TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Malta legalizuje związki homoseksualne i daje im prawo do adopcji dzieci. A Polska? „Nam bliżej do Białorusi”

brawomalta– Ta zmiana przepisów na Malcie może oznaczać, że wbrew temu, co głoszą polskie polityczki i politycy, religijność wcale nie musi się kłócić z byciem za równością wszystkich obywatelek i obywateli – mówiła w Radiu TOK FM Zofia Jabłońska z Kampanii Przeciw Homofobii, komentując zalegalizowanie przez parlament Malty związków homoseksualnych.

Parlament Malty zalegalizował związki homoseksualne, przyznał również parom jednopłciowym prawa do adopcji dzieci. Dotychczas homoseksualiści mogli je adoptować jako osoby indywidualne. – Malta jest teraz bardziej liberalna i bardziej europejska oraz zapewnia równość swym wszystkim mieszkańcom – oświadczył premier Joseph Muscat. Setki ludzi zebrało się przed parlamentem w stołecznej La Valetcie, by świętować. Prawu sprzeciwiał mu się Kościół katolicki.

„Bliżej Białorusi niż Europy”

– Malta przyjęła wczoraj tę ustawę i to jaką ustawę! – mówiła w Radiu TOK FM Zofia Jabłońska z KPH. – Ustawa gwarantuje związkom partnerskim wszystkie te prawa, które mają małżeństwa, łącznie z adopcją dzieci. – Ta zmiana przepisów na Malcie może oznaczać dwie rzeczy: że wbrew temu, co głoszą polskie polityczki i politycy, religijność wcale nie musi się kłócić z byciem za równością wszystkich obywatelek i obywateli. Bądź też oznacza to niestety, że Polska jest bliżej Białorusi i Rosji niż Europy w kwestii traktowania praw człowieka – mówiła Jabłońska w rozmowie z Pawłem Sulikiem.
Źródło: Radio TOK FM

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to