TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Lady Gaga przeciwko gwałtom i molestowaniu seksualnemu podczas gali Oscarów

Lady Gaga na 88. Gali Oskarów zaśpiewała piosenkę „Til It Happens to You” z dokumentalnego filmu „The Hunting Ground” opowiadającego o pladze gwałtów i molestowań na amerykańskich kampusach uniwersyteckich.

Emocjonalne wykonanie Gaga dedykowała innej artystce, Keshy, w której sprawie 19 lutego w Nowym Jorku zapadł niekorzystny wyrok sądowy. Kesha wniosła sprawę do sądu, aby ten zezwolił jej zerwać kontrakt z Sony i producentem o pseudonimie Dr. Luke, którego w 2014 r. oskarżyła o gwałt i molestowanie seksualne. Wiele gwiazd wyraziło solidarność z Keshą, wyrażając poparcie dla jej żądania o zwolnienie jej z obowiązku współpracy z człowiekiem, którego artystka się boi.

Podczas występu na scenie towarzyszyły artystce osoby, które doświadczyły przemocy. Na ich rękach widniały takie napisy jak „nie jest to Twoja wina”, „wierzę Ci”, „to mi się przydarzyło,” „przeżyłam”.


Źródło: fanpage Hollaback! Polska

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Centrum 11.11 – oficjalna inauguracja

Choć jesteśmy tam od dobrych kilku miesięcy, to dopiero teraz była okazja, by zainaugurować działanie naszego Centrum 11.11, która odbyła się 11 listopada. Jednocześnie świętowałyśmy

Wystawa 💛💙 888 88 79 88💛💙

Tекст Українською знаходиться нижче  Fundacja Feminoteka we współpracy z organizacjami partnerskimi rusza w świat, by pokazać, jak ważny jest głos osób, które doświadczyły przemocy. Celem