TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Pierwsze spotkanie Antyprzemocowej Sieci Kobiet!

20 wspaniałych kobiet z całej Polski, 6 godzin dyskusji, miliard pomysłów – tak można podsumować pierwsze spotkanie Antyprzemocowej Sieci Kobiet (ASK), która odbyła się w ostatnią sobotę marca w siedzibie Feminoteki. 

#ASK2

Projekt  Antyprzemocowej Sieci Kobiet (ASK) powstał z inicjatywy  lokalnych liderek i grup, które w poprzednich latach organizowały akcję One Billion Rising/ Nazywam się Miliard (OBR) – taniec przeciwko przemocy. Wspólna akcja wyzwoliła nie tylko energię, ale, co najważniejsze,  i chęć do dalszych wspólnych działań, ponieważ nawet najlepsza ogólnopolska kampania antyprzemocowa nie wprowadzi długotrwałych zmian na poziomie lokalnym.

Jak wynika z przeprowadzonej przez fundację Feminoteka analizy 20 lokalnych programów antyprzemocowych zjawisko przemocy wobec kobiet praktycznie w nich nie istnieje. Dlatego celem projektu jest m.in. analiza samorządowych programów antyprzemocowych na szczeblu gminnym powiatowym i wojewódzkim. W sumie przejrzymy niemal 200 dokumentów. Przekonamy się czy są realizowane, jaki budżet został na nie przewidziany, czy mają harmonogram, koordynatora/kę i przede wszystkim czy zostały w nich uwzględnione działania skierowane  do kobiet – największej grupy doświadczającej przemocy. Na podstawie tych analiz zostanie opracowany raport, a także wzorcowy program antyprzemocowy  gotowy  do wdrożenia przez samorządy. Ale nie chodzi tylko o urzędowe papiery, lecz o zmianę świadomości Polek i Polaków. Dlatego w całej Polsce odbędą się również szkolenia, debaty, warsztaty oraz  międzynarodowa konferencja w Warszawie. Zwieńczeniem projektu będzie akcja One Billion Rising/ Nazywam się Miliard 14 lutego 2016 roku.

 Podczas spotkania lokalnych partnerek projektu wspólnie szukałyśmy pomysłów na nasze akcje,  dyskutowałyśmy o ciekawych rozwiązaniach, dzieliłyśmy się zadaniami i doświadczeniami. Wybrałyśmy także temat kolejnej edycji OBR – już za rok wspólnie powiemy STOP MOLESTOWANIU SEKSUALNEMU! Po tym spotkaniu można oficjalnie zapowiedzieć – przyszłoroczna akcja One Bilion Rising podbije nasz kraj!

Chcesz być na bieżąco? A może planujesz zorganizować OBR w swoim mieście?
Polub nas na facebooku: www.facebook.com/antyprzemocowasieckobiet

Projekt realizowany przez fundację Feminoteka w partnerstwie z 15 organizacjami i grupami nieformalnymi z całej Polski w ramach Programu „Obywatele dla Demokracji” przy wsparciu finansowym Funduszy EOG.

banernorweskie_batory

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to