ZESPÓŁ FUNDACJI
Agata Bzdyń
Radczyni prawna, absolwentka prawa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także Wydziału Prawa, Nauk Politycznych i Zarządzania na Uniwersytecie w Strasbourgu, Francja. Od października 2012 r. do września 2016 r. pracowała w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasbourgu. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem systemu ochrony praw człowieka w Europie oraz w ramach systemu ONZ. Od października 2016 r. prowadzi własną Kancelarię Radcy Prawnego w Warszawie. W Feminotece prowadzi konsultacje prawne.
Psychoterapeutka psychologii procesu, superwizorka przeciwdziałania przemocy w rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, arteterapeutka, nauczycielka Jogi Kundalini. W Feminotece prowadzi konsultacje psychologiczne.
Karolina Domagalska
Reporterka pisząca o prawach kobiet, autorka podcastu „Coś na A, podcast o aborcji”. Z wykształcenia antropolożka i magistra gender studies, obecnie studentka bioetyki na UW. W Feminotece zajmuje się promocją oraz obsługą mediów społecznościowych, kontaktem z mediami i wydawnictwami.
(Fot. Alina Gajdamowicz).
E-mail: karolinad[at]feminoteka.pl
Jola Gawęda
Trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, absolwentka Akademii Edukacji Antydyskryminacyjnej, Studium Przeciwdzi
E-mail: jolantag[at]feminoteka.pl
Sylwia Kieszkowska
Psychoterapeutka psychologii procesu, trenerka rozwoju osobistego. Prowadzi terapie indywidualne, grupowe oraz warsztaty dla kobiet w ramach praktyki prywatnej oraz społecznej. W Feminotece prowadzi konsultacje psychologiczne.
Anna Kot-Mosakowska
Psychoterapeutka Psychologii Procesu, coach oraz trenerka rozwoju osobistego i zawodowego. Pracuje z kobietami od początku swojej kariery psychoterapeutycznej i coachingowej, prywatnie oraz w ramach różnych fundacji i projektów. Pomaga osobom dorosłym oraz parom będącym w kryzysie życiowym, doświadczającym depresji, lęku, zaburzeń nastroju, stresu, konfliktów, symptomów chorobowych, osobom w trudnych sytuacjach rodzinnych, potrzebującym zrozumieć swoje emocje, podjąć życiowe decyzje. W Feminotece prowadzi konsultacje psychologiczne.
Monika Milewska
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW. Specjalizuje się w prawie i postępowaniu karnym okresu międzywojennego. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Zakochana w wiktoriańskiej Anglii, amerykańskiej prozie i czarno-białych filmach. W Feminotece koordynuje projekt “To nie Twoja wina! Stop przemocy wobec kobiet” oraz jest konsultantką przy telefonie antyprzemocowym.
E-mail: monikam[at]feminoteka.pl
Katarzyna Nowakowska
Psycholożka, tłumaczka języka angielskiego, ekonomistka. W polskim ruchu feministycznym od roku 1993. Doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS w Warszawie. W Feminotece konsultantka przy telefonie antyprzemocowym, prowadzi także konsultacje psychologiczne.
E-mail: katarzynan[at]feminoteka.pl
Joanna Piotrowska
Założycielka Feminoteki. Prezeska zarządu fundacji. Pedagożka, andragożka, trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka i ekspertka antydyskryminacyjna, równościowa i antyprzemocowa. Absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej organizowanego przez Instytut Psychologii Zdrowia. W Feminotece stara się ogarnąć wszystko co się dzieje.
E-mail: joannap[at]feminoteka.pl
WOLONTARIAT
Osoby chętne do podjęcia wolontariatu lub praktyk w Feminotece zapraszamy do kontaktu z Jolą Gawędą (jolantag@feminoteka.pl)
super!
Czy istnieje coś takiego jak współpraca zdalna w ramach wolontariatu?
Tak, zapraszamy do kontaktu pod mailem jolantag@feminoteka.pl lub aleksandram@feminoteka.pl
Dzień dobry , czy macie jakiś oddział / zespół w Poznaniu ? Pozdrawiam !
Też jestem ciekawa!
Nie, siedziba, biuro i zespół jedynie w Warszawie
Jak można się z Państwem skontaktować w sprawie strony na FB na której dzieją sie złe rzeczy o dziewczętach z konkretnej szkoły?
Szanowna Pani, jeśli chodzi o przemoc wobec dzieci najlepiej skontaktować się z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Z naszej strony możemy zaproponować warsztaty WenDo dla dziewczyn, wzmacniające, podnoszące wiedzę na temat przeciwdziałania przemocy.
Dzień dobry, czy staże są płatne?
W tej chwili nie mamy programu stażowego – zaraz go usuwamy ze strony.
Czy można skorzystać z pomocy online