TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Jest już oficjalna informacja: Chazan został zwolnione

Prof. Chazan już dostał wypowiedzenie z rąk urzędników biura zdrowia.

Wicedyrektor biura polityki zdrowotnej wreczył wypowiedzenie Chazanowi w szpitalu, a ten je podpisał.Prof. Chazan powiedział stacjom telewizyjnym – TVP Info i TVN24 – że wypowiedzenie ma okres trzymiesięczny, a on sam od jutra idzie na urlop wypoczynkowy. – Przekazuję swoje obowiązki dotychczasowemu zastępcy – stwierdził i dodał, że to dla niego „smutna sytuacja”.

(…)Zwolnienie Chazana

Decyzja o zwolnieniu Chazana zapadła na początku lipca – wtedy prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz po kontroli w szpitalu św. Rodziny zadecydowała o zwolnieniu z pracy dyrektora placówki. Wtedy jednak Chazan wypowiedzenia nie dostał, ponieważ był na urlopie.

Kontrola ratusza, a wcześniej NFZ-u i ministerstwa nastąpiła po ujawnieniu sprawy odmówienia przez dyrektora przeprowadzenia zabiegu aborcji, choć były do tego wskazania medyczne ze względu na wady płodu. Nie wskazał też pacjentce – do czego zobowiązują go przepisy – innego lekarza lub placówki, gdzie można zabieg wykonać. Powołał się na klauzulę sumienia.

Źródło: gazeta.pl

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to