TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Zareaguj na przemoc! Powiedz „NIE”

[fvplayer src=’http://feminoteka.pl/test321/wp-content/uploads/2014/03/Zareaguj-na-przemoc-powiedz-NIE_.mp4′ width=640 height=360]ZAREAGUJ!

Powiedz NIE PRZEMOCY!

Wiele razy w życiu doświadczamy przemocy: zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Niewybredne komentarze, seksistowskie docinki, przekraczanie granicy naszej intymności – to codzienność wielu dziewcząt i kobiet. Nie zawsze wiemy, jak zareagować w takiej sytuacji. Jesteśmy wychowane na miłe i grzeczne osoby, które prędzej przeproszą napastnika niż się obronią. Czujemy strach przed reakcją.

Dotyczy to również sytuacji, w których widzimy innych w zagrożeniu. Co wtedy robić?

REAGOWAĆ!

Pamiętajmy o tym, że potencjalna ofiara ma prawo do samoobrony. Nikt nie może powiedzieć nam: „To niewinne żarty”, „Nie bądź taka przewrażliwiona”, „Nic się nie stało”. W sytuacji, w której czujemy się źle, niekomfortowo lub grozi nam niebezpieczeństwo, MAMY PRAWO zadbać o siebie. Dlatego miej odwagę bronić siebie i innych w sytuacji przemocy.

Ten film powstał po to, aby pokazać, że wiele z nas doświadczyło różnego rodzaju molestowania i przekroczenia naszych granic: psychicznych i fizycznych. Zdobyłyśmy się na odwagę, aby powiedzieć o tym głośno. To dla nas bolesne, często traumatyczne wspomnienia, ale chcemy o nich mówić, ponieważ mamy dość strachu. Chcemy, żeby nasze życie stało się STREFĄ WOLNĄ OD PRZEMOCY.

TO SPRAWCA PRZEMOCY POWINIEN SIĘ WSTYDZIĆ. NIE OFIARA! NIE ŚWIADKOWIE!

www.zareaguj.wordpress.com
www.facebook.com/zareaguj
[email protected]

Akcję prowadzą
Fundacja Feminoteka www.feminoteka.pl
Porozumienie Kobiet 8 Marca www.facebook.com/porozumieniekobiet8marca

Film powstał dzięki wsparciu Feminist Review Trust
Realizacja: Agata Chybińska/Agarianna Film & Photography
www.facebook.com/pages/Agarianna-Film-Photography/165465050292540
muzyka: Natalia Fiedorczuk

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to