TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Meriam Ibrahim wraz z rodziną opuściła Sudan

Jak podaje niemiecka Amnesty International Meriam Ibrahim wyjechała ze swoją rodziną do Włoch i znajduje się obecnie w Rzymie.

 

 

Gazeta Wyborcza ujawnia kulisy wyjazdu skazanej na śmierć Sudanki : ,, o wyjeździe Sudanki nie wiedział nawet jej prawnik Mohanad Mostafa. Jak powiedział agencji Reuters, sądowy zakaz opuszczania przez Ibrahim kraju nie został anulowany. Na płycie rzymskiego lotniska Ciampino kobietę i jej rodzinę przywitał premier Włoch Matteo Renzi wraz z małżonką oraz minister spraw zagranicznych Federica Mogherini.”

W maju br. Ibrahim została skazana na karę śmierci z powodów religijnych – kobieta wyszła za mąż za chrześcijanina, będąc sama chrześcijanką. Władze Sudanu postanowiły ją za to ukarać karą śmierci.Z powodu bardzo dużego nacisku z całego świata Ibrahim została zwolniona w czerwcu, jednakże, gdy chciała opuścić kraj, to została ponownie aresztowana.

Mamy nadzieję, że jej wyjazd do Rzymu jest szczęśliwym końcem tej dramatycznej historii.

Więcej o wyjeździe Ibrahim z Sudanu znajdziesz w serwisie Wyborcza.pl

 

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to