KONTAKT

Adres:

Fundacja Feminoteka
ul. Konrada Guderskiego 3/96 (klatka IV)
03-982 Warszawa

Telefon przeciwprzemocowy dla kobiet doświadczających przemocy (w tym kobiet transseksualnych)

 888 88 33 88 

czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-19.00

Jeśli chcesz finansowo wesprzeć działalność Feminoteki, możesz zrobić to przekazując darowiznę na rzecz Fundacji na konto (darowiznę można odliczyć sobie od podatku!):

Fundacja Feminoteka
ul. Konrada Guderskiego 3/96
03-982 Warszawa
ING BSK S.A.
68 1050 1038 1000 0022 9768 3522

BIURO FUNDACJI JEST CZYNNE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU  W GODZINACH 10.00-16.00
Telefon do biura 695 223 184
Kontakt z zespołem:
Jolanta Gawęda (program kulturalny, staże i wolontariat, WenDo)
e-mail: jolantag@feminoteka.pl
Karolina Domagalska (promocja, media społecznościowe, kontakt z mediami i wydawnictwami)
e-mail: karolinad@feminoteka.pl
Monika Milewska (koordynacja projektu “To nie Twoja wina! Stop przemocy wobec kobiet”, księgarnia Feminoteki)
e-mail: monikam@feminoteka.pl
Katarzyna Nowakowska (osoba pierwszego kontaktu przy telefonie przeciwprzemocowym)
e-mail: katarzynan@feminoteka.pl
Joanna Piotrowska (prezeska fundacji)
e-mail: joannap@feminoteka.pl

55 komentarzy

 1. Dear women,

  I would like to inform you that the Women’s Museum in Bonn (Germany) is preparing an exhibition about women in the first world war on the occasion of 100 years of the interational peace konferences in 1915. We want to show on the one hand women’s
  engagement for peace and on the other hand their activities for the war. We will put the main focus on Germany, but I want to give also information about other countries, including Poland.

  Now I am looking for photos of that time. I found some pictures of fighting polish women in the WWI, but of course not all women were fighting. To illustrate the text about Poland I need also of other women’s activity and I want to ask you if you have such photos or if you can give me information where I could find them – in high resolution.

  Thank you in advance and best regards
  Bettina Bab

 2. Szanowni Państwo
  Wraz z kolegą organizuję konferencję na temat przemocy wobec kobiet, i chcielibyśmy prosić o wypowiedź kogoś z Państwa fundacji, czy możemy uzyskać kontakt do osoby, która mogłaby się wypowiedzieć w tym temacie?

 3. Dzień dobry.

  Piszę do Państwa w sprawię piosenki “Dla prawdziwych dam” ostatnio podobno dosyć popularnego zespołu Gang Albanii.

  Nie słucham tego typu muzyki, ani nie orientuję się w “trendach muzycznych”. Jednakże mocno zaniepokoiło mnie przesłanie tej wyżej wymienionej piosenki.

  Tekst:
  “[Popek]
  Dla prawdziwych dam, dla prawdziwych kobiet
  A nie dla tych szmat, co stoją za rogiem
  Tą piosenką was pozdrawiamy
  Z wielkim poważaniem – Gang z Albanii
  Kochamy was dziewczyny i piszemy dla was numer
  Jak miłosny list, gorący pocałunek
  Stawiamy wam tu pomnik w postaci kawałka
  Prezent na dzień kobiet – nasza szczera gadka
  Dobre dziewczyny trzymajcie fason
  Głowa do góry, kochamy was za to
  Jest dokładnie jak w tej piosence
  Tylko dla was bije nasze serce
  Pozdrawiamy dziewczyny z całego świata
  Popek, Borixon, Alibaba
  Przesyłamy pozdrowienia dla każdej matki
  Życzy powodzenia wam Gang z Albanii

  Prawdziwa dama to twoja mama (to twoja mama, to to twoja mama)
  Szanuj ją dzieciak do końca świata (do do końca świata, do do końca świata) x2

  [Borixon]
  Ile już było takich numerów
  O dziwkach, burdelach, jebać ten szlam
  Nastąpił koniec jebanego ścierwa
  To jest kawałek dla prawdziwych dam
  Kochamy tylko prawdziwe kobiety
  Kiedy z naszymi dziećmi idą na spacer
  Mamy dla was korony ze złota
  Bo należą się każdej dobrej matce
  Kurwę rozpoznasz od razu po gadce
  Pali papierosa z ziomkami pod blokiem
  Zapomniała nakarmić trójkę dzieci
  Pamięta o chuju i ma pizdę pod okiem
  Dla nas liczą się prawdziwe damy
  Z takimi można się hajtać, man
  Gang Albanii tworzy ten kawałek
  Tylko dla prawdziwych dam
  Tylko dla prawdziwych kobiet pozdrowienia
  Reszta trafia do kosza jak spam
  Dla was odjebiemy sto lat więzienia
  Wysyłamy listy, kwiaty i życzenia
  Nasze królowe, prawdziwe damy
  Czekają w domu z kolacją na nas
  Tylko dla nich będzie nagroda
  A dla wszystkich kurew sromotna kara

  Prawdziwa dama to twoja mama (to twoja mama, to to twoja mama)
  Szanuj ją dzieciak do końca świata (do do końca świata, do do końca świata) x2” (źródło: tekstowo.pl)

  Z jednej strony wokaliści próbują “opiewać” walory kobiet, z drugiej, zdecydowanie gorszej strony ich piosenka niesie ze sobą obraźliwe stereotypy o kobietach.

  Mając na uwadze popularność piosenki wśród młodego pokolenia, proszę o odniesienie się do tego “utworu”, np. poprzez facebooka.

  Z wyrazami szacunku,
  Agnieszka.

 4. Witajcie,

  udało wam się przetłumaczyć i wydać w Polsce “Teorię King Konga”. Czy pomyślicie kiedyś nad polskim tłumaczeniem którejś z książek Nawal el Saadawi? 🙂 Chociażby sztandarowa “Women at Point Zero”.

 5. Cześć!
  Chciałam opisać sytuację jaka mnie spotkała podczas badania u lekarza medycyny pracy. Po rozmowie z przyjaciółkami doszłyśmy do wniosku,że w Polsce jest mała świadomość jak powinno wyglądać takie badanie, szczególnie kiedy lekarzem medycyny pracy jest mężczyzna. Rzuciłam okiem jeszcze na wpisy na forach dot. takich badań, zdania były podzielone, niektóre wręcz sugerowały,że “panie są przewrażliwione” nawet jeżeli chodzi o rozebranie się do pasa. Ale wróćmy do mojej historii…
  Nowy pracodawca skierował mnie na badania. Jestem osobą czynną zawodowo już od kilku lat i miałam okazję być kilka razy na tego typu badaniach, standardowe wypełnienie ankiety przez lekarza na temat chorób, dolegliwości itp., nigdy nawet żadna lekarka (do tej pory trafiałam na kobiety) nawet nie zaglądnęła mi do gardła. Wczoraj ku mojemu zdziwieniu lekarzem okazał się mężczyzna. Pan ok 50lat, uśmiechnięty, rzucający żarcikami. Po wypełnieniu ankiety poprosił mnie o rozebranie się do pasa,że będzie mnie osłuchiwał…no więc myślę sobie, ok. Pewnie jakiś “dokładny” lekarz mi się trafił. I tak osłuchuje i nagle znienacka szarpnął za moją miseczkę od stanika z tekstem “jeszcze koniuszek serca osłuchamy”. W tym momencie zapaliło mi się czerwone światełko w głowie,pomyślałam “WTF?!”, nie dałam nic po sobie poznać i uśmiechnęłam się. Potem chciał,żebym się położyła i obsunęła spodnie “do pachwin” bo chciał zbadać mój brzuch, czego już nie zrobiłam, udając,że nie usłyszałam, co mówił. Po drodze zaczęłam rozmyślać,czy aby to badanie powinno w ogóle wyglądać tak jak wyglądało. Podzieliłam się historią z przyjaciółkami, obydwie mieszkają na Wyspach i obydwie powiedziały,że tam obowiązkowo przy każdym badaniu wykonywanym przez lekarza mężczyznę ZAWSZE jest pielęgniarka, nie ważne czy internista czy ginekolog. Po przejrzeniu wpisów na forach, doszłam do wniosku,że niestety u nas w kraju w ogóle nie ma miejsca! a jak wspomniałam wyżej, samo nie chcenie zdjęcia koszulki uważane jest za “przewrażliwienie”. Może udałoby się poruszyć ten temat na fb Feminoteki lub w innych mediach? Pozdrawiam working_girl

 6. Przemoc!! Nie rozumiem naszego kraju, bębnią żeby zgłaszać przestępstwa. Ja tak zrobiłam uciekłam od tyrana schroniłam się w ośrodku i co?? przyjechała policja złożyłam zeznania, mówiłam o rzeczach o których było mi ciężko mówić. Otworzyłam się po tylu latach, po latach bycia izolowaną od świata, od rodziny, mogącą wyjść tylko do pracy i służyć swojemu tyranowi. Wiecie co wam powoiem, tyle zachodu, tylu ludzi, tyle mojego stresu a prokuratura umarza śledztwo. Chcąc sprawidliwości dla tego człowieka powinnam dać się zabić, wtedy być może sprawiedliwość w tym kraju miała by jakieś znaczenie. a osoba winna zaostała by skazana, wtedy ktoś by się zainteresował i byłyby teksty “dlaczego ona tego niegdzie nie zglaszała” Tak wygląda sprawiedliwość. Bez sensu są takie fundacje sama byłam w ośrodku dla wsparcia ofiar przemocy w rodzinie. To pomaga na chwile a potem człowiek musi szukać sprawiedliwości sam i zamiast od męża nóż w plecy(dosłownie bo u mnie tak było) to zamiast niego dostaje od wymiaru sprawiedliwosci

 7. Witam serdecznie, piszę do Pań, ponieważ natknęłam się na “Sztukę Kochania” pani Michaliny Wisłockiej wydanie z 1982 roku i jestem wstrząśnięta. Okazuje się, że na stronie 33 i 34 znajdują się komentarze autorki, które mówią o tym, że kobieta sama przyczynia się do gwałtu…Dalej można usłyszeć, że męzczyzna nie może płakać itp. Pojawia się wiele uogólnień typowo męskich i typowo damskich. Niestety nie mogę porównać nowszych wydań, bo nie ma mnie w kraju. A PDF nie mogę ściągnąć. Ale mimo to uważam, że powinnam o tym Państwa poinformować.Napisałam również do PONTONU.

  Przykładowe cytaty:
  1.”Oglądając sprawozdania filmowe dotyczące zbiorowych gwałtów zastanawiam się , czy w wielu przypadkach “ofiary” gwałtu […] nie są tak samo winne jak gwałciciele, a w ostatecznym przykładzie tylko bardziej pokrzywdzone? Może nawet słowo “winna” w stosunku do dziewczyny nie jest słuszne, raczej należy się ono rodzicom i wychowawcom”
  2.”Chłopak nie ma wpływu na wysokość swojego napięcia seksualnego, ale dziewczyna powinna wiedzieć, że każda sytuacja z wyżej wymienionych staje się dla niego jawną propozycją”gwałtu” i jeżeli nie chce być zgwałcona, nie powinna dawać po temu okazji”

  Tam jest tego typu słów więcej. Jestem w szoku.
  Pozdrawiam, Katarzyna

 8. Dzien dobry.
  Mam na imie Klara, jestem z Sosnowca (Modrzejów) i obecnie mieszkam w UK. Dzisiaj widzialam program w którym mężczyzna który sie zwie Roosh V obecnie zamieszkuje w Polsce (chyba w Krakowie). Jest to autor ksiàżki pod tytułem “Bang Poland” jest to podrecznik o tym jak wyrywac szybko i łatwo kobiety w Polsce (link ponizej).

  http://www.rooshv.com/bang-poland

  Ten mężczyzna ma zakaz wjazdu do Kanady za swoje poglàdy, miedzy innymi że gwałt na kobiecie dokonany na prywatnej posesji powinien być legalny.

  Uważam że ktoś taki nie powinien mieć prawa przebywania na terenie Polski gdzie prowadzi błoge życie. Załàczam fragment programu w którym widział tego mężczyznę- Roosh V to mężczyzna z brodà który przemawia.

  http://youtu.be/EnrQMxYUDPM

  Jego poglàdy sà tak wulgarne i obraźliwe że muszę rozesłać tà wiadomość po Polsce! Ktoś powinien coś zrobić na ten temat!

  Dziekuje
  Klara

 9. Dzień dobry,

  Robicie świetną robotę! Gratulacje!

  Jednak widzę pewną lukę. Chodzi o możliwość wspierania Was przez osoby mieszkające poza Polską. Proszę stwórzcie opcję darowizn realizowanych kartami płatniczymi, to bardzo ułatwi sprawę.

  Pozdrawiam, życząc wytrwałości i wielu szczęśliwie zakończonych spraw (w tym tej mojej ;-)) w nowym 2016 roku!

 10. Witam, jak skutecznie się z Państwem kontaktować. Wysłałam jakiś czas temu maila u do tej pory nie mam odpowiedzi. Sprawa ważna i pilna, zagrożona kobieta i dziecko

 11. radykalna, mizogonistyczna organizacja ma spotkania 6/02, również w Polsce. NAzywa się Return of Kings i jest prowadzona przez Roosh. On mieszka w Poznaniu. Członkowie organizacji Są pełni nienawiści do osób ze środowiska lgbt, chcą sprowadzić kobiety do roli niewolników.
  Tu więcej o tej organizacji https://www.pinknews.co.uk/2016/02/01/homophobic-misogynistic-neomasculinists-online-group-to-meet-for-first-time/
  tu daty spotkań:
  Poland
  •Gdansk – At Fontanna Neptuna
  •Katowice – Spodek (Saucer) in Katowice. Address: ul. Korfantego 35
  •Warsaw – In front of Starbucks across from the Mariott Hotel. Image.
  •Wroclaw – In the middle of Plac Solny (“Salt Square”/Flower Market), beside the Iglica (needle) statue. Stare Miasto 50-061/50-062, Wroclaw.
  Spotkania są ogłaszane na krótko przed terminami, proszę o Uczulenie znajomych i koleżanek bo wkrótce będzie trzeba stawić tej organizacji aktywny opór.

 12. Irański instruktor gwałtu mieszka w Poznaniu od 2011 roku. Wzywał do zalegalizowania gwałtów

  Amerykanin, Roosh V (Daryush Valizadeh) nazywamy często „Irańskim instruktorem gwałtu”, mieszka w Poznaniu od 2011 roku. Wzywał do zalegalizowania gwałtów, przez co Polki czują się mocno zagrożone.

  Roosh to naprawdę bardzo kontrowersyjna postać, która ubliża kobietom na całym świecie.

  Opisuje on na swoim blogu oraz w swoich książkach, jak namawiać kobiety do seksu – oznacza to, że jeśli mówią „nie”, to wcale niekoniecznie nie chcą one, według tegoż „eksperta”, odbyć stosunku – w tym wypadku namawia panów, aby próbowali do skutku, by wreszcie kobieta im uległa. To jeszcze nic, Roosh V twierdzi, że seks z pijaną, niczego nieświadomą kobietą także nie jest złym pomysłem, a więc koniecznie ją także warto nakłonić do seksu. To niestety nie wszystko, co można napisać o ekscentrycznym ekspercie od „podrywu”.

  Jednak to, co pisze na temat seksu, budzi poważne wątpliwości i każe zastanowić się nad tym, czy oby na pewno nie jest on niebezpieczny. Bo niestety wczytując się w to, co pisze na swoim blogu, znajdziemy informację, że np. nie mówienie kobiet o tym, że jest się nosicielem wirusa HIV, to nic złego!

  Tym bardziej polskie kobiety powinny na sobie uważać, skoro mężczyzna rzekomo przebywa w Poznaniu. Niestety jego obecności nie można uznać za nieuzasadnioną, bo napisał on także poradnik o Polkach! Wszystko to pod szumnie brzmiącym tytułem „Bang Poland: How to Love With Polish Girls In Poland”.

 13. Dzień dobry.
  Mój syn zaczytuje się w fantastyce, głównie modnej teraz postapokalipsie – tzw. madmaxach, stalkerach itp. Czytał pewną książkę, w której jest tekst “stłamsili wyrywne baby, większość od razu gwałcąc”. Mogę prosić się o odniesienie się Feminoteki to takich treści w książkach dla młodzieży?

 14. Dzień dobry, czy dysponujecie może rzetelnymi danymi na temat wydatków, związanych z aborcją? Może znacie szacunki, ile na aborcję wydają Polki, albo ile kobiet rocznie usuwa ciążę? Ewentualnie, może jesteście w stanie polecić jakieś witryny? Z góry dziękuję za pomoc.

  Pozdrawiam,

  Anna Bartosiewicz

 15. In 2011, Daryush Roosh Valizadeh came for the first time in Poznan, Poland and loved it. He calls it “his heaven”. Later he bought an apartment in the center of Poznan, and in 2015 he founded the Poznan Institute.

  The Return of Kings meet ups were initiated by Roosh V also after successfully holding these meet ups every Thursday in Poznan, with other men who wanted to learn from him how to eliminate every resistance to sex with women.

  Daryush Roosh Valizadeh, also known as Roosh V, is an international extremist
  who is blacklisted by several organisations as ADL, SPLC, MEP, European Parliament
  and he is on multiple no-fly lists.

  He is known to be a proven serial rapist, with multiple instances of raping polish girls, even underage polish girls.

  He was featured in a BBC documentary “Men at War” with BBC reporter Reggie Yates visiting Rosh’s home in Poznan. Reggie Yates is surprised at Roosh’s sick arguments that rape is normal, and that all men are rapists, not just himself.

  Sometimes we may lose faith in humanity when we see that a proven, repeated serial rapist as Daryush Valizadeh is still in liberty, while playing the “victim” card and painting himself as “wronged” by all those “feminazis” and journalists.

  The truth is much darker: RooshV is a psychopathic criminal in every sense of the word, which managed to reduce to silence for years everyone of his rape victims survivors or every other girl that spoke against him or tried to expose the truth about him:

  http://www.cjad.com/cjad-news/2015/08/04/movement-underway-to-bar-us-pick-up-artist-from-coming-to-montreal

  “Roosh V found some of her photos, and went after her online.

  “He posted it and incited people to wonder if they would sexually assault me, saying that he would.” she says. “I received a lot of death and rape threats on Facebook, online, on his forum, my pictures have been posted everywhere.”

  Nix has pressed charges against him with the Montreal police.”

  And Aurelie is just another one of his many victims. On the canadian news they didn’t mention, but the pictures of Aurelie Nix that RooshV spread around were naked pictures of her.

  All of us together we can put a stop finally to the years of abuses, sexual assaults and crimes committed by Daryush Roosh Valizadeh, who was few times “awarded” not by accident the crown of “Top Number 1 Most Hated Man on the Internet”

 16. Witam,
  czy istnieje możliwość nadsyłania własnych tekstów (esejów) związanych tematycznie z feminizmem?
  Pozdrawiam

 17. Dzień dobry!
  Fejsbukowa strona Polska Wolność rozpowszechnia informacje, że organizacje feministyczne nie pomagają samotnym matkom, nie prowadzą żadnego domu opieki. Czy mogłabym prosić o zdementowanie lub potwierdzenie tych informacji?

 18. może warto przyjrzeć się takim imprezom??? https://profiauto.pl/show/glowne-atrakcje nie dość, że dostajemy tam marną prace jako “hostessy” to widać jakimi atrakcjami jest zachęcana widownia (pokazy pole dance .. strefa Bikini Car Wash) ..tania i kiepska rozrywka + to, że wśród odwiedzających są dzieci – nie wiem czy to jest odpowiednia rozrywka akurat dla nich

 19. Dzień dobry,

  Let me introduce myself, I’m Zaira Pampín. I’m a photographer and artist living in Berlin.

  I’m writing and documenting the feminist movement in Poland. I’m searching for more groups and organizations, more participants of the development of a significant feminist movement.

  This Photo Reportage will show the meanings of the movement, factors that stand between Polish women and their greater embrace of feminism, as well as the importance and necessity of it, doing to know some women taking part of at this time.

  Could you please help me with my research, give me an appointment? I’m totally available to travel to Poland and motivated to hear and know you.

  Best regards

 20. Dzień dobry,

  Mam pytanie czy Feminoteka zajmowała się kiedyś tematem ulotek agencji towarzystkich, które zalewają ulice w centrum?
  Pozdrawiam

 21. Droga Feminoteko,
  Mam pomysł: Państwa Księgarnia mogłaby poszerzyć swoją ofertę o odzież feministyczną (koszulki, itd.). Z chęcią kupiłabym taką koszulkę i w ten sposób wspomogła działalność fundacji. Pozdrawiam:-)

 22. Witam.

  jestem facetem ichcialbym wesprzec kobiety w temacie ..ktorego nie ma na 1 stronie tej witryny.

  chodzi mi o ustawe nowa wprowadzajaca leki antykoncepcyjne na recepte.

  no bo do tej pory to wygladalo tak ze kobieta kupowala tabletki (koszt okolo 30 zl na miesiac? nie wiem bo jestem facet)
  a facet mial bezpieczny seks.

  no a teraz faceci (sejm) odebrali prawo anonimowego kupna tych tabletek. kobieta musi pojsc teraz “zebrac” o prawo do seksu u ginekologa.
  afacet? jak to facet, alimentow nie zaplaci…

 23. Podziele sie ostatnim doswiadzeniem-kobietom ku przestrodze:
  Po prawie roku toczenia sie postepowania w prokuraturze otrzymalam postanowienie-przemocy wzgledem mnie i moich dzieci powodowanej przez mez a ich ojca-NIE STWIERDZA SIE! Mam krzywego palca u dloni bo zrastał sie długo bo-nosilam dziecko pralam pieluszki przewijałam a toprawa dłoń,obojczyk na stale zwichniety ni zapinam stanika do tyłu a na przodzie-ni moge juz dosiegnąć nie mam z tyłu głowy cebulek wlosowych-wyrwał mi wlosy razem ze skorą a sere mam pekniete na pòł-bo rozdarł je czlowiek który ślubował miłosc wiernosc i uczciwosc malzenską i miał mnie/nas chronić-22lata znecał sie nade mną. Odwazylam sie zawalzyc o bezpieczenstwo-dzis przegralam. Nikt ne widzi nikt nie slyszy obdukcje nic nie warte dowody byt slabe bo… Bo oprawca powiedzial,ze nasze moje i dzieci obrazenia powstały w wyniku jego wlasnej obrony przede mna i dziecmi-w koncu to my go bijemy. Uwierzono w to-ROZUMIECIE!? Jak juz zdecydujecie sie na walke o wlasne zycie to zalozcie kamery na 24h, podsłuch,krzyczcie tak glosno by o brzydlo to sasiadom to wezwą policje,ktora być może przez przypadek uratuje wam zycie bo przyjedzie was ukarac za zakłocanie porzadku a jak juz przyjadą to nastepnego dnia zadzwoncie na komende-czy jest protokoł zezdarzenia czy tylko nagła amnezja opanowała funkcjonariuszy a czy oprawca nie nabił sam sobie guza po czym poszedł na obdukcje i to was o to oskarzył.
  To moje życie i prawdziwa strona wymiaru sprawiedliwosci, ktory w nas w społeczeństwie ma budowac pozucie bezpieczenstwa.

 24. Zostalam pobita wielokrotnie ale zbyt slabo bo prokuratura uznala zenie ma przemocy,gdy jest tylko kkilkadzesiat krwiakowzlamany palec wywichnietyobojcyk czy brak wlosowbo cebulki przez wyrwanie wraz zeskora sa trwale uszkodzone, to tyle. Zanim odwazyciesie bronic przedoprawcamusiciealbo miec kase albo znajomosi albo kupe szescia-trzecie to żart w obecnym przypadku

 25. Co by bylo gdyby ofiara gwaltu, ktorej zarzucono, ze byla zle ubrana, pozwala firme odziezowa o brak ostrzezenia “noszenie grozi gwaltem” ? To samo tyczy upojenia alkoholem. Na piwie takze nie ma stosownej adnotacji…

 26. Dzień dobry, w dniu dzisiejszym ze szpitala położniczego przy ul.Starynkiewicza w Warszawie ma zostać wypisana kobieta po ciąży patologicznej. Trzy miesięcznej hospitalizacji,poród(cesarskie cięcie, 7 miesiąc) odbył się w poniedziałek jedno z dzieci nie przeżyło. Kobieta została zarażona w trakcje pobytu bakterią ESBL + jeszcze trzy szczepy. Jest matką samotną(jej matka opiekuje się również swoimi rodzicami w wieku 80+), po ewentualnym wypisaniu będzie mieć problem w razie powikłań nie zostanie przyjęta do żadnego szpitala z infekcją bakteryjną.Dziś podano jej glukozę by “postawić ją na nogi”. Dziękuję za zaiteresowanie się tematem.

 27. Dzień dobry, w dniu dzisiejszym po godzinie szesnastej ze szpitala położniczego przy ul.Starynkiewicza w Warszawie ma zostać wypisana kobieta po ciąży patologicznej. Trzy miesięcznej hospitalizacji,poród(cesarskie cięcie, 7 miesiąc) odbył się w poniedziałek jedno z dzieci nie przeżyło. Kobieta została zarażona w trakcje pobytu bakterią ESBL + jeszcze trzy szczepy. Jest matką samotną(jej matka opiekuje się również swoimi rodzicami w wieku 80+), po ewentualnym wypisaniu będzie mieć problem w razie powikłań nie zostanie przyjęta do żadnego szpitala z infekcją bakteryjną.Dziś podano jej glukozę by “postawić ją na nogi”. Dziękuję za zaiteresowanie się tematem.

 28. Dzień dobry,
  Czy zajęlibyście się sprawą wpisu Pana Redaktora Rafała Ziemkiewicza ?

  Uważamy, że Pan Rafał Ziemkiewicz -publicysta w portalu Do Rzeczy – jest winny eskalacji konfliktu i wzmożonych protestów.
  Dolewa oliwy do ognia, swoje wpisy kieruje do kobiet w jednym oczywistym celu.

  Cytuję pana Rafała Ziemkiewicza:

  “Powtórzmy, bo nie do wszystkich dotarło: to nie są ludzie. 
  To nie są kobiety.
  To zbydlęciałe, skur.wiałe bolszewickie ściery. 
  AK-owcy mieli na to prostą receptę – kula w łeb, bez dyskusji.”

  Kilka dni temu, na łamach portalu “Do rzeczy” pojawił się artykuł, o rzekomo fałszywym wpisie.
  Pan redaktor chce się wykręcić. Nie pozwólmy mu na to, teraz jest czas na te szowinistyczne świnie, a ten to symbol.
  Uwierzcie, Pan Mikke, Pan Cejrowski.. są niczym złym w porównaniu z panem Ziemikiewiczem.
  Podsycanie do nienawiści i walki, przemocy, nawet strzelania do ludzi, to u tego pana codzienność.

  Do teraz nikt nie przedstawił dowodów na to, że to NIE był wpis pana redaktora.
  Nie ma innego winnego, żadne kroki nie zostały podjęte, aby pan redaktor chciał się oczyścić wiarygodnie.
  Dla nas kobiet, to na tę chwilę pan redaktor ponosi całą odpowiedzialność za wpis ze swojego konta.
  Tak to działa.

  W komentarzach internautów, padają groźby i pytania, cytuję:
  “Kiedy przeprosi pan moją mamę i babcię? “, 

  Ludzie, nie wierzą temu, znają książki, publikacje i wypowiedzi pana redaktora Ziemkiewicza, żądają przeprosin. 

  Pan redaktor Ziemkiewicz z pełną premedytacją, świadomie dokonał masowego, publicznego znieważenia, wręcz okropnej obrazy polek, matek, córek, dziewczynek, a także ich rodziców, mężów, ojców etc.
  Dowodem na wpis pana redaktora, może być log w bazie danych w portalu Twitter.
  Adres pod którym pokazał się wpis:
  twitter.com R_A_Ziemkiewicz status 1318895933875171329

  Poniżej inna sprawa, która też została zamieciona pod dywan.
  Interia zerwała współpracę z Rafałem Ziemkiewiczem i usunęła jego tekst o „strzelaniu do LGBT”
  Czytaj więcej na:
  wirtualnemedia artykul interia-zerwala-wspolprace-z-rafalem-ziemkiewiczem-i-usunela-jego-tekst-o-strzelaniu-do-lgbt

  Chcemy tylko przeprosin od pana Redaktora.
  A kiedy się pojawią, inni może zastanowią się, zanim nazwą nasze kobiety ‘… skur… bolszewickimi ścierami…kula w łeb, bez dyskusji’.

  Pozdrawiamy i liczymy na Was.
  Wszyscy odczuwamy ból po tych okropnych słowach.

 29. Dzień dobry! Czy i jak można porozmawiać o incydencie sprzed przeszło 10 lat? Nie pali się, ale myślę, że to by pomogło. Pozdrawiam

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *