TO NIE TWOJA WINA! STOP PRZEMOCY WOBEC KOBIET

 

to nie twoja wina (4)

Prowadzimy telefon dla kobiet z doświadczeniem przemocy mieszkających na terenie Warszawy. Udzielamy bezpłatnych porad prawnych (jeśli trzeba uczestniczymy w rozprawach w sądzie) i psychologicznych.

Zapraszamy także na warsztaty WenDo – samoobrona i asertywność dla kobiet, a także – po raz pierwszy – proponujemy jogę dla kobiet po doświadczeniu traumy związanym z doświadczeniem przemocy.

JEŚLI DOŚWIADCZYŁAŚ PRZEMOCY FIZYCZNEJ, PSYCHICZNEJ, EKONOMICZNEJ LUB SEKSUALNEJ I JESTEŚ MIESZKANKĄ WARSZAWY, ZADZWOŃ!

572 670 874 – we wtorki, środy lub czwartki w godzinach 13.00-19.00

(połączenie jest płatne zgodnie z cennikiem operatora sieci – jeśli jest taka potrzeba, możemy oddzwonić – śmiało nam o tym powiedz! Sytuacja finansowa nie może być przeszkodą w otrzymaniu wsparcia.)

Działamy po to, by Ci pomóc! Jesteśmy po Twojej stronie.

We wszystkich sprawach związanych z projektem, prosimy o kontakt z Moniką Milewską, koordynatorką projektu , mail monikam@feminoteka.pl

Kliknij, by zobaczyć wszystkie WYDARZENIA PODJĘTE W RAMACH PROJEKTU

W 2018 i 2019 roku projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Stołecznego Warszawy

logo_biale_wspolfinansowanieProjekt współfinansowany był:

W 2014 i 2015 –  w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG
oraz w ramach Programu PL14 “Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i przemocy ze względu na płeć”, współfinansowanego z Funduszy Norweskich

2016 i 2017 – przez Miasto Stołeczne Warszawa

8 komentarzy

 1. Przemoc nigdy nie kończy się sama, najtrudniej jest wyjsc z problemem na zewnatrz, ale warto zrobić ten krok. Popieram wszystkie działania wspierajace kobiety w przemocy, powinny być ośrodki wsparcia także w mniejszych miejcowościach. Sytuacja tego typu kobiet jest tym trudniejsza, gdyż sprawcy często mają twarz cudownej ciepłej fantastycznej osoby, nikt z otoczenia nie chce wierzyc, ze może robić krzywdę. Cierpi na tym kobieta , ale też dzieci, patrząc na traktowanie jej w sposób nieludzki. Niezwykle ważne jest, aby reagować na najmniejsze choćby sygnały patologii.

  1. Mój wspaniały mezulek właśnie taki jest maska na gębie super dobrego jakże spokojnego człowieka jak się okazało -przekonałam się na własnej skórze niezły kat, pokazał co potrafi na słabszej od siebie – bohater

 2. Mam ogromny problem, ze doświadczam przemocy fizycznej od brata AA, który teraz wymierza sprawiedliwość.
  To są imprezy rodzinne, na których Brat AA przejmuje inicjatywę i próbuje wszystkich ustawiać.Niestety ale ostatnio, w trakcie powrotu do domu, po zwróceniu uwagi, że jedzie za szybko , zatrzymał samochód w lesie i skopał mnie …..brak słów..nie jest już moim bratem, choć tak bardzo wspIerałam go w walce wyjścia z nałogu. Niby się udało,ale chyba nie do końca , smutne ale prawdziwe.

  1. Witaj. Abstynencja nie oznacza trzeźwienia. Żeby brat mógł się leczyć potrzebuję dobrej terapii takiej z psychoterapeutą. Psychoterapia trwa ok 3 lat i jest ciężką pracą nad sobą, nad przełamywaniem swoich obron. Przykro mi że Cię to spotkało z jego strony. Pozdrawiam

 3. Według badań co 8 kobieta chociaż raz została uderzona przez męża. A czy są badania ilu mężczyzn zostało chociaż raz uderzonych przez kobietę?
  Nie chce tutaj bronić damskich bokserów, ale należy sobie zdać sprawę z tego, że przemoc dotyczy wszystkich a nie tylko kobiet. Walczyć należy z przemocą a nie przemocą wobec kobiet

  1. Zgadzam się.
   Moja, kiedy w rozmowie o nas i naszych słabościach, wadach i zaszłościach, przy próbie (z mojej strony szczerej) rozwiązania tego całego nawisu, brakowało jej argumentów słownych, potrafi przejść szybko od słów do czynów.

   Niszczenie fotografii (np. jej rodziców, naszych zdjęć), mebli, przedmiotów stojących na półkach, wyrzucanie rzeczy przez okno, wyrywanie dedykacji z książek, niszczenie sprzętu elektronicznego, darcie (moich) pamiętników, niszczenie (cichaczem, kiedy przed jej agresją zamykam się wpokoju) moich ubrań, tłuczenie szyb w drzwiach, wyrywanie ich z zawiasów, bicie mnie pięściami po całym ciele, próby odgryzania mi palców, próby (pokazowe) samobójcze, startowanie z nożem, szantaże emeocjonalne (sugerowanie jej zdrady), wzywanie policji za rzekomą przemoc (zero dowodów — były tylko pomówienia), bezskuteczna próba założenia mi niebies.karty, pomówienia przez urz. państwowymi, prowokacje z nagrywaniem rozmów, strasznie sądami.

   I kłamstwa, manipulacja i usłużna skleroza.

   Czegoś nie wymieniłem? To możecie ją zapytać! Jest waszą klientką.
   W waszej apce od avona, jest w zakładce ‘przemoc psychiczna’ opisane dokładnie to, co ona robi.

   btw: nigdzie na waszej stronie nie znajduję informacji o pomocy RODZINIE.
   Bardzo ciekawe.

   Polecam książkę: Przemoc stosowana przez kobiety Studium kryminologiczne Marian Cabalski.

 4. “Stop przemocy wobec kobiet”. A dlaczego wobec kobiet? A wobec mężczyzn to już przemoc jest ok? TA cała feminoteka jest fałszem podszyta.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *