ZESPÓŁ

ZESPÓŁ FUNDACJI

Agata Bzdyń 

Radczyni prawna, absolwentka prawa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także Wydziału Prawa, Nauk Politycznych i Zarządzania na Uniwersytecie w Strasbourgu, Francja. Od października 2012 r. do września 2016 r. pracowała w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasbourgu. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem systemu ochrony praw człowieka w Europie oraz w ramach systemu ONZ. Od października 2016 r. prowadzi własną Kancelarię Radcy Prawnego w Warszawie. W Feminotece prowadzi konsultacje prawne.

AgnieszkaCzapczynskaAgnieszka Czapczyńska

Psychoterapeutka psychologii procesu, superwizorka przeciwdziałania przemocy w rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, arteterapeutka, nauczycielka Jogi Kundalini. W Feminotece prowadzi konsultacje psychologiczne.

Karolina Domagalska

Reporterka pisząca o prawach kobiet, autorka podcastu „Coś na A, podcast o aborcji”. Z wykształcenia antropolożka i magistra gender studies, obecnie studentka bioetyki na UW. W Feminotece zajmuje się promocją oraz obsługą mediów społecznościowych, kontaktem z mediami i wydawnictwami. (Fot. Alina Gajdamowicz).

E-mail: karolinad[at]feminoteka.pl

Jolanta Gawęda 
Trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, absolwentka Akademii Edukacji Antydyskryminacyjnej, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie, certyfikowana specjalistka ds. pomocy ofiarom przemocy (IPZ). W Feminotece jest konsultantką przy telefonie antyprzemocowym, prowadzi szkolenia i warsztaty, zajmuje się wolontariatem, programem kulturalnym i matronatami.
E-mail: jolantag[at]feminoteka.pl

Sylwia Kieszkowska
Psychoterapeutka psychologii procesu, trenerka rozwoju osobistego. Prowadzi terapie indywidualne, grupowe oraz warsztaty dla kobiet w ramach praktyki prywatnej oraz społecznej. W Feminotece prowadzi konsultacje psychologiczne.

Anna Kot-Mosakowska

Psychoterapeutka Psychologii Procesu, coach oraz trenerka rozwoju osobistego i zawodowego. Pracuje z kobietami od początku swojej kariery psychoterapeutycznej i coachingowej, prywatnie oraz w ramach różnych fundacji i projektów. Pomaga osobom dorosłym oraz parom będącym w kryzysie życiowym, doświadczającym depresji, lęku, zaburzeń nastroju, stresu, konfliktów, symptomów chorobowych, osobom w trudnych sytuacjach rodzinnych, potrzebującym zrozumieć swoje emocje, podjąć życiowe decyzje. W Feminotece prowadzi konsultacje psychologiczne.


Monika Milewska
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW. Specjalizuje się w prawie i postępowaniu karnym okresu międzywojennego. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Zakochana w wiktoriańskiej Anglii, amerykańskiej prozie i czarno-białych filmach. W Feminotece koordynuje projekt “To nie Twoja wina! Stop przemocy wobec kobiet” oraz jest konsultantką przy telefonie antyprzemocowym.
E-mail: monikam[at]feminoteka.pl

Katarzyna Nowakowska

Psycholożka, tłumaczka języka angielskiego, ekonomistka. W polskim ruchu feministycznym od roku 1993. Doktorantka  Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS w Warszawie. W Feminotece konsultantka przy telefonie antyprzemocowym, prowadzi także konsultacje psychologiczne.

E-mail: katarzynan[at]feminoteka.pl

Joanna Piotrowska
Założycielka Feminoteki. Prezeska zarządu fundacji. Pedagożka, andragożka, trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka i ekspertka antydyskryminacyjna, równościowa i antyprzemocowa. Absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej  organizowanego przez Instytut Psychologii Zdrowia. W Feminotece stara się ogarnąć wszystko co się dzieje.
E-mail: joannap[at]feminoteka.pl

Dobry_wolontariatWOLONTARIAT

Osoby chętne do podjęcia wolontariatu lub praktyk w Feminotece zapraszamy do kontaktu z Jolą Gawędą (jolantag@feminoteka.pl)

12 komentarzy

  1. Jak można się z Państwem skontaktować w sprawie strony na FB na której dzieją sie złe rzeczy o dziewczętach z konkretnej szkoły?

    1. Szanowna Pani, jeśli chodzi o przemoc wobec dzieci najlepiej skontaktować się z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Z naszej strony możemy zaproponować warsztaty WenDo dla dziewczyn, wzmacniające, podnoszące wiedzę na temat przeciwdziałania przemocy.

  2. Dzień dobry,

    Czy istnieje możliwość zdalnego wolontariatu/praktyk dla Fundacji? Bardzo chciałabym pomóc, ale nie mieszkam w Polsce.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *