TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

29.01 Warszawa: Lokalnie przeciw przemocy wobec kobiet – konferencja

Fundacja Feminoteka i Partnerki projektu Antyprzemocowa Sieć Kobiet zapraszają na konferencję
„Lokalnie przeciw przemocy wobec kobiet”
29.01.2016, godz. 13.00
Państwo-Miasto, ul. W. Andersa 29, Warszawa

ask_logo

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia prosimy przesyłać na andres [email protected] z tytułem „Konferencja antyprzemocowa”.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną pierwsze w Polsce wyniki badań lokalnych programów przeciwdziałania przemocy w rodzinie z perspektywy płci z całej Polski oraz wypracowane rekomendacje, które posłużą do przygotowania wzorcowego programu antyprzemocowego na szczeblu lokalnym.

Program konferencji
13.00 – 13.15
• Powitanie, rozpoczęcie konferencji – Joanna Piotrowska, prezeska Fundacji Feminoteka.
• Przedstawienie projektu Antyprzemocowa Sieć Kobiet – Dagmara Janowicz, Stowarzyszenie Łódzki Kongres Kobiet
13.15-13.30
• Prezentacja wyników badań lokalnych programów antyprzemocowych z perspektywy płci – Joanna Piotrowska i partnerki projektu.
13.30-13.45
• Porównanie wyników badania programów antyprzemocowych Fundacji Pozytywnych Zmian i ASK – Anna Chęć Fundacja Pozytywnych Zmian, Bielsko-Biała.
13.45-14.15
Wystąpienie gościń z Islandii:
• Działanie islandzkiej policji na rzecz kobiet – dobre praktyki – Sigríður Björk Guðjónsdóttir, Komendantka Policji, Islandia.
• Przemoc ze względu na płeć w islandzkim prawie – Dagný Ósk Aradóttir, przedstawicielka organizacji partnerskiej z Islandii The Icelandic Women’s Rights Association .
Przerwa 15 minut
15.00-15.30
• Dlaczego konieczna jest perspektywa płci w Usatwie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie –  Grzegorz Wrona, prawnik.
• Zespoły interdyscyplinarne – rola organizacji kobiecych i równościowych – Renata Durda, kierowniczka Niebieskiej Linii.
15.15-15.50
• Część warsztatowa – wypracowanie rekomendacji do wzorcowego programu antyprzemocowego
15.50-16.00
• Podsumowanie i zakończenie konferencji

Projekt realizowany przez fundację Feminoteka w ramach Programu „Obywatele dla Demokracji” przy wsparciu finansowym Funduszy EOG

Czym jest ASK?

Celem projektu Antyprzemocowa Sieć Kobiet (ASK) jest przeciwdziałanie dyskryminacji kobiet w obszarze przemocy poprzez:

1. ZBUDOWANIE ogólnopolskiej sieci ekspertek antyprzemocowych, które lokalnie będą przeciwdziałać przemocy wobec kobiet;

2. ANALIZĘ lokalnych programów antyprzemocowych z perspektywy płci w 16 województwach, 44 powiatach, 100 gminach i przygotowanie wzorcowego programu antyprzemocowego;

4. LOBBOWANIE za zmianami w tym obszarze w instytucjach samorządowych odpowiedzialnych za realizację programów antyprzemocowych;

5. EDUKOWANIE społeczności lokalnych na temat przemocy wobec kobiet poprzez organizowanie akcji, spotkań, warsztatów, szkoleń i debat.

Projekt realizowany jest przez fundację Feminoteka w partnerstwie z 15 grupami nieformalnymi i organizacjami pozarządowymi z całej Polski, które angażują się po raz kolejny w antyprzemocową akcję One Billion Rising (OBR) oraz z islandzką organizacją kobiecą Icelandic Women’s Rights Association.

Projekt realizowany w ramach Programu „Obywatele dla Demokracji”
przy wsparciu finansowym Funduszy EOG.

wszystkieloga

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to