TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Profesorka Małgorzata Fuszara nową pełnomocniczką!

Dziś premier ogłosił, że nową Pełnomocniczką Rządu ds. Równego Traktowania zostaje prof.  Małgorzata Fuszara! To fantastyczna nowina, ponieważ od lat środowiska równościowe domagały się od rządu, by to stanowisko objłęa ekspertka a nie polityczka.

Kim jest prof. Małgorzata Fuszara? To dzięki niej i prof. Bożenie Chołuj powstały w Polsce pierwsze Gender Studies przy Instytucie Stosowanych Nauk Spolecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od lat prof. Fuszara bada i analizuje  polską scenę polityczną pod kątem udziału kobiet w sejmie, senacie, w samorządzie, na listach wyborczych.

Jedna z najwybitniejszych polskich ekspertek równościowych, genderowych. Dyrektorka ISNS UW, Ministra ds. Równości Płci i Przeciwdziałania Dyskryminacji w Gabinecie Cieni Kongresu Kobiet. Autorka wielu publikacji o tematyce równościowej. Jej działania zostały dostrzeżone także na arenie międzynarodowej – prowadziła zajęcia z zakresu gender studies w USA (Ann Arbor) i Hiszpanii (Oniati). Jest członkinią komitetów redakcyjnych 3 naukowych czasopism: „Signs. Journal of Women in Culture and Society”; “European Journal of Women’s Studies” i “Societas/Communitas”.

A poza tym – świetna mówczyni, opanowana, merytoryczna. No i fantastyczna kobieta.

Bardzo się cieszymy i gratulujemy serdecznie!

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to