TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

6. LGBT Film Festiwal | 17-23.04 | Matronat

lgbt film festiwalMiędzy 17. a 23. kwietnia w kilku miastach polski odbędzie się kolejna edycja festiwalu filmowego poświęconego tematyce LGBT.

Dwa bloki filmów krótkometrażowych, spotkania z twórcami i kilkanaście filmów pełnometrażowych – to wszystko zapewnią wam organizatorzy największego w Polsce święta kina LGBT. Szósta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 17-23 kwietnia bieżącego roku w siedmiu miastach polskich (w tym roku do listy dołączył Lublin, natomiast niestety nie trafił na nią Wrocław). Oprócz pokazów odbędzie się również głosowanie publiczności na najlepszy film krótko- i pełnometrażowy.

Wśród pokazywanych filmów znajdą się, między innymi: „PPPasolini” (poświęcony zamordowanemu w 1975 roku poecie, pisarzowi, reżyserowi i aktorowi Pierowi Paolo Pasoliniemu), „The Summer House” („idealna” rodzina musi stawić czoła homoseksualizmowi ojca), „Fire in the Blood” (o działaniach rządów, które ograniczyły dostęp do tanich leków na AIDS), czy „Children 404” (dotyczący rosyjskiej ustawie o „homopropagandzie”).

Posiadacze i posiadaczki biletów na LGBT Film Festival otrzymają także niespodziankę na COXY STAR WARS – imprezę taneczną w duchu międzygalaktycznym, która odbędzie się 11 kwietnia w Nowej Jerozolimie.

Repertuar w poszczególnych miastach znajdziecie na stronach kin oraz na stronie wydarzenia.

Warszawa, Kinoteka – www.kinoteka.pl
Poznań, Malta – Charlie Monroe – www.kinomalta.pl
Łódź, Kino Przytulne – www.kinoprzytulne.pl
Katowice, Kino Kosmos – www.csf.katowice.pl
Gdańsk, Klub Żak – www.klubzak.com.pl
Kraków, Kino Mikro – www.kinomikro.pl
Lublin, Centrum Kultury – www.ck.lublin.pl

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Centrum 11.11 – oficjalna inauguracja

Choć jesteśmy tam od dobrych kilku miesięcy, to dopiero teraz była okazja, by zainaugurować działanie naszego Centrum 11.11. Świętowałyśmy równocześnie 17. urodziny Feminoteki, które obchodziłyśmy

Wystawa 💛💙 888 88 79 88💛💙

Tекст Українською знаходиться нижче  Fundacja Feminoteka we współpracy z organizacjami partnerskimi rusza w świat, by pokazać, jak ważny jest głos osób, które doświadczyły przemocy. Celem