TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Matronat: „Zabić geja – kino kontra homofobia” już w maju w kinach

Rainbow Collection zaprasza na przegląd filmów Roba Epsteina oraz Jeffreya Friedmana poświęconych tematyce LGBT.Począwszy od 20 maja w różnych miastach Polski będzie można zobaczyć pięć tytułów poświęconych homofobii, wizerunkowi gejów i lesbijek w mediach, AIDS i drodze do równouprawnienia. 

Roba Epstein jest znanym twórcą filmów o tematyce LGBT, dwukrotnie nagrodzonych Oscarem: „Czasy Harvey’a Milka” oraz „Wspólna sprawa” wspólnie z Jeffreyem Friedmanem. Twórcy są głęboko zaangażowani w temat prześladowań homoseksualistów, od 30 lat ukazują w swoich filmach zmiany, jakim ulegał wizerunek gejów i lesbijek na przestrzeni lat. Starają się również zrozumieć społeczne uwarunkowania, które wyzwalały w ludziach agresywne zachowania wobec społeczności homoseksualnych prowadząc nawet do zbrodni. Skupiając się na historycznych wydarzeniach ujawniają dramatyczną walkę homoseksualistów o równouprawnienie oraz wspólne zmagania z AIDS – chorobą, która w latach 80. przybrała rozmiary epidemii. Głębsze spojrzenie na kontrowersyjne i mniej znane wypadki ze współczesnej historii świata, skłania do refleksji nad ciągle aktualną problematyką homofobii wśród ludzi.

Miejsca i daty:
 Kino Kijów Centrum, Kraków: 2-16.06
 Kino Pod Baranami, Kraków: 20-24.05 

 60 krzeseł, Gorzów Wielkopolski: 20-22.05
 Pałacowe, Poznań: 11-16.06
 KINO.LAB, Warszawa: czerwiec
Informacje o kolejnych pokazach wkrótce.


Aktualności: Zabić geja – kino przeciw homofobii

zabic_geja_400x200

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to