TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

WARSZAWA | 21.03 | 7. spotkanie KNH – Starość…? Pokolenie kobiet nieheteronormatywnych 60 plus

7.KNH.wer2Kolejne spotkanie z cyklu skupi się na kobietach nieheteronormatywnych 60 plus. Chcemy dowiedzieć się jak wyglądało ich życie, jakie są ich potrzeby, przemyślenia o społeczności, w której wszystkie żyjemy, działamy. Zapraszamy Was 21 marca o godz.18:00 do Feminoteki, ul. Mokotowska 29a (wejście od ul. Marszałkowskiej 34/50 do samego końca w podwórzu).
Kobiety nieheteronormatywne 60 plus – gdzie jesteście? Jak wygląda/wyglądało Wasze życie? Czego się boicie? Co Was cieszy? Pytamy nie tyle z ciekawości, co z potrzeby! Chcemy wiedzieć, że jesteście… Potrzebujemy Waszego doświadczenia i obecności. Szukamy swoich korzeni, podobieństw, inspiracji… Nie byłyśmy pierwsze i nie będziemy ostatnie. Mamy jednak ze sobą „słaby” kontakt międzypokoleniowy. Narzuca się oczywiste stwierdzenie, że jedne „nie pasują” do drugich, nie te knajpy, nie te płyty, ogólnie nie te „klimaty”… To jednak nas nie przekonuje, dlatego na najbliższym spotkaniu z cyklu Kobieta nieheteronormaywna będziemy rozmawiać o Was, szukać Was, „drążyć” temat, i mamy nadzieję – cieszyć się Waszą obecnością! Na najbliższe spotkanie zapraszamy wszystkie kobiety, bez względu na wiek. Zrobimy wspólnie międzypokoleniowy „kogel – mogel”!
Do zobaczenia!
PANEL DYSKUSYJNY
18:00 – 20:00
PROWADZENIE: Agnieszka Barszcz

Z UDZIAŁEM:
ROMY CIEŚLI, aktywistki w latach 90-tych Lambdy Kraków oraz kobiecej Grupy Safo, bohaterki mediów środowiskowych, w szczególności filmu Magdy Wystub „Yes, We are”, książki Anny Laszuk „Dziewczyny, wyjdźcie z szafy”, wciąż aktywnej lesbijki 60 plus funkcjonującej w przestrzeni publicznej, z wykształcenia ekonomistki i filolożki.
EWY RATYNSKIEJ, twórczyni pionierskiego projektu „Nieheteroseksualne PRL”, którego celem jest zebranie historii kobiet nieheteronormatywnych, funkcjonujących w realiach PRL, z wykształcenia antropolożki i socjolożki.
KOLACJA
20:00
Kolacja będzie składkowa, zachęcamy do przyniesienia „czegoś” na stół. Będzie to przede wszystkim okazja do „międzypokoleniowej” wymiany myśli, spotkania face to face. Bez pomady!
Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/382503408619361/

W razie pojawienia się pytań prosimy o kontakt na nasz adres: [email protected].
Po więcej informacji na temat projektu Kobieta Nieheteronormatywna zapraszamy na naszą stronę: http://www.knh.vxm.pl oraz fanpage: facebook.com/kobietanieheteronormatywna.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to