TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Lokalnie przeciwko przemocy wobec kobiet – giełda dobrych praktyk

Panel: Lokalnie przeciwko przemocy wobec kobiet – giełda dobrych praktyk

Organizatorki: Renata Durda Pogotowie „Niebieska Linia”; Joanna Piotrowska, Fundacja „Feminoteka”; Zofia Ragankiewicz, Ruch „Mamy dość”.

Termin: 14 czerwca 2013 roku, Pałac Kultur i Nauki, Warszawa

Przez ostatnie lata podczas paneli dotyczących przemocy wobec kobiet w Polsce prezentowałyśmy dane statystyczne na ten temat, przedstawiałyśmy prawną, socjologiczną, psychologiczną sytuację, dyskutowałyśmy na temat tego, jakie zmiany są w Polsce konieczne, by poprawić syuację kobiet doświadczających przemocy, ale też jak zapobiegać temu zjawisku. Przygotowałyśmy też kilka stron rekomendacji. Podczas panelu w 2012 roku głośno i dobitnie mówiłyśmy, że mamy dość braku skutecznych działań ze strony rządu, samorządu, policji i innych instytucji zobowiązanych do przeciwdziałania przemocy wobec kobiet.

W tym roku chcemy, by panel antyprzemocowy podczas V Kongresu Kobiet miał charakter lokalny! Chcemy przedstawiać, promować dobre praktyki z całego kraju. Tym razem nie chcemy narzekać, choćby konstruktywnie, lecz zainspirować się do działań, dodać sobie energii, odwagi, podzielić pozytywnymi doświadczeniami, dobrymi praktykami, takimi, które inne organizacje i grupy mogłyby wykorzystywać do swoich działań, na swoim terenie. Zależy nam na tym, by przede wszystkim zaprezentować takie lokalne inicjatywy, które nie wymagają wielkich nakładów sił i funduszy.

Zapraszamy więc gorąco do zgłaszania swoich akcji, wydarzeń, projektów, z których jesteście dumne/dumni, zadowoleni lub/i które spotkały się z zainteresowaniem w Waszych lokalnych społecznościach. Mogą to być działania organizacji, grup nieformalnych, ale też instytucji, które zaangażowały się w antyprzemcoową działalność.

10 najbardziej innowacyjnych projektów, ich twórczynie/twórcy czy też inicjatorki/ inicjatorzy zaprosimy do zaprezentowania ich 14 czerwca podczas panelu antyprzemocowego na V Kongresie Kobiet. Wszystkie zaś zostaną umieszczone na stronach internetowych Kongresu Kobiet, Niebieskiej Linii i fundacji Feminoteka. Powiedzmy razem „Stop przemocy wobec kobiet” i zacznijmy działać korzystając z doświadczeń i praktyk innych.

Czekamy na Wasze zgłoszenia do 20 maja! Zgłoszenia wysyłajcie na adres: [email protected]

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (plik docx)

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to