TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

LOKAL FEMINOTEKI

Lokal przy ul. Mokotowskiej 29a jest wykorzystywany na cele kulturalne przez Fundację Feminoteka dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnica Śródmieście.

Feminoteka lokal przy ul. Mokotowskiej 29a wygrała lokal w konkursie Dzielnicy Śródmieście dla organizacji pozarządowych w 2012 roku. Mimo trudnych warunków pracy w remontowanym lokalu, który był wykonywany na koszt fundacji i wspólnymi siłami naszych wolontariuszy/ek, przyjaciółek i przyjaciół, organizacja działała nieprzerwanie, realizując projekty, co udało się dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu wolontariuszek i wolontariuszy fundacji. W siedzibie fundacji prowadzone są następujące działania  w sposób ciągły (zgodne z celami statutowymi organizacji)  – bezpłatne porady prawne i pyschologiczne dla kobiet doświadczających przemocy, spotkania, dyskusje wokół termatyki praw kobiet, dyskryminacji ze względu na płeć, równouprawnienia kobiet i mężczyzn, spotkania promocyjne dotyczące ksiązek i innych publikacji poruszających szerokorozumianą problmatykę kobiecą, spotkania z autorkami i autorami, wystawy. W lokalu prowadzona jest także księgarnia.

Lokal, zwłaszcza największe pomieszczenie na parterze lokalu jest też udostępniane innym grupom i organizacjom o podobnych celach jak fundacji Feminoteka. Organizowane są także wystawy prac artystek – co najmniej trzy rocznie. Lokal udostępniany jest bezpłatnie. W lokalu prowadzona jest także biurowa działalność fundacji, w organizacji pracuje 5 osób – koordynatorek projektów oraz dwa razy w tygodniu prawniczka, raz w tygodniu psycholożka.

Lokal fundacji przy ul. Mokotowskiej 29a wpisał się już na stałe w mapę Warszawy – identyfikowany jest jako miejsce różnorodnych spotkań, wydarzeń, a także jako miejsce, z którego mogą skorzystać inne organizacje i grupy, które potrzebują miejsca na spotkania. Sądząc po zainteresowaniu naszymi wydarzeniami, udało nam się osiągnąć planowany cel – przyzwyczajeniu mieszkanek i mieszkańców Warszawy, że na stołecznej mapie jest jeszcze jedno miejsce, w  którym odbywają się ciekawe inicjatywy, że jest to miejsce przyjazne i otwarte na rozmaite działania poświęcone problematyce kobiet. Coraz więcej także innych grup czy organizacji o podobnych celach do naszej organizacji, a nie mające swojej siedziby, mogły się spotykać u nas.

Dzięki dotacji otrzymanej w ramach Programu Obywatele dla Demokracji współfinansowanego z funduszy EOG przeprowadziłyśmy drobny remont oraz zakupiłyśmy sprzęt nagłaśniający, dzięki czemu nasze spotkania odbywają się w miejscu w miarę estetycznym oraz na profesjonalnym poziomie.

Spotkania/ wykłady czy debaty były organizowane regularnie w siedzibie fundacji Feminoteka przez cały rok. Odbywały się one w dwóch cyklach: Akademii Feministycznej i Akademii Praw Kobiet. W fundacji w ciągu 3 lat zorganizowałyśmy około 120 wystąpień, wykładów i dyskusji. Ponadto zostało zorganizowanych 15 wystaw prac artystek m.in. Marty Frej, Iwony Demko,  Agaty Zbylut, Aleksandry Skai in.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Centrum 11.11 – oficjalna inauguracja

Choć jesteśmy tam od dobrych kilku miesięcy, to dopiero teraz była okazja, by zainaugurować działanie naszego Centrum 11.11. Świętowałyśmy równocześnie 17. urodziny Feminoteki, które obchodziłyśmy