TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY
Телефон для жінок, які зазнають насильства
CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00
Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00
TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY
Телефон для жінок, які зазнають насильства
CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00
Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00
KRS 0000242885,
NIP: 521-33-699-15,
REGON: 140308264
Działamy od 2005 roku.
Od 2009 jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego
E-mail:
[email protected]
Adres:
ul. K. Guderskiego 3/96
03-982 Warszawa
Śledź nas w mediach społecznościowych
Samo Dobro to marka kosmetyczna fundacji Feminoteka.
„Zło dobrem zwyciężaj” to nasze hasło, bo cały zysk ze sprzedaży wszystkich produktów przeznaczamy na pomoc kobietom doświadczającym przemocy!
prezeska
Założycielka Feminoteki. Pedagożka, andragożka, trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka i ekspertka antyprzemocowa. Absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej organizowanego przez Instytut Psychologii Zdrowia. Laureatka nagrody Złoty Telefon przyznawany przez Niebieską Linię osobom szczególnie zaangażowanym w przeciwdziałanie przemocy.
Kontakt: [email protected]
wiceprezeska
Trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, absolwentka Akademii Edukacji Antydyskryminacyjnej, Studium Przeciwdzi
Kontakt: [email protected]
koordynatorka Programu Pomocowego PL i UA
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW. Specjalizuje się w prawie i postępowaniu karnym okresu międzywojennego. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. W Feminotece koordynuje projekty przeciwprzemocowe oraz jest konsultantką przy telefonie antyprzemocowym.
Kontakt: [email protected]
koordynatorka biura
Z wykształcenia hungarystka i muzykolożka. Pracowała m.in. jako tłumaczka i autorka tekstów o tematyce feministycznej i queerowej, była wolontariuszką Feminoteki. W wolnym czasie gra i śpiewa m.in. w zaangażowanym zespole Hanako. W Feminotece zajmuje się koordynacją biura.
Kontakt: [email protected]
radczyni prawna
Radczyni prawna, absolwentka prawa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także Wydziału Prawa, Nauk Politycznych i Zarządzania na Uniwersytecie w Strasbourgu, Francja. Pracowała w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasbourgu. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem systemu ochrony praw człowieka w Europie oraz w ramach systemu ONZ. Prowadzi własną Kancelarię Radcy Prawnego w Warszawie. W Feminotece prowadzi konsultacje prawne.
psycholożka, psychotraumatolożka
Psycholożka i psychotraumatolożka, tłumaczka języka angielskiego, ekonomistka. W polskim ruchu feministycznym od roku 1993. W Feminotece konsultantka przy telefonie antyprzemocowym, prowadzi także konsultacje psychologiczne i terapię psychotraumatologiczne; pracuje metodą przedłużonej ekspozycji. Koordynuje program „Rape Crisis Center in Poland”
Kontakt: [email protected]
psycholożka, psychotraumatolożka
Ukończyła psychologię kliniczną na SWPS. Terapeutka terapii metodą EMDR. Ukończyła program studiów podyplomowych z dziedziny psychotraumatologii. Realizuje program Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Głównym obszarem zainteresowań są zaburzenia po stresie traumatycznym (PTSD), przemoc seksualna i związane z nią konsekwencje. Prywatnie zapalona czytelniczka, fotografka i właścicielka wspaniałej suczki Zojki.
psycholożka
Psychoterapeutka w trakcie szkolenia w nurcie poznawczo-behawioralnym, doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich przy Uniwersytecie SWPS. Ukończyła liczne kursy psychoterapii w Beck Institute for Cognitive Behavior Therapy. Prowadzi badania dotyczące terapii akceptacji i zaangażowania (www.artevitae.pl). Na co dzień pracuje w CZP w Szpitalu Bielańskim. W Feminotece udziela porad psychologicznych.
psychoterapeutka
Psychoterapeutka w trakcie szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, praktykę zdobywała m.in. w Dziennym Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej w Szpitalu Wolskim. Z wykształcenia reżyserka, wykłada na AST w Krakowie ( dr hab, prof uczelni). Prowadzi arteterapeutyczne i samorozwojowe warsztaty dla kobiet. W Feminotece zajmuje się wsparciem psychologicznym i psychoterapią dla kobiet z doświadczeniem przemocy, pracuje z osobami przeżywającym stany depresyjne, lękowe, cierpiącymi na zaburzenia odżywiania czy trudności adaptacyjne.
psycholożka, psychoterapeutka
Przed wojną mieszkała na Ukrainie, w Winnicy. Studiowała na Narodowym Uniwersytecie Medycznym im. Mykoły Pirogowa na Wydziale Psychologii Medycznej. Pracuje z takimi problemami jak stres pourazowy, obsesyjne myśli, zaburzenia odżywiania, ataki paniki, zaburzenia lękowe, uzależnienie od opinii innych ludzi, niska samoocena, zwątpienie w siebie. W Feminotece dyżuruje przy telefonie pomocowym dla Ukrainek oraz prowadzi wsparcie psychologiczne i terapeutyczne dla nich.
Kontakt: [email protected], zgłoszenia przemocy [email protected]
asystentka socjalna
Pracowniczka socjalna z wieloletnim stażem, absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz szkoleń z zakresu przeciwdziałania przemocy wobec dzieci organizowanych przez fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Wspiera osoby i rodziny w przezwyciężaniu trudnej sytuacji życiowej, w jakiej się znalazły.
W Feminotece zajmuje się realizacją pracy socjalnej i poradnictwem z zakresu pomocy społecznej. Koordynuje Program „Usamodzielnienie”
asystentka socjalna i międzykulturowa, tłumaczka
Studentka Uniwersytetu Warszawskiego. Tłumaczka ukraińskiego, rosyjskiego i angielskiego. Tańczy i uprawia jogę. W Feminotece jest asystentką socjalną i międzykulturowe dla Ukrainek, którym udzielamy pomocy.
asystentka socjalna i międzykulturowa, tłumaczka
specjalistka ds. social mediów
Absolwentka Filologii Germańskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Redaktorka i dziennikarka, a następnie – koordynatorka do spraw mediów, komunikacji i PR w Stowarzyszeniu Kongres Kobiet. Potem związana z Akceptacją – Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Osób Homoseksualnych, Biseksualnych i Transpłciowych. Aktywistka na rzecz równych praw kobiet i osób LGBTQ+, a także przeciwko dyskryminacji. W Feminotece opiekuje się mediami społecznościowymi.
Kontakt: [email protected]