TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Majewskich posadzili – kampania „książki w pudle”

Akcja MAJEWSKICH POSADZILI jest częścią kampaniiKSIĄŻKI W PUDLE, która od prawie pół roku prowadzona jest przez Fundację ZMIANA.

Osoby związane z Fundacją wspierają rozwój czytelnictwa w zakładach karnych bez żadnych dotacji. Książki okazują się dla więźniów szansą na zmianę swojego życia. Niestety, w polskich zakładach karnych nie ma nowych, wydanych w ostatnim czasie książek. Koszt zaopatrzenia placówek w nowe książki jest zbyt wysoki. Dlatego grupa miłośników czytelnictwa, wierząca w siłę literatury i słowa, postanowiła walczyć o równy dostęp do dóbr kultury, jakimi są książki. Do tej pory zaopatrzonych zostało wiele zakładów karnych w województwie mazowieckim, ale na książki czeka cała Polska !!!

Aby rozpowszechnic ideę tej KAMPANII organizujemy w Warszawie jednodniową akcję, która w bezpośredni sposób ma zachęcić mieszkańców Stolicy, aby wzięli w niej udział i dowiedzieli się, że KSIĄŻKI W PUDLE ISTNIEJĄ i są bardzo ważne.

DATA: 8 czerwca 2013 rok
GODZINA I MIEJSCE: akcja będzie miała miejsce w dwóch punktach – po dwóch stronach Mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Przy Stacji Muranów oraz Centrum Kultury Prawosławnej im. św. Cyryla i Metodego 4.
Od 13:00 do 17:00 każdy będzie mógł przynieść książki, które będą zbierane do specjalnych pudeł. W obu tych miejscach organizatorzy przygotują stoliki, przy których Majewscy będą czytali fragmenty książek. Będzie można dosiąść się i posłuchać. Ten, kto przyniesie książkę, dostanie specjalny więzienny kwitek, przypieczętowany przez prawdziwych więziennych strażników.

Oba punkty łączy most, dzieli je 3,6 km. Gdybyśmy chcieli ustawić książki od jednego punktu do drugiego, aby je znów połączyły (i tym sposobem uwolniły Majewskich),
potrzebowalibyśmy ok. 120 000 książek. Czy uda się je zebrać tego dnia?

DLACZEGO MAJEWSCY?
Majewski to popularne nazwisko. Każdy z nas zna jakiegoś Majewskiego. Każdy z nas zna lub słyszał też o jakimś znajomym, który trafił do więzienia. Chcemy zwrócić uwagę na fakt, że w więzeniach siedzą ludzie, którzy po odbyciu kary mogą mieć szansę na nowe życie. Dzięki mądrym książkom dajemy szansę młodzieży, kobietom, matkom i
mężczyznom, którzy chcą coś zmienić. Celem naszego działania jest rozpowszechnienie idei Książek w Pudle oraz zachęcenie ludzi do stworzenia swoich punktów zbiórki książek w ich miejscach pracy – kawiarniach, bibliotekach i instytucjach.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:
Strona KAMPANII KSIĄŻKI W PUDLE: www.ksiazkiwpudle.pl
Strona FUNDACJI: www.zmiana.net.pl
FB: KSIĄŻKI W PUDLE, FUNDACJA ZMIANA
KSIĄŻKI W PUDLE objęte są stałym patronatem Biblioteki Narodowej i Centralnej Służby Więziennej

Feminoteka przyłącza się do akcji!

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to