TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

WARSZAWA: Kiedy raj staje się piekłem – spotkanie z Christiną Krüsi

raj byl moim pieklemRaj był moim piekłem
Autorka: Christina Krüsi
Muza, 2014

Budująca opowieść o odkrywaniu uroków życia nawet po najtrudniejszych przeżyciach. Spotkanie z Christiną Krüsi, autorką książki.

 

Wrzenie świata. Gałczyńskiego 7, 00-362 Warszawa

28 października, godz. 19:00

 

Christina Krüsi w dzieciństwie była wykorzystywana przez tych, których obdarzyła zaufaniem. Dziś, jako dorosła osoba sama walczy z molestowaniem najmłodszych. Jej książka “Raj był moim piekłem” pojawi się w polskich księgarniach 22 października, zaś już 28 październik o godz. 19.00 w księgarni Wrzenie Świata autorka spotka się z czytelnikami.
Spotkanie będzie tłumaczone z języka niemieckiego.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Ososiński, germanista, poeta i filolog klasyczny.

Pierwsze lata dzieciństwa Christina Krüsi spędza niczym w raju – jej rodzice prowadzą pracę misyjną na rzecz organizacji Wycliffe w Boliwii. Raj jednak zmienia się nagle w piekło, gdy podczas tajnego rytuału sześcioletnia Christina zostaje naznaczona jako „wybrana”. Od tej pory traktowana jest jak bezwolna ofiara i wykorzystywana seksualnie przez misjonarzy. W wieku 11 lat wraca do Szwajcarii i dopiero tu podejmuje decyzję aby przemówić i wydać przestępców, pomimo wstydu, lęku oraz zagrożenia, jakie może ściągnąć na rodzinę.

Autorka długo dojrzewała do decyzji, aby spisać swoje dramatyczne wspomnienia i wydać książkę. Chciała odrzucić przeszłość i prawdę, po prostu cieszyć się normalnym życiem, jednak w końcu uwierzyła, że jej opowieść może być nie tylko sposobem na pokonanie własnych demonów z przeszłości, ale również uniwersalnym wsparciem, dla tych których dotknął podobny los.

“Raj był moim piekłem” to przejmująca opowieść o utracie niewinności i powolnym odzyskiwaniu godności. To także wzruszający obraz kobiety, która nie poddała się w drodze do odnalezienia wewnętrznej wolności i spokoju. Książkę można traktować jako wyznanie osoby spełnionej pomimo osobistych tragedii. Christina przyznaje, że kocha życie i ludzi – “Marzę o lepszym świecie, w którym wszystkie dzieci mogą dorastać bezpiecznie. Żyję dla tego marzenia” – podkreśla autorka.

„Odważyłam się stawić czoła swojemu piekłu. Jako dorosła kobieta musiałam ponownie spojrzeć prosto w paskudnie wykrzywione oblicze mojego strasznego dzieciństwa. Nauczyłam się akceptować samą siebie taką, jaka jestem, ze wszystkim, co mnie spotkało ” – pisze Christina Krüsi

Christina Krüsi, urodzona w 1968 roku w Szwajcarii, spędziła dzieciństwo w boliwijskiej puszczy, dokąd jej rodzice zostali posłani przez organizację Wycliffe jako tłumacze Biblii. Po powrocie do ojczyzny studiowała zarządzanie edukacją, a obecnie działa zawodowo głównie na polu sztuki i zarządzania konfliktami. Prowadzi stowarzyszenie Christina Krüsi Foundation walczące z nadużyciem seksualnym wobec dzieci. Ma dwóch dorosłych synów, mieszka w Zurychu.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to