TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Zareaguj na przemoc! Powiedz „NIE”

[fvplayer src=’http://feminoteka.pl/test321/wp-content/uploads/2014/03/Zareaguj-na-przemoc-powiedz-NIE_.mp4′ width=640 height=360]ZAREAGUJ!

Powiedz NIE PRZEMOCY!

Wiele razy w życiu doświadczamy przemocy: zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Niewybredne komentarze, seksistowskie docinki, przekraczanie granicy naszej intymności – to codzienność wielu dziewcząt i kobiet. Nie zawsze wiemy, jak zareagować w takiej sytuacji. Jesteśmy wychowane na miłe i grzeczne osoby, które prędzej przeproszą napastnika niż się obronią. Czujemy strach przed reakcją.

Dotyczy to również sytuacji, w których widzimy innych w zagrożeniu. Co wtedy robić?

REAGOWAĆ!

Pamiętajmy o tym, że potencjalna ofiara ma prawo do samoobrony. Nikt nie może powiedzieć nam: „To niewinne żarty”, „Nie bądź taka przewrażliwiona”, „Nic się nie stało”. W sytuacji, w której czujemy się źle, niekomfortowo lub grozi nam niebezpieczeństwo, MAMY PRAWO zadbać o siebie. Dlatego miej odwagę bronić siebie i innych w sytuacji przemocy.

Ten film powstał po to, aby pokazać, że wiele z nas doświadczyło różnego rodzaju molestowania i przekroczenia naszych granic: psychicznych i fizycznych. Zdobyłyśmy się na odwagę, aby powiedzieć o tym głośno. To dla nas bolesne, często traumatyczne wspomnienia, ale chcemy o nich mówić, ponieważ mamy dość strachu. Chcemy, żeby nasze życie stało się STREFĄ WOLNĄ OD PRZEMOCY.

TO SPRAWCA PRZEMOCY POWINIEN SIĘ WSTYDZIĆ. NIE OFIARA! NIE ŚWIADKOWIE!

www.zareaguj.wordpress.com
www.facebook.com/zareaguj
[email protected]

Akcję prowadzą
Fundacja Feminoteka www.feminoteka.pl
Porozumienie Kobiet 8 Marca www.facebook.com/porozumieniekobiet8marca

Film powstał dzięki wsparciu Feminist Review Trust
Realizacja: Agata Chybińska/Agarianna Film & Photography
www.facebook.com/pages/Agarianna-Film-Photography/165465050292540
muzyka: Natalia Fiedorczuk

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Ginekolożki, zapraszamy Was do współpracy!

Fundacja Feminoteka, od 18 lat pomagająca kobietom po doświadczeniu przemocy, zwłaszcza seksualnej, uruchamia w Warszawie pierwsze centrum kryzysowe dla kobiet po doświadczeniu gwałtu. Chcemy, żeby