TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

WARSZAWA | KONKURS| „Viviane chce się rozwieść” – w kinach od 20 marca

plakat_vivianechcesierozwiescPokazywana na festiwalu w Cannes i izraelska kandydatka do Oscara 2015 „Viviane chce się rozwieść” (reż Ronit Elkabetz, Shlomi Elkabetz) to przejmująca opowieść o walce kobiety o jej godność i niezależność we współczesnym Izraelu. Bohaterką tej historii jest Viviane Amsalem, która próbuje uzyskać rozwód ze swoim mężem Elizeuszem przed jedynym prawnym organem właściwym dla takich spraw w jej ojczyźnie – sądem rabinicznym.
Kobieta i jej prawnik muszą zmierzyć się z bezkompromisową postawą Elizeusza, który ignoruje nawet zawiadomienia rabinów o zwołaniu. Kiedy w końcu nie będzie mógł wymigać się od przyjścia do sądu, wciąż uparcie odmówi przyznania żonie rozwodu (czyli tytułowego gett), mimo że już od lat żyją w separacji.
Zbliża się ostateczna rozprawa. Świadkowie zostają wezwani, procedury ciągną się, a Viviane nadal nie jest w stanie odzyskać utraconej godności.„Viviane chce się rozwieść” jest głosem w sprawie praw kobiet w Izraelu do samostanowienia i niezależności. Ta pełna emocji historia, którą nagrodzono izraelskim Oscarem w głównej kategorii, naświetla problem, o którym milczą media, zajęte doniesieniami wojennymi ze strefy konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

 

KONKURS – mamy dla Was 5 podwójnych zaproszeń na pokaz patronacki. Odbędzie się 16 lutego 2015 (poniedziałek) o godz. 18:30 w sali nr 2 Kina PRAHA /Jagiellońska 26, Warszawa/

Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy wysłać mail na [email protected] z odpowiedzią na pytanie: Jak brzmi imię i nazwisko odtwórczyni głównej roli? Tytuł maila: VIVIANE

Na odpowiedzi czekamy do 8 lutego do północy. Losujemy 9 lutego. Do osób, które wygrały zaproszenie odezwiemy się mailowo do końca dnia. Odbiór zaproszeń w Feminotece.

 

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy