TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

WARSZAWA: spektakl „Naga Praga”, rozdajemy zaproszenia!

 

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
Obsada: Agata Fijewska-Sękulska, Adam Krawczuk, Sławomir Pacek
DJ/instrumenty perkusyjne: Maciej Rozwadowski
Najbliższe spektakle: 
03.07 godz. 19:00
04.07 godz. 19:00
Miejsce: Scena Staromiejska SCEK, Jezuicka 4

Rezerwacje: [email protected] 519 672 356
Mamy dla Was po 2 podwójne zaproszenia na każdy ze spektakli!
Aby wziąć udział w konkursie, prosimy o maila na [email protected] z odpowiedzią na pytanie: W jakiej innej sztuce teatru Młyn gra Sławomir Pacek?
W mailu prosimy również o Twoje imię i nazwisko oraz preferowaną datę spektaklu.
Losowanie w środę, 2 lipca, godz. 15:00. Ze zwyciężczyniami skontaktujemy się mailowo.

Niezależna i dobrze sytuowana singielka z Warszawy wraca z imprezy w hipsterskiej knajpie na prawym brzegu Wisły. Jest zmęczona i pijana, zamiast na postój taksówek trafia na jedno z praskich podwórek. Rzeczywistość zaczyna mieszać się ze snem, bohaterka rozpoczyna dziwną podróż po 'innej wersji’ swojego własnego życiorysu. Może gdyby nie zbieg okoliczności, byłaby praską 'lumpeksiarą’ sprzedającą czosnek na Grochowskiej i czekającą nocami na męża alkoholika…

„Naga Praga” to rodzaj scenicznego żartu, nie pozbawionego jednak goryczy i złośliwości wobec współczesnego świata. Życiorys hipsterskiej singielki i 'dziewczyny z Pragi’ przeplatają się ze sobą, prascy Hipsterzy zamieniają się w Dresów, modny klub w podwórko przy trzepaku, a mroczny DJ w tajemniczego ostrzarza noży. Spektakl poddaje analizie fenomen współistnienia w jednej przestrzeni dwóch odrębnych społecznie światów, z których każdy rządzi się swoimi prawami – czy te prawa, nie są jednak niepokojąco podobne?

Czy dychotomia praskich rzeczywistości nie jest dychotomią bardziej ogólną – warszawską? polską? a może także naszą własną – wewnętrzną i osobistą? Czy istnieje możliwość komunikacji między tymi dwoma odrębnymi rzeczywistościami? Czy istnieje możliwość scalenia tych rzeczywistości w nas samych – w jedną, wspólną tożsamość?

http://mlyn.org/spektakle/naga-praga

Udostępnij

Ostatnie wpisy