TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Papua – Nowa Gwinea przeciwko kobietom

Papua – Nowa Gwinea jednym z najniebezpieczniejszych krajów dla kobiet, zgodnie z niedawno opublikowanym raportem Human Rights Watch. 

papua

„Kobiety w Papui – Nowej Gwinei doświadczają przemocy w każdym aspekcie swojego życia” mówi Elaine Pearson, Dyrektor, Human Rights Watch, Australia. „Rzeczywistość dla większości z tych kobiet to perspektywa gwałtu bądź fizycznej agresji, przy praktycznie zerowej ochronie ze strony państwa”. Jakby tego było mało, kobiety bardzo często padają ofiarami oskarżeń o uprawianie magii. W wyniku takich oskarżeń, w kwietniu 2014 roku, w prowincji Madang ,sześć osób w tym dwójka dzieci została zabita. Zabójstwa dopuścił się tłum blisko 500 mężczyzn. Na to wszystko nakłada się fala przemocy domowej. Wprawdzie jeszcze w 2013 roku, rząd uznał przemoc domową za czyn karalny, niemniej zaledwie kilku oprawców zostało skazanych. (KD)

Źródło: www.hrw.org, zdjecie: podroze.onet.pl

Informację przygotowała i opracowała wolontariuszka Feminoteki Karolina Domeracka.

Relacja powstała w ramach programu wolontariackiego Feminoteki 

superfemka 1 procent

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to