TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Kobieca wyprawa w Góry Świętokrzyskie

Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet: Z miłości do gór i życia zapraszamy na wakacyjny trekking rozrywkowo-rozwojowy po Górach Świętokrzyskich.

Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet: Z miłości do gór i życia zapraszamy na wakacyjny trekking rozrywkowo-rozwojowy po Górach Świętokrzyskich, któremu towarzyszyć będzie coaching prowadzony w plenerze (Nature Coaching). Zapraszamy Was do dobrej zabawy, zdobywania własnych szczytów, realizacji celów i marzeń. Oczywiście w towarzystwie fantastycznych kobiet. Dołącz do nas!

W zeszłym roku w doborowym gronie kilkudziesięciu kobiet ze Stowarzyszenia Aktywne Kobiety zdobywałyśmy szczyty Beskidów, doświadczając jak zbawienne działanie ma na nas wspólne wędrowanie po górach. W tym roku wyruszamy dalej! Zapraszamy do udziału w rozwojowo-rozrywkowym trekkingu kobiet wędrujących po Górach Świętokrzyskich. Tam nas jeszcze nie było, a góry nęcą niespotykanym pięknem i aurą tajemnicy! Czekamy na Wasze zgłoszenia! Wyprawa nie ma charakteru ekstremalnego, lecz rekreacyjny i podróżniczo-przygodowy, wystarczy średnia kondycja fizyczna. Wspólnie przejdziemy szlakami Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz Jeleniowskiego Parku Krajobrazowego. Zachwycimy się sobą, błękitem nieba, soczystą zielenią i wiatrem we włosach – a wszystko to za sprawą Nature Coachingu. Zapraszamy Panie w każdym wieku i z całej Polski!!!

Termin: 25-28 lipca, wyjazd już 24 lipca 

Środa
17.00-20.00 Przejazd autokarem w Góry Świętokrzyskie: przystanki Sosnowiec-Kraków-Kielce-Daleszyce
Nocleg w magicznym miejscu – Leśnym Dworku w Daleszycach. Wieczór integracyjny, ognisko, tańce i babskie pogaduchy. Zaprosimy Was do opowieści o swoich przygodach z górami i trekkingiem.

Czwartek
Trekking zaczniemy ok. 10.00 z miejscowości Daleszyce – niebieskim szlakiem przejdziemy przez Górę Stołową do rezerwatu Cisów, dalej przejdziemy przez górę Włochy oraz Zamczysko by dostać się do miejscowości Łagów. Po drodze zajrzymy w każdą mysią dziuręJ.

Nature Coaching: Wyprawę rozpoczynamy od postawienia sobie celu – oprócz tego dotyczącego zdobycia gór i dobrej zabawy – celu jaki na ten moment jest kluczowy w życiu. Dobrze określony cel pozwala na to by zobaczyć podczas trasy wszystko to, co do stoi na przeszkodzie do jego dotarcia. Dziś zatopimy się w świat odpowiedzi utkany w zjawiskach przyrody. Poszerzenie świadomości i nauka czytania świata pomaga na to by słuchając naprawdę Słyszeć, a patrząc naprawdę Widzieć. Wieczorem – zaprosimy Was do Wytwórni Spokoju. Poznamy techniki relaksacyjne, sposoby na wyciszenie i rozluźnianie napięć.

Piątek
Zwiedzimy okolice Nowej Słupi gdzie przejdziemy czarnym szlakiem na Chełmową Górę przez miejscowości Wieś, Kunin w stronę Jeleniowskiego Parku Krajobrazowego. Na górze Szczytniak zmienimy kolor szlaku na czerwony by dojść na Kobylą Górę, a stamtąd zielonym szlakiem do naszej bazy noclegowej.
Nature coaching: Gdy jesteśmy zmęczone, stajemy się mądrzejsze, bowiem wtedy poprzez kontakt z ciałem łączymy się z intuicją i pozwalamy sobie na zrzucenie maski i roli tej, która dowodzi i dźwiga wszystko na swoich barkach, wchodzimy w kobiecą esencję. Dziś poznamy techniki kreacji swoich celów poprzez ciało i emocje. Wieczorem – zapraszamy do Wytwórni Spokoju. Poznamy dalsze techniki relaksacyjne, sposoby na wyciszenie i rozluźnianie napięć. Nauczymy się też w jaki sposób wizualizować swoje cele i marzenia, by zamanifestowały się w naszym życiu.

Sobota
Trasę rozpoczynamy czerwonym szlakiem z miejscowości Św. Katarzyny w której znajduje się Muzeum Minerałów i Skamieniałości. Naszym pierwszym celem podróży będzie najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysica 612m n.p.m., zaliczający się do Korony Gór Polski. Idąc szlakiem w kierunku wierzchołka po drodze będzie można się natknąć na kapliczkę św. Franciszka oraz źródełko, któremu przypisuje się wartości lecznicze. Schodząc będziemy kierowali się na przełęcz św. Mikołaja (patrona podróżnych i obrońcy przed dzikimi zwierzętami). Z tego miejsca trasa zaczyna prowadzić w dół, gdzie po około 30 minutach dojdziemy do miejscowości Kokanin w której według legendy grasował ówczesny Janosik. Dalej podążając czerwonym szlakiem będziemy się kierować na Łysą Górę. Będąc przy szczycie Łysej Góry przejdziemy się na punkt widokowy zobaczyć panoramę regionu oraz na gołoborza – najbardziej charakterystyczny twór przyrody nieożywionej tych gór. Wzgórze opuścimy Drogą Królewską, która sprowadzi nas do Nowej Słupi.

Nature Coaching: ”Tańcząc z żywiołami, pozwolimy by wiatr nas ukołysał do snu o własnym szczęściu” – dziś doprecyzujemy w praktyce, co to tak naprawdę znaczy być szczęśliwą; co wpływa na rozwój i kreatywność we własnej przestrzeni. Tego dnia w źródełku oczyścimy się symbolicznie z tego, to nam ciąży, by pozwolić ciału, myślom i celom płynąć z nurtem życia. Wyjdziemy też na spotkanie z Mężczyzną – Janosikiem 🙂 Będziemy mogły przyjrzeć się sobie w relacjach damsko-męskich, zobaczyć czemu jeszcze warto poświęcić czas i energię, by wreszcie pozwolić sobie na harmonijną i satysfakcjonującą relację.

Wieczorem znowu zatańczymy wokół ogniska i przegadamy wieczór w doborowym towarzystwie fajnych babek. Oddamy się radosnym grom i zabawom, które otworzą nas na „ nieznośną lekkość bytu”. Hurrraaaaa!

Niedziela
Przejedziemy czerwonym szlakiem przez Jeleniowski Park Krajobrazowy, który swój początek bierze w Paprociach. Kierując się w stronę Rezerwatu Góra Jeleniewska przejdziemy w stronę szczytu Szczytnik, w obrębie którego znajduje się rezerwat o tej samej nazwie. Trasę będziemy kończyć schodząc w dół przez Wesołówkę (469m n.p.m.), Truskolaską (448m n.p.m.) aż do miejscowości Gołoszyjce, w której zakończymy trekking.
Nature Coaching: Dziś ponownie zatopimy się w świat odpowiedzi utkany w zjawiskach przyrody. Tak by po powrocie do domu, naprawdę mieć poczucie, że wracamy do siebie. Niby tych samych, a już zupełnie innych. Tego dnia stworzymy wspólnie TOTEM – artystyczną instalację z elementów natury. Jego składowymi będą marzenia i cele, które w czasie wyjazdu zdążyły się skrystalizować i teraz nabiorą mocy do tego, by spełnić się i zrealizować w najlepszym z możliwych momentów.
Na zakończenie zorganizujemy pokaz slajdów z najlepszymi zdjęciami – każda z uczestniczek pokaże swoje najlepsze zdjęcia i opowie ważną dla niej historię, która mieści się w fotografii.

Rozbawione, szczęśliwe i wspaniale zmęczone – wrócimy autokarem do Kielc/Krakowa/Sosnowca. Planowany powrót – ok. 20.30.

Na szlak wyruszają z nami:
– Ada Stolarczyk – trenerka rozwoju osobistego, terapeutka pracy z ciałem, stażystka Gestalt, terapeutka terapii czaszkowo-krzyżowej, nauczycielka Vedic Art.
– Beata Bień – globtroterka, członki Towarzystwa Sportów Ekstremalnych, propagatorka sportów górskich
– Monika Sobańska – podróżniczka, organizatorka wypraw kobiecych do Afryki i Azji w Stowarzyszeniu Aktywne Kobiety, trenerka
– Halina Sobańska – założycielka Stowarzyszenia, animatorka ruchu kobiet

I wiele innych fantastycznych osób! Dołącz do nas!

Dzięki staraniom Stowarzyszenia Aktywne Kobiety udało się pozyskać dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Koszt udziału z dofinansowaniem: 590 zł – super cena!!!

Cena zawiera: trekking po górach, opiekę przewodniczki górskiej, plenerowy coaching- zajęcia grupowe, transport – dojazd na miejsce autokarem, noclegi w uroczych miejscach, ubezpieczenie, wieczorne imprezy/tańce/relaksacje.
Cena nie zawiera: suchego prowiantu w góry (cena ok. 80-100 pln).

Wpłaty należy dokonać na konto w Alior Bank: 18249000050000460079183239
z opisem: Imię i nazwisko/WDS2013

Zapisy: bezpośrednio w biurze Stowarzyszenia: Sosnowiec ul. 3 maja 11 (wejście od podwórka), mailowo – [email protected] lub telefonicznie 32 266 16 72. Prosimy o odesłanie formularza zgłoszeniowego, który otrzymuje się drogą mailową po zgłoszeniu i uiszczenia opłaty za trekking. Rezerwacja miejsca następuje dopiero po uiszczeniu opłaty. Uczestniczkom udostępnimy listę rzeczy niezbędnych do zabrania na trekking i wskazówki dotyczące ekonomicznego pakowania. Należy się przygotować na zabranie średniego plecaka turystycznego.

Informacje: www.aktywnekobiety.org.pl, www.wysokiewibracje.pl
Jeśli chcesz zaprosić znajomych, możesz dołączyć do wydarzenia na fb https://www.facebook.com/events/580529141978946/
Koordynatorka projektu: Monika Sobańska.
Projekt jest współfinansowany ze środków Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego.
Program może ulec zmianie.

Serdecznie zapraszamy!

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety
tel. 32 266 16 72

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to