TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Ambasador Szwecji: Przepis na równość to ojcowie, opieka, elastyczność

Obowiązkowe urlopy ojcowskie to sygnał dla pracodawców, że mężczyźni są ojcami i podobnie jak matki spędzą jakiś czas w domu. Jest to też sygnał dla pracownika – może jako mężczyzna ubiegać się na określony czas o prawo do pozostania w domu ze swoimi dziećmi. Inaczej po prostu straci cenne dni. Jako mężczyzna chcę podkreślić jedno: równość płci oznacza wykorzystanie umiejętności połowy populacji, połowy często lepiej wykształconej. Dla nas, mężczyzn, oznacza to stanie się ojcami w pełnym tego słowa znaczeniu – nie tylko ani nie przede wszystkim w sensie prokreacyjnym – pisze Staffan Herrström, Ambasador Szwecji i zachęca do przyłączenia się do akcji Gazety Wyborczej „WEŹ URLOP, OJCZE!”

„Weź urlop, ojcze!” to akcja „Gazety Wyborczej”. Jej celem jest walka o poprawki w planowanej ustawie o urlopach rodzicielskich. Zależy nam przede wszystkim na zapewnieniu czterech tygodni urlopu tylko dla ojców.

Zapraszamy też na transmisję online konferencji „(Nie)równość płci – ile to kosztuje?”, która odbędzie się 22 maja w warszawskim hotelu „Bristol”. Będzie ją można śledzić na żywo 22 maja na stronach: www.isp.org.pl i www.wyborcza.pl pomiędzy godz. 10 a 14.

Konferencję organizuje Ambasada Szwecji, Instytut Szwedzki, Instytut Spraw Publicznych i „Gazeta Wyborcza”.

Cały tekst Staffana Herrströma Ambasadora Szwecji

Udostępnij

Ostatnie wpisy