TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

25.04- KINO na Kobietach Pistoletach!

DOCS AGAINST GRAVITY (dawniej PLANETE+ DOC) zaprasza na filmy dokumentalne! Już 25 kwietnia będą puszczane kultowe filmy dokumentalne o silnych, wyraźniejszych kobietach. Jest to przedsmak festiwalu, któremu Feminoteka matoronuje.

Kiedy? 25. kwietnia. Gdzie? Na Kredytowej 9, Warszawa

WARSZAWSKI_NET (1)
Godzina 15.00:
Pussy Riot. Modlitwa punka
Pussy Riot. A Punk’s Prayer
reż. Mike Lerner, Maksym Pozdorowkin, Rosja/Wielka Brytania, 2012, 86 min
Film jest kroniką tego „małego” aktu protestu, który zdobył rozgłos na całym świecie i stał się symbolem walki z opresyjnym reżimem. Nadając tej antyputinowskiej rebelii ludzką twarz, reżyserzy podążają za trzema młodymi kobietami, które – zdumione reakcją władzy – za kratami więzienia pozostają gotowe bronić swoich racji. Z relacji ich najbliższych i przyjaciół dowiadujemy się, co tak naprawdę doprowadziło je do przemiany z aktywistek w ikony walki o wolność słowa. Okazuje się, że historia Pussy Riot to performance, balansujący między farsą a tragedią. Wykorzystane przez władze Rosji do pokazania społeczeństwu „prawdziwej twarzy” opozycji, nie poddają się jednoznacznej ocenie. Ich osobista odwaga, poświęcenie własnym przekonaniom i świadomość polityczna bez wątpienia wywarły wpływ na aktualną sytuację polityczną w Rosji.
http://www.againstgravity.pl/content/pussy_riot_modlitwa_punka

Godzina 17.00:
Inferno – niedokończone piekło
Henri-George Clouzot’s Inferno (Lenfer dHenri-Georges Clouzot)
reż. Serge Bromberg, Ruxandra Medrea, Francja 2009, 93 min
W 2005 roku Serge Bromberg, producent filmowy, wielki pasjonat kina, specjalista restauracji starych filmów, szperając w archiwach, trafił na 185 pudełek z taśmami filmowymi „Piekła”, niedokończonego filmu Henri-Georgesa Clouzota z Romy Schneider w roli głównej. Pracował na tym materiałem przez 4 lata. Odnaleziony po 50 latach nieukończony film robi duże wrażenie: feeria barw przywodząca na myśl narkotyczne eksperymenty, atmosfera duszna od wyuzdanego erotyzmu.
http://www.againstgravity.pl/content/inferno_niedoko_czone_piek_o

Godzina: 19.00
Chwała dziwkom
Whores’ Glory reż. Michael Glawogger, Niemcy/Austria 2011, 114
Trzy kraje, trzy języki, trzy religie świata i jedna, najstarsza, profesja – prostytucja. Film zachwyca poziomem i jakością zdjęć, pięknymi, przepełnionymi emocjami obrazami oraz znakomitą, nastrojową ścieżką dźwiękową, zawierającą utwory m.in. PJ Harvey, Tricky’ego, CocoRosie oraz Antony & The Johnsons. Pomimo, że reżyser w sposób werystyczny pokazuje nam życie prostytutek, jak również przedstawia ich stosunek do wykonywanego zawodu, konfrontując wypowiedzi kobiet i odwiedzających ich klientów, film pozbawiony jest taniej moralistyki. Zamiast łatwo wartościujących ocen, reżyser po raz kolejny podsuwa nam własne spostrzeżenia na temat wpływu, jaki wywierają na świat komercja i globalizacja.
http://www.againstgravity.pl/content/chwa_a_dziwkom

Zapraszamy!

Więcej o 12. edycji festiwalu:  http://docsag.pl/ 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Centrum 11.11 – oficjalna inauguracja

Choć jesteśmy tam od dobrych kilku miesięcy, to dopiero teraz była okazja, by zainaugurować działanie naszego Centrum 11.11. Świętowałyśmy równocześnie 17. urodziny Feminoteki, które obchodziłyśmy