TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Wystawa Metropolitanki i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

Po raz czwarty w ramach zajęć „Wstęp do Intermediów” studentki i studenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku pracowali pod kierunkiem Bogny Burskiej nad opowieściami o kobietach wplecionymi w historie miast i miejsc. Wernisaż projektów powstałych podczas zajęć odbędzie się 18 listopada o godz. 18.00 w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia na ul. Jaskółczej 1. Wystawę można oglądać do 13 grudnia. Wstęp wolny!

indeksWprowadzenie do projektu studenci i studentki II roku Katedry Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zawdzięczają warsztatom Anny Miler i Barbary Borowiak na temat herstorii. Artystki i artyści prac: Anna Przybylska, Bartosz Zimniak, Beata Ułasiuk, Joanna Trejderowska, Joanna Wac, Kinga Dobosz, Klaudia Narusz, Martyna Iwańska, Paweł Maksimik, Maria Subczyńska. Na wystawie zobaczymy wiele form: rysunki, zdjęcia, kolaże, obiekty, filmy, zdarzenia performatywne i serie plakatów.

– Pracując w ramach projektu “Metropolitanka” skupiamy się na szukaniu wizualnej strony herstorii. Tradycyjnie historie, a więc i herstorie, kojarzone są z pisanymi i mówionymi opowieściami, dźwiękiem słów, zapisanymi zdaniami. Jeśli pojawia się w nich obraz, to jest to najczęściej postać mówiącej, jej archiwalia czy miejsca, które wspomina. Wraz ze studentkami i studentami szukamy też innych obrazów. Zastanawiamy się nad formami jakie może przyjąć narracja wizualna kobiet i o kobietach. Tylko w części prac pojawiają się słowa, często obrazy i gesty artystyczne znaczą więcej niż klasycznie rozumiana opowieść. Studenckie realizacje prezentują bardzo wiele postaw – od uważnej obserwacji i rejestracji, przez wytwarzanie własnych opowieści, aż po świadomą prowokację – mówi Bogna Burska.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane pod opieką dr Bogny Burskiej we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej, Katedrą Intermediów Akademii Sztuk Pięknych i Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku.


Wernisaż odbędzie się 18 listopada o godzinie 18:00 w sali edukacyjnej CSW Łaźnia (ul. Jaskółcza 1, 80-767 Gdańsk).

Wystawę można oglądać do 13.12.2015, w godzinach: wtorek-środa, piątek-niedziela 12.00-18.00, czwartek 12.00-20.00

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to