TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Bielsko-Biała: Pola Dwurnik SPOTKAJ ARTYSTKĘ / MEET THE ARTIST

Motywem przewodnim wystawy Poli Dwurnik „Spotkaj artystkę”/„Meet the Artist” będzie – jak sugeruje to tytuł – sylwetka samej artystki, obecnej nie tylko jako autorka, lecz także jako bohaterka wielu prac.

Pola Dwurnik znana jest z autoportretów wzorowanych na przedstawieniach Królowej Anglii Elżbiety I. Niezwykła, skomplikowana symbolika i wyszukana, dekoracyjna forma tych portretów od lat fascynują polską artystkę. Na wystawie pojawią się obrazy i gwasze z tej serii, ale także inne autoportrety – zarówno olejne na płótnie, jak i szybko szkicowane na papierze z cyklu „Instagram Self-Portrait Series”, czy autoironiczne wyobrażenia siebie jako berlińskiego potwora Smok-Ladaco. Inną odsłoną autoportretu będą dwie narracje rysunkowe opowiadające o nieplanowanych, niezwykłych spotkaniach z innymi polskimi twórcami – artystą wizualnym Wojciechem Bąkowskim oraz poetą Marcinem Świetlickim.

Na wystawie zostaną także zaprezentowane teledyski zespołu Cosmic Parrot – muzycznego wcielenia Poli Dwurnik, m.in. znana animacja „Lekarz” – nawiązanie do piosenki Pink Floyd „Another Brick in the Wall” czy nakręcona w Australii hip-hopowa autoafirmacja „Ama Painter”. Dopełnieniem całości będzie prezentowany na wystawie oryginalny strój artystki – element performansu z 2013 roku – dworska suknia z motywami z jej obrazów.
Kurator wystawy – Agata Smalcerz

Otwarcie wystawy 18 maja (piątek) 2018, godz. 18.00, Galeria BWA, ul. 3 Maja 11, Bielsko-Biała

Po wernisażu, o godz. 19.00
Koncert Cosmic Parrot – projektu muzycznego Poli Dwurnik
– z muzyką improwizowaną multiinstrumentalisty Mateusza Franczaka.

Noc Muzeów, sobota, 19 maja, godz. 21.30
„Dziewczyna na płótnie” – spotkanie z Polą Dwurnik
Artystka opowie o swoich różnych wcielaniach: malarki, rysowniczki, wokalistki, autorki i bohaterki wideoklipów, autorki tekstów, redaktorki.
Spotkanie poprowadzi Izabela Kaszyńska, współredaktorka książki „Dziewczyna na płótnie” („Girl on Canvas”).

Wystawa trwa do 17 czerwca 2018 roku.

WSTĘP WOLNY

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Centrum 11.11 – oficjalna inauguracja

Choć jesteśmy tam od dobrych kilku miesięcy, to dopiero teraz była okazja, by zainaugurować działanie naszego Centrum 11.11. Świętowałyśmy równocześnie 17. urodziny Feminoteki, które obchodziłyśmy

Wystawa 💛💙 888 88 79 88💛💙

Tекст Українською знаходиться нижче  Fundacja Feminoteka we współpracy z organizacjami partnerskimi rusza w świat, by pokazać, jak ważny jest głos osób, które doświadczyły przemocy. Celem