TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Zespół Feminoteki

Joanna Piotrowska

Joanna Piotrowska

prezeska

Założycielka Feminoteki. Pedagożka, andragożka, trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka i ekspertka antyprzemocowa. Absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej  organizowanego przez Instytut Psychologii Zdrowia. Laureatka nagrody Złoty Telefon przyznawany przez Niebieską Linię osobom szczególnie zaangażowanym w przeciwdziałanie przemocy.
Kontakt: [email protected]

Projekt bez tytułu-32

Jolanta Gawęda

wiceprezeska, koordynatorka programu Bezpieczne Miejsca

Trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, absolwentka Akademii Edukacji Antydyskryminacyjnej, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie, certyfikowana specjalistka ds. pomocy ofiarom przemocy (IPZ). W Feminotece jest konsultantką przy telefonie antyprzemocowym, prowadzi szkolenia i warsztaty, koordynuje Program „Bezpieczne Miejsca”
Kontakt: [email protected]

Projekt bez tytułu-29

Monika Milewska

koordynatorka Programu Pomocowego PL i UA

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW. Specjalizuje się w prawie i postępowaniu karnym okresu międzywojennego. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.  W Feminotece koordynuje projekty przeciwprzemocowe  oraz jest konsultantką przy telefonie antyprzemocowym.
Kontakt: [email protected]

Fot. Olena Herasym

Marta Żbikowska

koordynatorka biura

Z wykształcenia hungarystka i muzykolożka. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz szkolenie Przemoc Uwarunkowana Płcią – Zarządzanie Przypadkami organizowane przez UNHCR i IMC. Pracowała m.in. jako tłumaczka i autorka tekstów o tematyce feministycznej i queerowej, była wolontariuszką Feminoteki. W wolnym czasie gra i śpiewa w Hanako i Deadly Fire End. W Feminotece zajmuje się koordynacją biura.

Kontakt: [email protected]

Projekt bez tytułu-36

Agata Bzdyń

radczyni prawna

Radczyni prawna, absolwentka prawa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także Wydziału Prawa, Nauk Politycznych i Zarządzania na Uniwersytecie w Strasbourgu, Francja. Pracowała w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasbourgu. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem systemu ochrony praw człowieka w Europie oraz w ramach systemu ONZ. Prowadzi własną Kancelarię Radcy Prawnego w Warszawie. W Feminotece prowadzi konsultacje prawne.

Projekt bez tytułu-33

Katarzyna Nowakowska

psycholożka, psychotraumatolożka, koordynatorka Punktu Pomocy dla kobiet po gwałcie

Psycholożka i psychotraumatolożka, tłumaczka języka angielskiego, ekonomistka. W polskim ruchu feministycznym od roku 1993. W Feminotece konsultantka przy telefonie antyprzemocowym, prowadzi także konsultacje psychologiczne i terapię psychotraumatologiczne; pracuje metodą przedłużonej ekspozycji. Koordynuje program „Rape Crisis Center in Poland”

Kontakt: [email protected]

Anna Woźniak

Anna Woźniak

psycholożka, psychotraumatolożka

Ukończyła psychologię kliniczną na SWPS.  Terapeutka terapii metodą EMDR. Ukończyła program studiów podyplomowych z dziedziny psychotraumatologii. Realizuje program Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Głównym obszarem zainteresowań są zaburzenia po stresie traumatycznym (PTSD), przemoc seksualna i związane z nią konsekwencje. Prywatnie zapalona czytelniczka, fotografka i właścicielka wspaniałej suczki Zojki.

Agnieszka Chojak

Agnieszka Chojak

psycholożka

Psychoterapeutka w trakcie szkolenia w nurcie poznawczo-behawioralnym, doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich przy Uniwersytecie SWPS. Ukończyła liczne kursy psychoterapii w Beck Institute for Cognitive Behavior Therapy. Prowadzi badania dotyczące terapii akceptacji i zaangażowania (www.artevitae.pl). Na co dzień pracuje w CZP w Szpitalu Bielańskim. W Feminotece udziela porad psychologicznych.

Agnieszka Glińska

Agnieszka Glińska

psychoterapeutka

Psychoterapeutka w trakcie szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, praktykę zdobywała m.in. w Dziennym Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej  w Szpitalu Wolskim. Z wykształcenia reżyserka, wykłada na AST w Krakowie ( dr hab, prof uczelni). Prowadzi arteterapeutyczne i samorozwojowe warsztaty dla kobiet. W Feminotece zajmuje się wsparciem psychologicznym i psychoterapią dla kobiet z doświadczeniem przemocy,  pracuje z osobami przeżywającym stany depresyjne, lękowe, cierpiącymi na zaburzenia odżywiania czy trudności adaptacyjne.

Małgorzata Teperek

Małgorzata Teperek

asystentka socjalna, koordynatorka programu Usamodzielnienie

Pracowniczka socjalna z wieloletnim stażem, absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz szkoleń z zakresu przeciwdziałania przemocy wobec dzieci organizowanych przez fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Wspiera osoby i rodziny w przezwyciężaniu trudnej sytuacji życiowej, w jakiej się znalazły.
W Feminotece zajmuje się realizacją pracy socjalnej i poradnictwem z zakresu pomocy społecznej. Koordynuje Program „Usamodzielnienie”.

Kontakt: [email protected]

 

Polina

Polina Bulycheva

asystentka socjalna i międzykulturowa, tłumaczka

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego. Tłumaczka ukraińskiego, rosyjskiego i angielskiego. Tańczy i uprawia jogę. W Feminotece jest asystentką socjalną i międzykulturowe dla Ukrainek, którym udzielamy pomocy.

Kontakt: [email protected]

Anna

Anna Tsyba

asystentka socjalna i międzykulturowa, tłumaczka

Studiowała Business English na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Początkująca reżyserka. Tłumaczka ukraińskiego, rosyjskiego i angielskiego. W Feminotece jest asystentką socjalną i międzykulturową dla Ukrainek, którym udzielamy pomocy. Opiekuje się też naszymi ukraińskimi mediami społecznościowymi.
Katarzyna Wiącek

Katarzyna Wiącek

specjalistka ds. social mediów i promocji

Z wykształcenia historyczka sztuki. Ponad 10 lat współpracowała z wrocławskimi organizacjami pozarządowymi (Stowarzyszenie Generacje, Amnesty International Wrocław, Dom Spotkań im. Angeslusa Silesiusa, Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej, Stowarzyszenie Nomada, Fundacja TUS/Niepełnosprawnik) oraz grupami nieformalnymi (Inicjatywa 8 Marca, FAKFest)
Doświadczona graficzka-freelancerka i projektantka stron internetowych (proyecto). 
Pasjonuje ją architektura współczesna oraz wszelkie zjawiska miejskie związane z urbanistyką, również te pozalegalne, jak architektura nieformalna.
W Feminotece zajmuje się obsługą mediów społecznościowych oraz promocją.

Kontakt: [email protected]

Weronka

Weronika Modrzejewska-Rubin

koordynatorka webinarów i szkoleń

Aktywistka społeczna,feministka, animatorka kultury, socjolożka. Członkini i wiceprezeska fundacji Camera Femina oraz koordynatorka międzynarodowego konkursu filmów krótkometrażowych Let’s Start The Revolution. Aktywna członkini środowiska D.I.Y. w Lublinie. Założycielka i pomysłodawczyni GRRRLZ GET LOUD – inicjatywy promującej dziewczyny w kulturze niezależnej, oraz QUEERZ GET LOUD – pierwszego queerowego festiwalu w województwie lubelskim. W Feminotece zajmuje się projektem webinarów i szkoleń.

Kontakt: [email protected]

Anna Szkiruć

Anna Szkiruć

specjalistka ds. zarządzania projektami

Odpowiedzialna za koordynację projektów rozwojowych i szkoleniowych, uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach edukacyjnych. Od 20 lat zaangażowana w proces pozyskiwania i rozliczeń finansowych środków krajowych i międzynarodowych przeznaczanych na pomoc osobom potrzebującym.
Pasjonatka wolnej leśnej edukacji, literatury fantasy.

W Feminoteki zarządza projektami od strony administracyjno-finansowej.

Kontakt: [email protected]

Katarzyna Szczapeniak

Katarzyna Szczepanik

koordynatorka projektu ReIncluGen

Edukatorka, arteterapeutka, instruktorka akademicka związana głównie z Uniwersytetem SWPS independent.academia.edu
Autorka i koordynatorka wielu projektów m.in. poświęconych zapomnianym kobietom z historii Polski: Wolna Polka. Kobiety II RP oraz Wolna Polka na krańcach świata
Interesuje się zagadnieniami tożsamości, komunikacji (niewerbalnej, międzykulturowej, wizualnej) oraz edukacją na rzecz samorozwoju i rozwoju zrównoważonego.  Od 2012 r. prowadzi incicjatywę społeczno-edukacyjną Akademia Znajomych.

W Feminotece odpowiedzialna za projekt Rethinking Inclusion and Gender empowerment: A participatory action research #ReIncluGen. Prowadzi także warsztaty wzmacniające dla kobiet.

Kontakt: [email protected]

Kseniia Kyshyshian

Kseniia Kyshyshian

specjalistka ds. rozwoju komunikacji ze społecznością ukraińską

Jest kreatywną kobietą, kochająca fotografię, malarstwo oraz kino. Pochodzi z pięknego miasta-bohatera Charkowa w Ukrainie. Ukończyła marketing. Do Feminoteki przeszła z branży modowej. Aktualnie pomaga społeczności ukraińskiej w asymilowaniu się w Polsce poprzez naukę języka, historii i zwyczajów Polaków i Polek. W wolnej chwili zajmuje się także wolontariatem, wspiera Ukraińców, którzy walczą o wyzwolenie kraju i te, które zdecydowały się pozostać w Ukrainie.

Kontakt: [email protected]

Anna Szopa

Anna Szopa

asystentka administracyjno-finansowa

Studentka psychologii społecznej w Collegium Civitas. Entuzjastka,
która lubi łączyć, usprawniać, optymalizować. W Feminotece panuje nad porządkiem w dokumentacji i by wszystkie wydatki miały swoje dokumenty.

Kontakt: [email protected]

Diana Wojcieska

Diana Wojcieska

specjalistka ds. social mediów i marketingu marki Samo Dobro

Z wykształcenia specjalistka ds. stosunków międzynarodowych, z zamiłowania obserwatorka nowych trendów w obszarze mediów i designu. Pracowała dla redakcji magazynów biznesowych, adresowanych głównie do kobiet. 
Od 10 lat realizuje się zawodowo w public relations i marketingu.
Uzależniona od pogłębiania wiedzy w zakresie psychologii oraz zagadnień związanych z polską psychiatrią dziecięcą.
Pasją, którą nieustannie rozwija, jest stylizacja i fotografia kulinarna. Inspiruje ją styl vintage i renowacja mebli.
Feministka. Prywatnie żona oraz mama Zuzi i Matyldy.
W Feminotece pełni funkcję specjalistki ds. social mediów i marketingu naszej marki Samo Dobro.

Kontakt: [email protected]