TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Grupy wsparcia online dla kobiet!

Cały czas szukamy jakichś rozwiązań, które mogłyby pomóc kobietom z doświadczeniem przemocy lub po takim doświadczeniu w czasie izolacji. Podczas jednego zebrań online zespołu Feminoteki stwierdziłyśmy, że skoro nam takie spotkania pomagają, bo możemy porozmawiać o naszych emocjach, trudnościach w dobie pandemii, to być może i dla tych z Was, które mają za sobą doświadczenie przemocy lub wciąż są w przemocowej relacji, takie grupy wsparcia, możliwość spotkania i porozmawiania, byłyby dobrym rozwiązaniem.

Wspólnie z terapeutkami podjęłyśmy to wyzwanie, zdając sobie sprawę, że nie jest ono idealne, bo jedynie dla tych z Was, które mają dostęp do Internetu i odpowiednie warunki, by móc w grupie uczestniczyć. Ale w obecnej sytuacji inaczej się nie da.

ZATEM UWAGA, UWAGA!

Uruchamiamy interwencyjne grupy wsparcia online dla kobiet z doświadczeniem przemocy w tym przemocy seksualnej.

Grupy będą obywać się w następujących dniach i godzinach (spotkania będą trwać ok. 1,5-2 godzin) przez 6 tygodni.

  • Grupa I wtorki 10.30-12.00
  • Grupa II czwartki 20.00- 22.00
  • Grupa III piątki 10.30.12.00
  • Grupa dla kobiet z doświadczeniem przemocy seksualnej poniedziałki g. 18.30-20.00

Jak zapisać się do grupy?

Zadzwoń pod nasz numer telefonu 888 88 33 88 lub wyślij informację mailem pomoc@feminoteka,pl, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00. Po zgłoszeniu, zostaniesz umówiona na indywidualne spotkanie online z terapeutką, prowadzącą grupę, do której się zapiszesz, aby omówić szczegóły. Indywidualnie też przekażemy wszelkie techniczne informacje. Grupy będą liczyły od 6 do 8 osób. Zgłoszenia przyjmujemy do 30.04.2020

Grupy wystartują 4.05

Grupy będą prowadzić:

Joanna Kot

Doktorka psychologii i psychoterapeutka. Uczestniczyła w międzynarodowych szkoleniach dla trenerek pracujących z kobietami i młodymi dziewczętami dotyczących problematyki dyskryminacji i seksualności. Specjalizuje się w pracy nad rozwojem kobiecej tożsamości. Jej szczególnym obszarem zainteresowań są momenty przejściowe w życiu kobiet, poszukiwanie źródeł osobistej mocy w kryzysach życiowych, rola i miejsce kobiet we współczesnym świecie oraz analiza snów.

Katarzyna Czajkowska-Łukasiewicz

Psycholożka, psychoterapeutka. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła Intensywny Kurs Psychologii Procesu oraz odbyła szkolenia z zakresu psychoterapii oraz interwencji kryzysowej. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii Zagórze, Oddziale Dziennym Szpitala Wolskiego, Oddziale Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii Wojskowego Instytutu Medycznego, Akademickim Ośrodku Psychoterapii, fundacjach i prywatnych poradniach psychologicznych.

Anna Kot-Mosakowska

Psychoterapeutka Psychologii Procesu, coach oraz trenerka rozwoju osobistego i zawodowego. Pracuje z kobietami od początku swojej kariery psychoterapeutycznej i coachingowej, prywatnie oraz w ramach różnych fundacji i projektów. Pomaga osobom dorosłym oraz parom będącym w kryzysie życiowym, doświadczającym depresji, lęku, zaburzeń nastroju, stresu, konfliktów, symptomów chorobowych, osobom w trudnych sytuacjach rodzinnych, potrzebującym zrozumieć swoje emocje, podjąć życiowe decyzje.

 

Sylwia Kieszkowska

Psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka pracy z procesem. Prowadzi terapię indywidualną dla dorosłych oraz par. Wspiera osoby, które doświadczają trudności relacyjnych, zaburzeń odżywiania, nastroju oraz kryzysu osobistego. W pracy terapeutycznej wykorzystuje metody psychologii procesu z uwzględnieniem treści snów, emocji czy doświadczanych chorób. Od kilku lat wspiera kobiety znajdujące się w sytuacjach kryzysowych.

 

 

Prowadzenie grup wsparcia online było możliwe dzięki wsparciu Avon Foundation for Women

page1image45976208

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to