• Polski
  • Українська
  • Wesprzyj nas
    bezpieczne wyjście

    888 88 33 88 Telefon przeciwprzemocowy pn.-pt. 11:00-19:00, sb.-ndz. 10:00-16:00

    888 88 33 88
    Telefon przeciwprzemocowy
    bezpieczne wyjście
    Nasz zespół

    Zarząd Fundacji

    Prezeska
    Joanna Piotrowska

    Założycielka Feminoteki. Pedagożka, andragożka, trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka i ekspertka antyprzemocowa. Absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej organizowanego przez Instytut Psychologii Zdrowia. Laureatka nagrody Złoty Telefon przyznawany przez Niebieską Linię osobom szczególnie zaangażowanym w przeciwdziałanie przemocy.  Prowadzi manufakturę Samo Dobro, markę kosmetyczną fundacji Feminoteka – ekologiczną, naturalna, wegańską.

    Wiceprezeska
    Jolanta Gawęda

    Trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, absolwentka Akademii Edukacji Antydyskryminacyjnej, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie, certyfikowana specjalistka ds. pomocy ofiarom przemocy (IPZ). Wiceprezeska Feminoteki, koordynuje Program „Bezpieczne Miejsca”, prowadzi szkolenia i warsztaty.

    Zespół

    Administratorka Hostelu dla Pań po doświadczeniu przemocy
    Katarzyna Borowska

    Pracuję  w Fundacji Feminoteka na stanowisku Administratorka Hostelu dla Pań po doświadczeniu przemocy. Prowadzę także zajęcia z ceramiki, opierając się na fundamentach arteterapii. Prowadzeniem zajęć z ceramiki zajmuje się od 2006 r. po ukończeniu szkolenia w tej dziedzinie. Zawsze była to moja pasja, która przerodziła się w zawód. Obecnie ukończyłam wiele szkoleń w dziedzinie pierwszej pomocy psychologicznej, aby móc jak najlepiej wspierać moich uczniów i mieszkanki Hostelu.

    Asystentka socjalna i międzykulturowa, tłumaczka
    Polina Bulycheva

    Studentka Uniwersytetu Warszawskiego. Tłumaczka ukraińskiego, rosyjskiego i angielskiego. Tańczy i uprawia jogę. W Feminotece jest asystentką socjalną i międzykulturowe dla Ukrainek, którym udzielamy pomocy. Prowadzi też warsztaty z jogi.

    Radczyni Prawna
    Agata Bzdyń

    Radczyni prawna, absolwentka prawa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także Wydziału Prawa, Nauk Politycznych i Zarządzania na Uniwersytecie w Strasbourgu, Francja. Pracowała w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasbourgu. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem systemu ochrony praw człowieka w Europie oraz w ramach systemu ONZ. Prowadzi własną Kancelarię Radcy Prawnego w Warszawie. W Feminotece prowadzi konsultacje prawne.

    Psycholożka, psychoterapeutka, dr nauk społecznych w dziedzinie Psychologia
    Agnieszka Chojak

    Ukończyła liczne kursy terapii ACT i DBT w Beck Institute for Cognitive Behavior Therapy. Zajmuje się zagadnieniami z zakresu psychologii klinicznej, poznawczej i psychoterapii. Autorka artykułów w czasopismach naukowych. Współpracuje z Uniwersytetem SWPS, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami. Doświadczenie zdobywała na oddziale psychiatrycznym w szpitalu w Działdowie, w ośrodku terapii uzależnień w Działdowie, w dziennych domach opieki dla seniorów, w Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Bielańskim, gdzie prowadziła psychoterapię indywidualną oraz terapię grupową m.in. dla osób z zaburzeniami lękowymi. W pracy integruje techniki terapii poznawczo-behawioralnej, terapii akceptacji i zaangażowania, terapii dialektyczno-behawioralnej oraz terapii schematu. W Feminotece prowadzi konsultacje w ramach interwencji kryzysowej, terapii krótkoterminowej oraz terapię traumy metodą przedłużonej ekspozycji.

    Promocja, fundraising krajowy
    Karolina Domagalska
    urodziłam się nad morzem i kiedyś tam wrócę. piszę, dziergam, robię filmy
    Asystentka międzykulturowa
    Jana Dziuba

    Absolwentka UW, która postanowiła zmienić życie i zostać fizjoterapeutką. Z zamiłowaniem do medycyny, sztuki i kultury. Ciekawa świata i lubiąca uczyć się nowych rzeczy. Racjonalna optymistka.

    Psychoterapeutka
    Agnieszka Glińska

    Psychoterapeutka w trakcie szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, praktykę zdobywała m.in. w Dziennym Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej  w Szpitalu Wolskim. Z wykształcenia reżyserka, wykłada na AST w Krakowie ( dr hab, prof uczelni). Prowadzi arteterapeutyczne i samorozwojowe warsztaty dla kobiet. W Feminotece zajmuje się wsparciem psychologicznym i psychoterapią dla kobiet z doświadczeniem przemocy,  pracuje z osobami przeżywającym stany depresyjne, lękowe, cierpiącymi na zaburzenia odżywiania czy trudności adaptacyjne.

    Fundraiserka
    Amy Greenbank

    Feministka, ukończyła liczne szkolenia z zakresu nauk społecznych i praktyki antyopresyjnej, działa przede wszystkim w obszarze praw i bezpieczeństwa kobiet. Przez 13 lat zajmowała się przemocą wobec kobiet i dziewcząt w sytuacjach kryzysów humanitarnych, w tym w Afryce Zachodniej i Wschodniej, na Bliskim Wschodzie, w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Azji Południowo-Wschodniej. Jest także reżyserką, pasjonują ją filmy eksperymentalne, animacja oraz praca z kobietami przy opowiadaniu ich historii. Uwielbia kobiecą piłkę nożną i boks kobiecy. W Feminotece zajmuje się pozyskiwaniem funduszy i współpracą z międzynarodowymi partnerami.

    Koordynatorka biura
    Zofia Guła

    Do Feminoteki dołączyłam w kwietniu 2024 i od tej pory zajmuję się koordynowaniem biura. Wcześniej pracowałam w fundacji zajmującej się pomocą Ukrainie i to dzięki temu doświadczeniu wiem, że dalej chcę się spełniać zawodowo i działać w organizacjach pomocowych. W ostatnim czasie angażowałam się w wiele inicjatyw takich jak gotowanie i wydawanie posiłków osobom w kryzysie bezdomności, współorganizowanie koncertów i imprez benefitowych na rzecz zaprzyjaźnionych fundacji i stowarzyszeń, współtworzenie jednej z lawet na warszawskiej Paradzie Równości. Od kilku lat aktywnie działam w Stowarzyszeniu Wolne Konopie.

    Rzeczniczka ds. przeciwdziałania przemocy wobec kobiet
    Joanna Gzyra-Iskandar

    Kulturoznawczyni, polonistka i feministka. Od 10 lat zawodowo zajmuje się PR-em i komunikacją, od 4 lat w organizacjach pozarządowych. Jako aktywistka działa w obszarach zwalczania przemocy ze względu na płeć, dostępu do bezpiecznej aborcji oraz praw osób LGBTQ+.

    Telefon:  662 317 478

    Asystentka międzykulturowa
    Shadada Kh

    Nazywam się Shahada Kh, jestem z Czeczenii, mieszkam w Polsce 10 lat. Jestem mamą dwójki dzieci. Pracuję w Feminotece z bardzo wspaniałym zespołem. Jestem asystentką międzykulturową. W wolnym czasie szydełkuje. Lubię wszystko, co naturalne, piękne i nowe…

    Specjalistka ds. komunikacji ze społecznością ukraińską
    Kseniia Kyshyshian

    Jest kreatywną kobietą, kochająca fotografię, malarstwo oraz kino. Pochodzi z pięknego miasta-bohatera Charkowa w Ukrainie. Ukończyła marketing. Do Feminoteki przeszła z branży modowej. Aktualnie pomaga społeczności ukraińskiej w asymilowaniu się w Polsce poprzez naukę języka, historii i zwyczajów Polaków i Polek. W wolnej chwili zajmuje się także wolontariatem, wspiera Ukraińców, którzy walczą o wyzwolenie kraju i te, które zdecydowały się pozostać w Ukrainie.

    Konsultantka przy telefonie przeciwprzemocowym
    Inga Lipińska

    Pomaga osobom doświadczającym przemocy od ponad sześciu lat. Brała udział w licznych szkoleniach i kursach psychologicznych, terapeutka zajęciowa, studentka psychoterapii. Autorka bloga dotyczącego przemocy. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się nie tylko w pracy z osobami potrzebującymi wsparcia, ale też prowadząc warsztaty m.in. na Akademii Sztuk Przepięknych na Pol’and’Rock Festival

    Agnieszka Majcher
    Konsultantka przy telefonie przeciwprzemocowym
    Agnieszka Majcher

    Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS. Ukończyła roczny staż w Pogotowiu Niebieska Linia, pomagając i wspierając osoby doświadczające przemocy domowej. Od października studentka podyplomowa na kierunku interwencja kryzysowa. Prywatnie pasjonatka jeździectwa i właścicielka kota imieniem Drako.

    Koordynatorka Programu Pomocowego PL i UA
    Monika Milewska

    Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW. Specjalizuje się w prawie i postępowaniu karnym okresu międzywojennego. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.  W Feminotece koordynuje projekty przeciwprzemocowe.

    Koordynatorka webinarów
    Weronika Modrzejewska-Rubin

    Aktywistka społeczna,feministka, animatorka kultury, socjolożka. Członkini i wiceprezeska fundacji Camera Femina oraz koordynatorka międzynarodowego konkursu filmów krótkometrażowych Let’s Start The Revolution. Aktywna członkini środowiska D.I.Y. w Lublinie. Założycielka i pomysłodawczyni GRRRLZ GET LOUD – inicjatywy promującej dziewczyny w kulturze niezależnej, oraz QUEERZ GET LOUD – pierwszego queerowego festiwalu w województwie lubelskim. W Feminotece zajmuje się projektem webinarów i szkoleń.

    Koordynatorka administracyjna Punktu pomocy po gwałcie
    Izabela Możdrzeń

    Project managerka z wieloletni doświadczeniem, zdobywanym w korporacjach. Działaczka na rzecz praw człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów sprawiedliwości reprodukcyjnej. Od 8 lat w ruchu feministycznym. Praktyczka empatii, szacunku i godności. Rzeczniczka różnorodności i włączania. W trakcie studiów podyplomowych w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

    Psycholożka, Psychotraumatolożka
    Katarzyna Nowakowska

    Psycholożka i psychotraumatolożka, tłumaczka języka angielskiego, ekonomistka. W polskim ruchu feministycznym od roku 1993. W Feminotece konsultantka przy telefonie antyprzemocowym, prowadzi także konsultacje psychologiczne i terapię psychotraumatologiczne; pracuje metodą przedłużonej ekspozycji. Koordynuje program „Rape Crisis Center in Poland”

    Anna Prus
    Social media managerka
    Anna Prus

    Certyfikowana twórczyni treści wideo, aktywistka aborcyjna. Podlasianka w Warszawie. Gdyby miała wybrać jedną platformę do komunikacji, bez zastanowienia wskazałaby Instagram.

    Koordynatorka platformy edukacyjnej poświęconej przemocy seksualnej
    Liliana Religa

    Full-stack designerka i project managerka po lingwistyce i gender mainstreaming. Absolwentka programów inkubacyjnych Shesnnovation i Sektor 3.0; laureatka feministycznych hackathonów. Przez wiele lat związana ze środowiskiem feministycznym jako koordynatorka wydarzeń i promocji, edukatorka, autorka publikacji nt. zdrowia i praw reprodukcyjnych.

    Trenerka metody 5D pomagającej reagować na molestowanie seksualne w miejscach publicznych”.

    Psycholożka
    Aga Sugier

    Absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW oraz Wydziału Psychologii SWPS. Skończyła dwuletni staż terapeutyczny organizowany przez Stowarzyszenie OPTA, Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Młodzieżowy Ośrodek Profilaktyki i Psychoterapii MOP. W szkole trenerów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego zdobyła doświadczenie oraz umiejętności trenerskie. Odbyła 2-letni staż w Centrum Psychoterapii w Warszawie. Jako psycholożka od kilku lat wspiera kobiety doświadczające przemocy. Obecnie w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach „CTSR” – jest w trakcie szkolenia terapeutycznego TSR.

    W Feminotece prowadzi konsultacje psychologiczne oraz sesje wsparcia psychologicznego.

    Koordynatorka projektu ReIncluGen
    Katarzyna Szczepaniak

    Edukatorka, arteterapeutka, instruktorka akademicka związana głównie z Uniwersytetem SWPS.
    Autorka i koordynatorka wielu projektów m.in. poświęconych zapomnianym kobietom z historii Polski: Wolna Polka. Kobiety II RP oraz Wolna Polka na krańcach świata
    Interesuje się zagadnieniami tożsamości, komunikacji (niewerbalnej, międzykulturowej, wizualnej) oraz edukacją na rzecz samorozwoju i rozwoju zrównoważonego.  Od 2012 r. prowadzi incicjatywę społeczno-edukacyjną Akademia Znajomych.

    W Feminotece odpowiedzialna za projekt Rethinking Inclusion and Gender empowerment: A participatory action research #ReIncluGen. Prowadzi także warsztaty wzmacniające dla kobiet.

    Specjalistka ds. zarządzania projektami
    Anna Szkiruć

    Odpowiedzialna za koordynację projektów rozwojowych i szkoleniowych, uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach edukacyjnych. Od 20 lat zaangażowana w proces pozyskiwania i rozliczeń finansowych środków krajowych i międzynarodowych przeznaczanych na pomoc osobom potrzebującym.

    Pasjonatka wolnej leśnej edukacji, literatury fantasy.

    Asystentka administracyjno-finansowa, asystentka w Punkcie pomocy po gwałcie
    Anna Szopa

    Absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, studiowała psychologię społeczną w Collegium Civitas.
    Entuzjastka, która lubi łączyć, usprawniać, optymalizować.
    W Feminotece współtworzy dział kadrowo-księgowy, odpowiada za porządek w dokumentacji i asystuje osobom z doświadczeniem przemocy seksualnej.

    Koordynatorka programu Usamodzielnienie
    Małgorzata Teperek

    Pracowniczka socjalna z wieloletnim stażem, absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz szkoleń z zakresu przeciwdziałania przemocy wobec dzieci organizowanych przez fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Wspiera osoby i rodziny w przezwyciężaniu trudnej sytuacji życiowej, w jakiej się znalazły.
    W Feminotece zajmuje się realizacją pracy socjalnej i poradnictwem z zakresu pomocy społecznej. Koordynuje Program „Usamodzielnienie”.

    Asystentka socjalna i międzykulturowa, tłumaczka
    Anna Tsyba

    Studiowała Business English na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Tłumaczka ukraińskiego, rosyjskiego i angielskiego. W Feminotece jest asystentką socjalną i międzykulturową dla Ukrainek, którym udzielamy pomocy.  Konsultantka przy telefonie przeciwprzemocowym. Opiekuje się też naszymi ukraińskimi mediami społecznościowymi.

    Psycholożka
    Julia Walatek

    Psycholożka, psychotraumatolożka, konsultantka kryzysowa, terapeutka EMDR, Specjalistka terapii układu nerwowego programem Terapii Neurotaktylnej dr S. Masgutowej, trenerka biznesu. Psychoterapeutka poznawczo-behawioralna z dialogiem motywującym, terapią zorientowaną na schematy i terapią trzeciej fali (w trakcie szkolenia). Specjalizuje się w interwencyjnej, jak i psychotraumatologicznej pracy z dorosłymi. Obszary z którymi pracuje najczęściej to: PTSD, kryzysy, traumy, żałoba i przewlekła żałoba, przemoc, gwałty, tortury, lęki, napięcia, zaburzenia osobowości, zaburzenia funkcjonowania psychosomatycznego. Posiada ponad szesnastoletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i pracy z ludźmi. Członkini Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuje w języku polskim, ukraińskim, rosyjskim.

    Pomoc techniczna
    Wioletta Wielądek

    Konserwatorka bezpiecznego miejsca dla kobiet. Osoba od zadań specjalnych, jeżeli chodzi o rzeczy techniczne. Zainteresowania to sport: piłka nożna, trenuje kickboxing.

    Psycholożka, psychotraumatolożka
    Anna Woźniak

    Ukończyła psychologię kliniczną na SWPS.  Terapeutka terapii metodą EMDR. Ukończyła program studiów podyplomowych z dziedziny psychotraumatologii. Realizuje program Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Głównym obszarem zainteresowań są zaburzenia po stresie traumatycznym (PTSD), przemoc seksualna i związane z nią konsekwencje. Prywatnie zapalona czytelniczka, fotografka i właścicielka wspaniałej suczki Zojki.

    Koordynatorka biura i projektów
    Marta Żbikowska

    Z wykształcenia hungarystka i muzykolożka. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz szkolenie Przemoc Uwarunkowana Płcią – Zarządzanie Przypadkami organizowane przez UNHCR i IMC. Pracowała m.in. jako tłumaczka i autorka tekstów o tematyce feministycznej i queerowej, była wolontariuszką Feminoteki. W wolnym czasie gra i śpiewa w Hanako i Deadly Fire End.

    Specjalistka ds. kadr
    Weronika Żuraw

    Kulturoznawczyni i feministka, zaangażowana w działalność oddolną od ponad 20 lat. Współtwórczyni podmiotów ekonomii społecznej, edukatorka w zakresie praw pracowniczych. Entuzjastka dziwnych filmów, piwnicznej muzyki i nieoczywistych komiksów.

    Bądź z nami na
    bieżąco!

    Zapisz się do newslettera!
    [mc4wp_form id=122]

    Fundacja Feminoteka
    03-982 Warszawa
    ul. Konrada Guderskiego 3/96

    695 223 184
    [email protected]

    KRS 0000242885
    NIP: 521-33-699-15
    REGON: 140308264

    ING BSK S.A.
    68 1050 1038 1000 0022 9768 3522

    © Copyright 2023 Fundacja Feminoteka | Powered by tdy.pl