TO NIE TWOJA WINA! STOP PRZEMOCY WOBEC KOBIET

 

to nie twoja wina (4)

Prowadzimy telefon dla kobiet z doświadczeniem przemocy mieszkających na terenie Warszawy. Udzielamy bezpłatnych porad prawnych (jeśli trzeba uczestniczymy w rozprawach w sądzie) i psychologicznych.

Zapraszamy także na warsztaty WenDo – samoobrona i asertywność dla kobiet, a także – po raz pierwszy – proponujemy jogę dla kobiet po doświadczeniu traumy związanym z doświadczeniem przemocy.

JEŚLI DOŚWIADCZYŁAŚ PRZEMOCY FIZYCZNEJ, PSYCHICZNEJ, EKONOMICZNEJ LUB SEKSUALNEJ I JESTEŚ MIESZKANKĄ WARSZAWY, ZADZWOŃ!

572 670 874 – we wtorki, środy lub czwartki w godzinach 13.00-19.00

(połączenie jest płatne zgodnie z cennikiem operatora sieci – jeśli jest taka potrzeba, możemy oddzwonić – śmiało nam o tym powiedz! Sytuacja finansowa nie może być przeszkodą w otrzymaniu wsparcia.)

Działamy po to, by Ci pomóc! Jesteśmy po Twojej stronie.

We wszystkich sprawach związanych z projektem, prosimy o kontakt z Moniką Milewską, koordynatorką projektu , mail monikam@feminoteka.pl

Kliknij, by zobaczyć wszystkie WYDARZENIA PODJĘTE W RAMACH PROJEKTU

W 2018 i 2019 roku projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Stołecznego Warszawy

logo_biale_wspolfinansowanieProjekt współfinansowany był:

W 2014 i 2015 –  w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG
oraz w ramach Programu PL14 “Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i przemocy ze względu na płeć”, współfinansowanego z Funduszy Norweskich

2016 i 2017 – przez Miasto Stołeczne Warszawa

6 komentarzy

  1. Przemoc nigdy nie kończy się sama, najtrudniej jest wyjsc z problemem na zewnatrz, ale warto zrobić ten krok. Popieram wszystkie działania wspierajace kobiety w przemocy, powinny być ośrodki wsparcia także w mniejszych miejcowościach. Sytuacja tego typu kobiet jest tym trudniejsza, gdyż sprawcy często mają twarz cudownej ciepłej fantastycznej osoby, nikt z otoczenia nie chce wierzyc, ze może robić krzywdę. Cierpi na tym kobieta , ale też dzieci, patrząc na traktowanie jej w sposób nieludzki. Niezwykle ważne jest, aby reagować na najmniejsze choćby sygnały patologii.

    1. Mój wspaniały mezulek właśnie taki jest maska na gębie super dobrego jakże spokojnego człowieka jak się okazało -przekonałam się na własnej skórze niezły kat, pokazał co potrafi na słabszej od siebie – bohater

  2. Mam ogromny problem, ze doświadczam przemocy fizycznej od brata AA, który teraz wymierza sprawiedliwość.
    To są imprezy rodzinne, na których Brat AA przejmuje inicjatywę i próbuje wszystkich ustawiać.Niestety ale ostatnio, w trakcie powrotu do domu, po zwróceniu uwagi, że jedzie za szybko , zatrzymał samochód w lesie i skopał mnie …..brak słów..nie jest już moim bratem, choć tak bardzo wspIerałam go w walce wyjścia z nałogu. Niby się udało,ale chyba nie do końca , smutne ale prawdziwe.

  3. Według badań co 8 kobieta chociaż raz została uderzona przez męża. A czy są badania ilu mężczyzn zostało chociaż raz uderzonych przez kobietę?
    Nie chce tutaj bronić damskich bokserów, ale należy sobie zdać sprawę z tego, że przemoc dotyczy wszystkich a nie tylko kobiet. Walczyć należy z przemocą a nie przemocą wobec kobiet

  4. “Stop przemocy wobec kobiet”. A dlaczego wobec kobiet? A wobec mężczyzn to już przemoc jest ok? TA cała feminoteka jest fałszem podszyta.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *