TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Łódź: Trzeci Marsz Równości!

marszrownoscilodz2013Od 18 do 20 kwietnia trwa w Łodzi wielka PROMOCJA RÓWNOŚCI! W jej ramach w sobotę o godz. 14:00 spod Pasażu Schillera rusza Marsz Równości. Załóżcie wygodne buty! Cel chyba znacie – MASZERUJEMY PO RÓWNOŚĆ! Trzeci Marsz, trzy ulice, na trzy lata Fabryki Równości. Będą balony, hasła promocyjne, zabawa, taniec i śpiew!(oczywiście tylko dla chętnych) Promujemy Równość, Równouprawnienie, Związki Partnerskie, Miłość i Braterstwo!
Dni Równości, 18-20 kwietnia, Łódź, szczegóły: fabrykarownosci.com

Celem projektu „Promocja Równości” jest zwrócenie uwagi na problem dyskryminacji osób LGBT we wszelkich aspektach życia społecznego, oraz konieczność stworzenia rozwiązań legislacyjnych zmierzających do zrównania praw par jedno- i dwupłciowych. Projekt ma wskazać m.in. poprzez integrację łódzkich i ogólnopolskich organizacji pozarządowych skupionych wokół idei równości i sprawiedliwości społecznej, że wszelka dyskryminacja osób LGBT jest łamaniem praw człowieka.

Festiwal, po raz kolejny organizowany jest w Łodzi przez grupę Fabryka Równości*, pierwotnie powstałą z członków i członkiń Kampanii Przeciw Homofobii działających na terenie Łodzi. Już drugi rok z rzędu partnerem całego przedsięwzięcia został LGBT Film Festival, który naturalnie uzupełnia ofertę kulturalną Festiwalu Promocja Równości poprzez pokazy filmowe w MS Cafe, które rozpoczynają się w ostatni dzień naszego Festiwalu. Podane wyżej wydarzenia organizowane są niezależnie od siebie, jednak zarówno Festiwal Promocja Równości, jak i LGBT Film Festival, w tym samym czasie i miejscu (centrum Łodzi), poruszając kwestie nieheteroseksualności na wielu płaszczyznach, w atrakcyjnie prezentowanej formie dla odbiorców, którymi są mieszkańcy i mieszkanki Łodzi.

 

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to