TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Szkoła w Brighton wprowadza możliwość wyboru mundurku. Ma to pomóc transpłciowym uczniom i uczennicom

Brighton College wprowadza możliwość wyboru – każdy uczeń i uczennica będzie mieć możliwość wyboru, czy chce nosić spodnie czy spódnicę. Znoszony jest tym samym obowiązek noszenia spodni przez chłopców, a spódnic przez dziewczyny. Rozwiązanie to dedykowane jest przede wszystkim osobom transpłciowym, które będą mogły decydować, z którą płcią się identyfikują.

web-brighton-college-paRozwiązanie zostało wprowadzone na wniosek jednej z uczennic, która w towarzystwie rodziców zaprezentowała dyrektorowi swoją propozycję. Jest ona również pierwszą osobą, która skorzysta z prawa do noszenia „nietradycyjnego” wariantu mundurku.  Dyrektor szkoły, Richard Cairns, powiedział, że zadaniem szkoły jest sprawienie, aby uczniowie, którzy utożsamiają się z inna płcią niż ta, która jest zapisana w ich akcie urodzenia, czuli się w niej komfortowo.

Amy Arnell, uczennica szkoły, stwierdziła, że nie dziwi jej decyzja dyrektora, ponieważ „byłoby dziwne, gdybyśmy nie starali się czynić życia w szkole lepszym dla naszych kolegów i koleżanek”.
Niektóre szkoły w Wielkiej Brytanii umożliwiały noszenie przez uczniów transpłciowych strojów przeznaczonych dla płci, z którą się identyfikują. Brighton College idzie dalej, znosząc obowiązek noszenia przez przedstawicieli danej płci elementów stroju zarezerwowanych wyłącznie dla nich. Wprowadzone w XIX w. stroje męskie i żeńskie zostaną zamienione na dwa warianty – ze spodniami i ze spódnicą. Każdy uczeń i każda uczennica będzie mieć możliwość wyboru, który strój będzie zakładać.

***

tłum. i opr. Michał Żakowski

kor. P. Pokora

np. The Guardian, The Telegraph, Huffington Post, The Indepedent,

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to

Punkt pomocy dla kobiet po gwałcie

FUNDACJA FEMINOTEKA wspiera kobiety po doświadczeniu przemocy, zwłaszcza seksualnej. Wiemy, że pierwszy kontakt z nami może wymagać odwagi, dlatego zapewniamy, że gdy do nas zadzwonisz,