• Polski
 • Wesprzyj nas
  Bezpieczne wyjście

  888 88 33 88 Telefon przeciwprzemocowy pn.-pt. 11:00-19:00, sb.-ndz. 10:00-16:00

  888 88 33 88
  Telefon przeciwprzemocowy
  bezpieczne wyjście

  „Femka” – punkt pomocy dla kobiet po doświadczeniu gwałtu 

  FUNDACJA FEMINOTEKA wspiera kobiety po doświadczeniu przemocy, zwłaszcza seksualnej. Dlatego otworzyłyśmy „Femkę” – pierwszy w Polsce punkt kompleksowej pomocy dla kobiet po gwałcie. 

   

  PIERWSZY W POLSCE PUNKT POMOCY DLA KOBIET PO GWAŁCIE TO:

  • kompleksowa pomoc: psychologiczna, terapeutyczna, prawna, medyczna
  • zespół asystentek towarzyszących pokrzywdzonej
  • wysokiej klasy ekspertki z zakresu przeciwdziałania przemocy seksualnej
  • zrozumienie, wsparcie i poufność
  • bezpieczna przestrzeń, gdzie w jednym miejscu udzielamy kompleksowej pomocy

   

  GDZIE MIEŚCI SIĘ PUNKT?

  „Femka” – punkt pomocy dla kobiet po gwałcie ma siedzibę w Warszawie. Jest dostępny również dla osób z niepełnosprawnościami. Jeśli nie mieszkasz w Warszawie, także możesz skorzystać z naszego wsparcia. Zadzwoń – ustalimy, jak możemy pomóc. Nie zostaniesz sama.

  Adresu „Femki” nie ujawniamy publicznie. Znają go przedstawicielki fundacji Feminoteka oraz osoby pokrzywdzone.

  Wiemy, że pierwszy kontakt z nami może wymagać odwagi, dlatego zapewniamy, że gdy do nas zadzwonisz, zostaniesz potraktowana z godnością i szacunkiem.

  Jeśli doświadczyłaś przemocy, także seksualnej, nieważne kiedy (teraz czy w przeszłości), nieważne gdzie i nieważne od kogo (czy od bliskiej, czy obcej osoby) po prostu zadzwoń pod nasz numer pomocowy: 888 88 33 88 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 – 19:00 oraz w weekendy w godz. 10:00-16:00. 

  Przy telefonie dyżurują ekspertki przeszkolone w pomocy osobom z doświadczeniem przemocy. Ty zdecydujesz, z jakiej pomocy chcesz skorzystać.

  Nie oceniamy, nie dajemy dobrych rad. Jesteśmy dla Ciebie, stoimy po Twojej stronie.

  Wszelkiej pomocy udzielamy BEZPŁATNIE.

   

  KOMU POMAGAMY?

  Naszą pomoc oferujemy kobietom po 18 roku życia, każdej orientacji seksualnej (także osobom transpłciowym) i z każdego środowiska. Osobom, które doświadczyły jakiejkolwiek formy przemocy, zwłaszcza seksualnej, teraz lub w przeszłości.

   

  JAK WYGLĄDA NASZA POMOC?

  Jest bezpłatna i poufna. Stosujemy podejście skoncentrowane na osobie pokrzywdzonej, ponieważ uważamy, że każde doświadczenie jest inne i że to osoby pokrzywdzone znają się najlepiej na swoim powrocie do równowagi. My zapewnimy pomoc, która może ułatwić przejście tej drogi z zaufaną ekspertką, przy której będziesz czuła się bezpiecznie.

   

  CO UZYSKASZ, GDY ZADZWONISZ NA NASZ TELEFON POMOCOWY?

  1. Przy telefonie dyżurują ekspertki przeciwprzemocowe. Kiedy zadzwonisz, ustalicie wspólnie, jakiej pomocy potrzebujesz i ekspertka zapisze Cię na spotkania np. z psycholożką, prawniczką.
  2. Nie martw się, jeśli nie wiesz, od czego zacząć. Pomożemy Ci znaleźć sposoby na wyrażanie uczuć i mówienie o trudnych sytuacjach. Jesteśmy tu, aby Cię wesprzeć, pokazać możliwości i kroki, jakie możesz dalej podjąć. To Ty zdecydujesz, co będziesz chciała zrobić, z jakiej pomocy przez nas oferowanej skorzystać.
  3. Jeśli doświadczyłaś przemocy seksualnej, u nas uzyskasz także pomoc medyczną czy socjalną. W sposób wcześniej z Tobą uzgodniony, możesz być w stałym kontakcie z asystentką, która będzie Ci towarzyszyć i wspierać. Do niej możesz się zgłaszać ze wszystkimi problemami i trudnościami. Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby jak najwięcej z nich pomóc Ci rozwiązać.
  4. Jeśli zdecydujesz się na zgłoszenie sprawy na policję czy do prokuratury – wyjaśnimy, jak będzie przebiegać cała procedura, pomożemy przygotować niezbędne dokumenty i będziemy Ci towarzyszyć na każdym kroku.
  5. Jeśli sprawa trafi do sądu, będziemy Cię wspierać także w tym procesie. Możesz liczyć na pomoc prawną z naszej strony.
  6. Jeśli uznasz to za wskazane, nasze wsparcie otrzymają także Twoi najbliżsi.

  Wszelkiej pomocy udzielamy BEZPŁATNIE.

   

  Prowadzimy specjalny Fundusz dla kobiet po gwałcie, to dodatkowe wsparcie, dzięki któremu możemy szybko opłacić niezbędne leki, terapię czy pomoc prawną. Dołącz do zrzutki na pomagam.pl.

  WESPRZYJ NAS i WPŁAĆ DAROWIZNĘ

  Dziękujemy z całego serca z wsparcie naszych działań!

   

   

  Fundacja Feminoteka
  03-982 Warszawa
  ul. Konrada Guderskiego 3/96

  695 223 184
  [email protected]

  KRS 0000242885
  NIP: 521-33-699-15
  REGON: 140308264

  ING BSK S.A.
  68 1050 1038 1000 0022 9768 3522

  © Copyright 2023 Fundacja Feminoteka | Powered by tdy.pl