TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Łódź: Trzeci Marsz Równości!

marszrownoscilodz2013Od 18 do 20 kwietnia trwa w Łodzi wielka PROMOCJA RÓWNOŚCI! W jej ramach w sobotę o godz. 14:00 spod Pasażu Schillera rusza Marsz Równości. Załóżcie wygodne buty! Cel chyba znacie – MASZERUJEMY PO RÓWNOŚĆ! Trzeci Marsz, trzy ulice, na trzy lata Fabryki Równości. Będą balony, hasła promocyjne, zabawa, taniec i śpiew!(oczywiście tylko dla chętnych) Promujemy Równość, Równouprawnienie, Związki Partnerskie, Miłość i Braterstwo!
Dni Równości, 18-20 kwietnia, Łódź, szczegóły: fabrykarownosci.com

Celem projektu „Promocja Równości” jest zwrócenie uwagi na problem dyskryminacji osób LGBT we wszelkich aspektach życia społecznego, oraz konieczność stworzenia rozwiązań legislacyjnych zmierzających do zrównania praw par jedno- i dwupłciowych. Projekt ma wskazać m.in. poprzez integrację łódzkich i ogólnopolskich organizacji pozarządowych skupionych wokół idei równości i sprawiedliwości społecznej, że wszelka dyskryminacja osób LGBT jest łamaniem praw człowieka.

Festiwal, po raz kolejny organizowany jest w Łodzi przez grupę Fabryka Równości*, pierwotnie powstałą z członków i członkiń Kampanii Przeciw Homofobii działających na terenie Łodzi. Już drugi rok z rzędu partnerem całego przedsięwzięcia został LGBT Film Festival, który naturalnie uzupełnia ofertę kulturalną Festiwalu Promocja Równości poprzez pokazy filmowe w MS Cafe, które rozpoczynają się w ostatni dzień naszego Festiwalu. Podane wyżej wydarzenia organizowane są niezależnie od siebie, jednak zarówno Festiwal Promocja Równości, jak i LGBT Film Festival, w tym samym czasie i miejscu (centrum Łodzi), poruszając kwestie nieheteroseksualności na wielu płaszczyznach, w atrakcyjnie prezentowanej formie dla odbiorców, którymi są mieszkańcy i mieszkanki Łodzi.

 

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Zatrudnimy ginekolożki!

Fundacja Feminoteka, od 18 lat pomagająca kobietom po doświadczeniu przemocy, zwłaszcza seksualnej, uruchamia w Warszawie pierwsze Punky pomocy dla kobiet po doświadczeniu gwałtu. Chcemy, żeby