TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Ambasador Szwecji: Przepis na równość to ojcowie, opieka, elastyczność

Obowiązkowe urlopy ojcowskie to sygnał dla pracodawców, że mężczyźni są ojcami i podobnie jak matki spędzą jakiś czas w domu. Jest to też sygnał dla pracownika – może jako mężczyzna ubiegać się na określony czas o prawo do pozostania w domu ze swoimi dziećmi. Inaczej po prostu straci cenne dni. Jako mężczyzna chcę podkreślić jedno: równość płci oznacza wykorzystanie umiejętności połowy populacji, połowy często lepiej wykształconej. Dla nas, mężczyzn, oznacza to stanie się ojcami w pełnym tego słowa znaczeniu – nie tylko ani nie przede wszystkim w sensie prokreacyjnym – pisze Staffan Herrström, Ambasador Szwecji i zachęca do przyłączenia się do akcji Gazety Wyborczej „WEŹ URLOP, OJCZE!”

„Weź urlop, ojcze!” to akcja „Gazety Wyborczej”. Jej celem jest walka o poprawki w planowanej ustawie o urlopach rodzicielskich. Zależy nam przede wszystkim na zapewnieniu czterech tygodni urlopu tylko dla ojców.

Zapraszamy też na transmisję online konferencji „(Nie)równość płci – ile to kosztuje?”, która odbędzie się 22 maja w warszawskim hotelu „Bristol”. Będzie ją można śledzić na żywo 22 maja na stronach: www.isp.org.pl i www.wyborcza.pl pomiędzy godz. 10 a 14.

Konferencję organizuje Ambasada Szwecji, Instytut Szwedzki, Instytut Spraw Publicznych i „Gazeta Wyborcza”.

Cały tekst Staffana Herrströma Ambasadora Szwecji

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to