TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

WARSZAWA: Powstaje nas miliard przeciwko przemocy wobec kobiet

Powstaje nas miliard przeciwko przemocy wobec kobiet

Debata połączona z konferencją prasową

Fundacja Feminoteka serdecznie zaprasza  na debatę połączoną z konferencją prasową dotyczącą problemu przemocy wobec kobiet w Polsce i Norwegii,  dyskusji wokół konwencji antyprzemocowej i akcji One Billion Rising,  która w Polsce odbywać się będzie po raz trzeci.

Gościnią specjalną będzie Inger-Lise Walmsness Larsen, aktywistka, działaczka norweska, od lat 70. zaangażowana w ruch kobiecy w Norwegii i działania antyprzemocowe, założycielka  pierwszego skandynawskiego schroniska dla kobiet.

13 lutego, godz. 17.00, Fundacja Feminoteka, ul. Mokotowska 29a (wejście od ul. Marszałkowskiej 32, w podwórze), Warszawa. Wstęp wolny.

W Polsce wciąż trwa gorąca dyskusja na temat konwencji antyprzemocowej. Jej przeciwnicy mówią, że Polska nie potrzebuje konwencji, bo ma najniższe wskaźniki przemocy wobec kobiet, najgorzej wypadają zaś kraje skandynawskie. Czy tak jest w istocie? Gościni z Norwegii odpowie na te pytania.

Na całym świecie i w niemal 50 miejscowościach w Polsce trwają przygotowania do globalnej akcji One Billion Rising (polska nazwa Nazywam się Miliard), by 14 lutego – w Walentynki wziąć udział w tańcu-proteście przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Powiemy dlaczego prowadzimy tę akcję i jakie są jej efekty.
Tegoroczna akcja będzie poświęcona problematyce przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami, ponieważ to wciąż temat tabu w naszym kraju.
Jaką rolę odgrywają mężczyźni i chłopcy w antyprzemocowych działaniach.

Zapraszamy 13 lutego (piątek) o godzinie 17.00 do fundacji Feminoteka

W spotkaniu udział biorą:

Inger-Lise Larsen –  od lat 70. zaangażowana w ruch kobiecy w Norwegii, współzałożycielka pierwszego schroniska dla kobiet doświadczających przemocy w krajach skandynawskich i drugiego w Europie.

Zapewniamy tłumaczenie.

Joanna Piotrowska – prezeska fundacji Feminoteka, ekspertka antyprzemocowa, trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, lauretka Złotego Telefonu, nagrody Niebieskiej Linii przyznawanej osobom szczególnie zaangażowanym w przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

Anna Góral– doradczyni zawodowa, trenerka, ekspertka ds. doradztwa w Fundacji Aktywizacja, prezeska Zarządu Stowarzyszenia Inicjatyw Kobiecych, członkini Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Warszawie.

Łukasz Wójciki – anarchista, autor bloga Prosto Antyseksistowsko, twórca grupy mężczyzn Głosy Przeciw Przemocy, inicjator festiwalu strategii oporu ruchów społecznych Resist Festival. Muzyk i performer, pisarz, kooperatysta.

Więcej o akcji One Billion Rising/Nazywam się Miliard http://www.feminoteka.pl/nazywamsiemiliard/

Po debacie o godz. 20.00 w gimnazjum przy ul. Raszyńskiej 22 w Warszawie zapraszamy na próbę generalną przed akcją One Billion Rising w sobotę.

Kontakt:

Joanna Piotrowska

e-mail: [email protected]

telefon: 720 908 975

Spotkanie w ramach projektu:

to nie twoja wina


 

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to