TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Punkt pomocy dla kobiet po gwałcie

FUNDACJA FEMINOTEKA wspiera kobiety po doświadczeniu przemocy, zwłaszcza seksualnej.

Wiemy, że pierwszy kontakt z nami może wymagać odwagi, dlatego zapewniamy, że gdy do nas zadzwonisz, zostaniesz potraktowana z godnością i szacunkiem.

Jeśli doświadczyłaś przemocy, także seksualnej, nieważne kiedy (teraz czy w przeszłości), nieważne gdzie i nieważne od kogo (czy od bliskiej, czy obcej osoby)

po prostu zadzwoń pod nasz numer pomocowy:
888 88 33 88
czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 19.00

Przy telefonie dyżurują ekspertki przeszkolone w pomocy osobom z doświadczeniem przemocy. Ty zdecydujesz, z jakiej pomocy chcesz skorzystać.

Nie oceniamy, nie dajemy dobrych rad. Jesteśmy dla Ciebie, stoimy po Twojej stronie.

Wszelkiej pomocy udzielamy BEZPŁATNIE.

KOMU POMAGAMY?

Naszą pomoc oferujemy kobietom po 18 roku życia, każdej orientacji seksualnej (także osobom transpłciowym) i z każdego środowiska. Osobom, które doświadczyły jakiejkolwiek formy przemocy, zwłaszcza seksualnej, teraz lub w przeszłości.

JAK WYGLĄDA NASZA POMOC?

Jest bezpłatna i poufna. Stosujemy podejście skoncentrowane na osobie pokrzywdzonej, ponieważ uważamy, że każde doświadczenie jest inne i że to osoby pokrzywdzone znają się najlepiej na swoim powrocie do równowagi. My zapewnimy pomoc, która może ułatwić przejście tej drogi z zaufaną ekspertką, przy której będziesz czuła się bezpiecznie.

CO UZYSKASZ, GDY ZADZWONISZ NA NASZ TELEFON POMOCOWY?

  1. Przy telefonie dyżurują ekspertki przeciwprzemocowe. Kiedy zadzwonisz, ustalicie wspólnie, jakiej pomocy potrzebujesz i ekspertka zapisze Cię na spotkania np. z psycholożką, prawniczką.
  2. Nie martw się, jeśli nie wiesz, od czego zacząć. Pomożemy Ci znaleźć sposoby na wyrażanie uczuć i mówienie o trudnych sytuacjach. Jesteśmy tu, aby Cię wesprzeć, pokazać możliwości i kroki, jakie możesz dalej podjąć. To Ty zdecydujesz, co będziesz chciała zrobić, z jakiej pomocy przez nas oferowanej skorzystać.
  3. Jeśli doświadczyłaś przemocy seksualnej, u nas uzyskasz także pomoc medyczną czy socjalną. W sposób wcześniej z Tobą uzgodniony, możesz być w stałym kontakcie z asystentką, która będzie Ci towarzyszyć i wspierać. Do niej możesz się zgłaszać ze wszystkimi problemami i trudnościami. Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby jak najwięcej z nich pomóc Ci rozwiązać.
  4. Jeśli zdecydujesz się na zgłoszenie sprawy na policję czy do prokuratury – wyjaśnimy, jak będzie przebiegać cała procedura, pomożemy przygotować niezbędne dokumenty i będziemy Ci towarzyszyć na każdym kroku.
  5. Jeśli sprawa trafi do sądu, będziemy Cię wspierać także w tym procesie. Możesz liczyć na pomoc prawną z naszej strony.
  6. Jeśli uznasz to za wskazane, nasze wsparcie otrzymają także Twoi najbliżsi.

Wszelkiej pomocy udzielamy BEZPŁATNIE.

PIERWSZY W POLSCE PUNKT POMOCY DLA KOBIET PO GWAŁCIE TO:

  • kompleksowa pomoc: psychologiczna, terapeutyczna, prawna, medyczna
  • zespół asystentek towarzyszących pokrzywdzonej
  • wysokiej klasy ekspertki z zakresu przeciwdziałania przemocy, zwłaszcza seksualnej
  • zrozumienie, wsparcie i poufność
  • bezpieczna przestrzeń, gdzie w jednym miejscu udzielamy kompleksowej pomocy

GDZIE MIEŚCI SIĘ PUNKT?

Punkt Pomocy dla Kobiet po Gwałcie ma siedzibę w Warszawie. Jest dostępny również dla osób z niepełnosprawnościami. Jeśli nie mieszkasz w Warszawie, także możesz skorzystać z naszego wsparcia. Zadzwoń – ustalimy, jakiej pomocy jesteśmy w stanie udzielić. Nie zostaniesz sama.

Adresu Punktu Pomocy dla Kobiet po Gwałcie nie ujawniamy publicznie. Znają go przedstawicielki fundacji Feminoteka oraz osoby pokrzywdzone.

Prowadzimy specjalny Fundusz dla kobiet po gwałcie, to dodatkowe wsparcie, dzięki któremu możemy szybko opłacić niezbędne leki, terapię czy pomoc prawną. WESPRZYJ NAS i WPŁAĆ DAROWIZNĘ

Dziękujemy z całego serca z wsparcie naszych działań:

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to