TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

25.04- KINO na Kobietach Pistoletach!

DOCS AGAINST GRAVITY (dawniej PLANETE+ DOC) zaprasza na filmy dokumentalne! Już 25 kwietnia będą puszczane kultowe filmy dokumentalne o silnych, wyraźniejszych kobietach. Jest to przedsmak festiwalu, któremu Feminoteka matoronuje.

Kiedy? 25. kwietnia. Gdzie? Na Kredytowej 9, Warszawa

WARSZAWSKI_NET (1)
Godzina 15.00:
Pussy Riot. Modlitwa punka
Pussy Riot. A Punk’s Prayer
reż. Mike Lerner, Maksym Pozdorowkin, Rosja/Wielka Brytania, 2012, 86 min
Film jest kroniką tego „małego” aktu protestu, który zdobył rozgłos na całym świecie i stał się symbolem walki z opresyjnym reżimem. Nadając tej antyputinowskiej rebelii ludzką twarz, reżyserzy podążają za trzema młodymi kobietami, które – zdumione reakcją władzy – za kratami więzienia pozostają gotowe bronić swoich racji. Z relacji ich najbliższych i przyjaciół dowiadujemy się, co tak naprawdę doprowadziło je do przemiany z aktywistek w ikony walki o wolność słowa. Okazuje się, że historia Pussy Riot to performance, balansujący między farsą a tragedią. Wykorzystane przez władze Rosji do pokazania społeczeństwu „prawdziwej twarzy” opozycji, nie poddają się jednoznacznej ocenie. Ich osobista odwaga, poświęcenie własnym przekonaniom i świadomość polityczna bez wątpienia wywarły wpływ na aktualną sytuację polityczną w Rosji.
http://www.againstgravity.pl/content/pussy_riot_modlitwa_punka

Godzina 17.00:
Inferno – niedokończone piekło
Henri-George Clouzot’s Inferno (Lenfer dHenri-Georges Clouzot)
reż. Serge Bromberg, Ruxandra Medrea, Francja 2009, 93 min
W 2005 roku Serge Bromberg, producent filmowy, wielki pasjonat kina, specjalista restauracji starych filmów, szperając w archiwach, trafił na 185 pudełek z taśmami filmowymi „Piekła”, niedokończonego filmu Henri-Georgesa Clouzota z Romy Schneider w roli głównej. Pracował na tym materiałem przez 4 lata. Odnaleziony po 50 latach nieukończony film robi duże wrażenie: feeria barw przywodząca na myśl narkotyczne eksperymenty, atmosfera duszna od wyuzdanego erotyzmu.
http://www.againstgravity.pl/content/inferno_niedoko_czone_piek_o

Godzina: 19.00
Chwała dziwkom
Whores’ Glory reż. Michael Glawogger, Niemcy/Austria 2011, 114
Trzy kraje, trzy języki, trzy religie świata i jedna, najstarsza, profesja – prostytucja. Film zachwyca poziomem i jakością zdjęć, pięknymi, przepełnionymi emocjami obrazami oraz znakomitą, nastrojową ścieżką dźwiękową, zawierającą utwory m.in. PJ Harvey, Tricky’ego, CocoRosie oraz Antony & The Johnsons. Pomimo, że reżyser w sposób werystyczny pokazuje nam życie prostytutek, jak również przedstawia ich stosunek do wykonywanego zawodu, konfrontując wypowiedzi kobiet i odwiedzających ich klientów, film pozbawiony jest taniej moralistyki. Zamiast łatwo wartościujących ocen, reżyser po raz kolejny podsuwa nam własne spostrzeżenia na temat wpływu, jaki wywierają na świat komercja i globalizacja.
http://www.againstgravity.pl/content/chwa_a_dziwkom

Zapraszamy!

Więcej o 12. edycji festiwalu:  http://docsag.pl/ 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to