TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Sejm przegłosował ratyfikację Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej

TAK dla Konwencji_logo

Sejm przegłosował ratyfikację Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.
Po wielogodzinnej (a w zasadzie dwuletniej) debacie w głosowaniu 254 posłów i posłanek opowiedziało się za ratyfikowaniem konwencji, 175 było przeciw, a 8 wstrzymało się od głosu.

Samo ratyfikowanie konwencji to dopiero pierwszy krok w walce z przemocą wobec kobiet, jednak krok ważny, gdyż zobowiązuje Polskę nie tylko do dostosowania się do wymogów dokumentu, ale także daje prawo międzynarodowemu gremium do nadzorowania i kontrolowania tych działań.

Warto w tym miejscu podkreślić, że w badaniu opinii publicznej dla „Rzeczpospolitej” z dnia 3 lutego br aż 89% badanych opowiedziało się za ratyfikacją dokumentu.

O tym, kto i jak głosował, jest dostępne na stronie Sejmu.

/tekst przygotowany w ramach programu wolontariackiego Feminoteki/

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to