TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Zespół Feminoteki

Joanna Piotrowska

Joanna Piotrowska

prezeska

Założycielka Feminoteki. Pedagożka, andragożka, trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka i ekspertka antyprzemocowa. Absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej  organizowanego przez Instytut Psychologii Zdrowia. Laureatka nagrody Złoty Telefon przyznawany przez Niebieską Linię osobom szczególnie zaangażowanym w przeciwdziałanie przemocy.
Kontakt: [email protected]

Projekt bez tytułu-32

Jolanta Gawęda

wiceprezeska

Trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, absolwentka Akademii Edukacji Antydyskryminacyjnej, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie, certyfikowana specjalistka ds. pomocy ofiarom przemocy (IPZ). W Feminotece jest konsultantką przy telefonie antyprzemocowym, prowadzi szkolenia i warsztaty, koordynuje Program „Bezpieczne Miejsca”
Kontakt: [email protected]

Projekt bez tytułu-29

Monika Milewska

koordynatorka Programu Pomocowego PL i UA

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW. Specjalizuje się w prawie i postępowaniu karnym okresu międzywojennego. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.  W Feminotece koordynuje projekty przeciwprzemocowe  oraz jest konsultantką przy telefonie antyprzemocowym.
Kontakt: [email protected]

Fot. Olena Herasym

Marta Żbikowska

koordynatorka biura

Z wykształcenia hungarystka i muzykolożka. Pracowała m.in. jako tłumaczka i autorka tekstów o tematyce feministycznej i queerowej, była wolontariuszką Feminoteki. W wolnym czasie gra i śpiewa m.in. w zaangażowanym zespole Hanako. W Feminotece zajmuje się koordynacją biura.
Kontakt: [email protected]

Projekt bez tytułu-36

Agata Bzdyń

radczyni prawna

Radczyni prawna, absolwentka prawa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także Wydziału Prawa, Nauk Politycznych i Zarządzania na Uniwersytecie w Strasbourgu, Francja. Pracowała w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasbourgu. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem systemu ochrony praw człowieka w Europie oraz w ramach systemu ONZ. Prowadzi własną Kancelarię Radcy Prawnego w Warszawie. W Feminotece prowadzi konsultacje prawne.

Projekt bez tytułu-33

Katarzyna Nowakowska

psycholożka, psychotraumatolożka

Psycholożka i psychotraumatolożka, tłumaczka języka angielskiego, ekonomistka. W polskim ruchu feministycznym od roku 1993. W Feminotece konsultantka przy telefonie antyprzemocowym, prowadzi także konsultacje psychologiczne i terapię psychotraumatologiczne; pracuje metodą przedłużonej ekspozycji. Koordynuje program „Rape Crisis Center in Poland”

Kontakt: [email protected]

Anna Woźniak

Anna Woźniak

psycholożka, psychotraumatolożka

Ukończyła psychologię kliniczną na SWPS.  Terapeutka terapii metodą EMDR. Ukończyła program studiów podyplomowych z dziedziny psychotraumatologii. Realizuje program Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Głównym obszarem zainteresowań są zaburzenia po stresie traumatycznym (PTSD), przemoc seksualna i związane z nią konsekwencje. Prywatnie zapalona czytelniczka, fotografka i właścicielka wspaniałej suczki Zojki.

Agnieszka Chojak

Agnieszka Chojak

psycholożka

Psychoterapeutka w trakcie szkolenia w nurcie poznawczo-behawioralnym, doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich przy Uniwersytecie SWPS. Ukończyła liczne kursy psychoterapii w Beck Institute for Cognitive Behavior Therapy. Prowadzi badania dotyczące terapii akceptacji i zaangażowania (www.artevitae.pl). Na co dzień pracuje w CZP w Szpitalu Bielańskim. W Feminotece udziela porad psychologicznych.

Agnieszka Glińska

Agnieszka Glińska

psychoterapeutka

Psychoterapeutka w trakcie szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, praktykę zdobywała m.in. w Dziennym Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej  w Szpitalu Wolskim. Z wykształcenia reżyserka, wykłada na AST w Krakowie ( dr hab, prof uczelni). Prowadzi arteterapeutyczne i samorozwojowe warsztaty dla kobiet. W Feminotece zajmuje się wsparciem psychologicznym i psychoterapią dla kobiet z doświadczeniem przemocy,  pracuje z osobami przeżywającym stany depresyjne, lękowe, cierpiącymi na zaburzenia odżywiania czy trudności adaptacyjne.

Tatiana

Tatiana Sus

psycholożka, psychoterapeutka

Przed wojną mieszkała na Ukrainie, w Winnicy. Studiowała na Narodowym Uniwersytecie Medycznym im. Mykoły Pirogowa na Wydziale Psychologii Medycznej. Pracuje z takimi problemami jak stres pourazowy, obsesyjne myśli, zaburzenia odżywiania, ataki paniki, zaburzenia lękowe, uzależnienie od opinii innych ludzi, niska samoocena, zwątpienie w siebie. W Feminotece dyżuruje przy telefonie pomocowym dla Ukrainek oraz prowadzi wsparcie psychologiczne i terapeutyczne dla nich.

Kontakt: [email protected], zgłoszenia przemocy [email protected]

 
Małgorzata Teperek

Małgorzata Teperek

asystentka socjalna

Pracowniczka socjalna z wieloletnim stażem, absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz szkoleń z zakresu przeciwdziałania przemocy wobec dzieci organizowanych przez fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Wspiera osoby i rodziny w przezwyciężaniu trudnej sytuacji życiowej, w jakiej się znalazły.
W Feminotece zajmuje się realizacją pracy socjalnej i poradnictwem z zakresu pomocy społecznej. Koordynuje Program „Usamodzielnienie”

Polina

Polina Bulycheva

asystentka socjalna i międzykulturowa, tłumaczka

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego. Tłumaczka ukraińskiego, rosyjskiego i angielskiego. Tańczy i uprawia jogę. W Feminotece jest asystentką socjalną i międzykulturowe dla Ukrainek, którym udzielamy pomocy.

Anna

Anna Tsyba

asystentka socjalna i międzykulturowa, tłumaczka

Studiowała Business English na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Początkująca reżyserka. Tłumaczka ukraińskiego, rosyjskiego i angielskiego. W Feminotece jest asystentką socjalną i międzykulturową dla Ukrainek, którym udzielamy pomocy. Opiekuje się też naszymi ukraińskimi mediami społecznościowymi.
Agata Jankowska

Agata Jankowska

specjalistka ds. social mediów

Absolwentka Filologii Germańskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Redaktorka i dziennikarka, a następnie – koordynatorka do spraw mediów, komunikacji i PR w Stowarzyszeniu Kongres Kobiet. Potem związana z Akceptacją – Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Osób Homoseksualnych, Biseksualnych i Transpłciowych. Aktywistka na rzecz równych praw kobiet i osób LGBTQ+, a także przeciwko dyskryminacji. W Feminotece opiekuje się mediami społecznościowymi.

Kontakt: [email protected]