TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

POZNAŃ: Przemoc, gender, równe traktowanie. Wykład prof. M. Fuszary

Poznań: wykład Profesor Małgorzaty Fuszary
Pełnomocniczki rządu ds. równego traktowania
PRZEMOC, GENDER,
RÓWNE TRAKTOWANIE

8 grudnia 2014 r. o godzinie 13.30 
w sali 0.1 w Collegium Iuridicum Novum, 
Al. Niepodległości 53, 61-714 Poznań

Profesor Małgorzata Fuszara – profesor nauk humanistycznych, doktor habilitowana nauk prawnych. Prawniczka i socjolożka. Sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania. Odpowiada za przeciwdziałanie dyskryminacji oraz realizację zasady równego traktowania ze względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, religię, wyznanie, światopogląd, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną. Związana z Uniwersytetem Warszawskim. Pracuje w Katedrze Antropologii i Socjologii Obyczajów i Prawa Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych.

Autorka kilkudziesięciu prac naukowych dotyczących miedzy innymi udziału kobiet w życiu społeczno-politycznym, reprezentacji politycznej, funkcjonowania sądów rodzinnych. Uczestniczyła w badaniach na temat mniejszości w Polsce oraz Polaków na Wschodzie (Łotwa, Litwa, Ukraina). Ekspertka Rady Europy, Parlamentu Europejskiego. Członkini towarzystw naukowych: Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, International Sociological Association i Research Committee of Sociology of Law.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to