TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Warszawa: DKF Kino lesbijskie z nutą poliamoryczną

Siedem przystanków na drodze do raju , reż. Ryszard Nyczka, Polska, Sobota, 27.04. w godz. 18.00 – 21.00
Lambda Warszawa, ul. Żurawia 24a, Wstęp wolny

 

DKF_lambda


dtandemt.blogspot.com

Spotkanie IV
Spotkanie kolejne poświęcimy wątkowi – polskie filmy lesbijskie, które są wyjątkowo skromnie reprezentowane w polskiej kinematografii. Zaprezentujemy obraz ”garażowy”, artystycznie podejrzany, wykorzystujący motyw lesbijek „przyczynkowo”, osadzony w kontekście religijnym, zrealizowany przez mężczyznę.
Po projekcji chcemy się wspólnie z widzkami/widzami zastanowić, dlaczego niemal wszystkie polskie filmy o les-tematyce zrealizowali mężczyźni.

2003 Siedem przystanków na drodze do raju reż. Ryszard Nyczka
POLSKA

Film ten jest historią dwóch bardzo bliskich przyjaciółek, lesbijek: Małgosi i Marioli. Pewnego dnia Małgosia dowiaduje się, że jest śmiertelnie chora. Razem z przyjaciółką wyrusza do sanktuarium słynącego z cudów. Podczas drogi spotykają obrazy przedstawiające siedem grzechów głównych oraz szereg postaci z Nowego i Starego Testamentu.

***

Cykl jest wynikiem refleksji po O’LESS Festiwalu, która uświadomiła nam raz jeszcze jak mało jest polskich filmów lesbijskich, a tak wiele – wbrew pozorom – w światowej kinematografii. Przeszkadza nam, że tak rzadko les-filmy można zobaczyć w przestrzeni publicznej, a to kino bogate w gatunki, style i różnorodność motywów. Widzimy, że intymny związek coraz częściej budują 3 osoby, który albo jest jedyną możliwością lesbijskiej relacji, albo świadomym poliamorycznym – menage a trois. Te wszystkie tematy składają się na program DKF, który prezentować będzie 3 watki:

* filmy lesbijskie polskie w ramach O’LESS Festiwalu
* filmy lesbijskie reżyserowane przez kobiety
* filmy poliamoryczne – menage a trois

Przyjrzyjmy się wspólnie związkom lesbijskim, czasem poliamorycznym. I do tego przyglądania zapraszamy od stycznia 2013 r. w ostatnią sobotę miesiąca w godz. 18.00 – 21.00. Cykl ma charakter edukacyjny.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to