Ministra Kultury nagrodziła działałność grupy Teraz Poliż!

teraz_poliz_logoDotychczasowy dorobek twórczy Grupy Artystycznej Teraz Poliż oraz działania na rzecz praw kobiet zostały docenione przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagrodę okolicznościową z inicjatywy własnej przyznała grupie za całokształt działalności minister Małgorzata Omilanowska.

Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ to profesjonalna kobieca grupa teatralna, której działalność skupia się na tematyce związanej z kobietami i kobiecością. W spektaklach realizowanych przez grupę poruszane są kwestie równouprawnienia, wykluczenia i przemocy, dyskryminacji, płci i jej społecznego postrzegania.

– Cieszymy się bardzo, że nasza praca została doceniona – takie wyróżnienie jest dla nas naprawdę ważne – mówi Dorota Glac, prezeska Stowarzyszenia Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ. Dzięki tej nagrodzie będziemy mogły pokryć część kosztów produkcji naszego nowego spektaklu, który realizujemy z fińską grupą Blaue Frau.

Do 18 grudnia trwa kampania crowdfundingowa na portalu polapotrafi.pl. W tym czasie musimy grupa chce zebrać 12 000 zł, żeby móc zorganizować polską premierę spektaklu WHENEVER THERE ARE PEOPLE TO DANCE, UNTIL THAN WE’RE GONNA.

Źródło: e-teatr, Teraz Poliż


Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *