suczki Zojki.

  Koordynatorka biura i projektów
  Marta Żbikowska

  Z wykształcenia hungarystka i muzykolożka. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz szkolenie Przemoc Uwarunkowana Płcią – Zarządzanie Przypadkami organizowane przez UNHCR i IMC. Pracowała m.in. jako tłumaczka i autorka tekstów o tematyce feministycznej i queerowej, była wolontariuszką Feminoteki. W wolnym czasie gra i śpiewa w Hanako i Deadly Fire End.

  Bądź z nami na
  bieżąco!

  Zapisz się do newslettera!
  [mc4wp_form id=122]

  Fundacja Feminoteka
  03-982 Warszawa
  ul. Konrada Guderskiego 3/96

  695 223 184
  [email protected]

  KRS 0000242885
  NIP: 521-33-699-15
  REGON: 140308264

  ING BSK S.A.
  68 1050 1038 1000 0022 9768 3522

  © Copyright 2023 Fundacja Feminoteka | Powered by tdy.pl