TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Wystawa 💛💙 888 88 79 88💛💙

Tекст Українською знаходиться нижче 

Fundacja Feminoteka we współpracy z organizacjami partnerskimi rusza w świat, by pokazać, jak ważny jest głos osób, które doświadczyły przemocy.

Celem jest zachęcenie Ukrainek do korzystania z numeru zaufania 💛💙 888 88 79 88 💛💙, który jest dla nich dostępny codziennie w godzinach 14.00 – 17.00

Eksponatem naszej wystawy jest telefon zaufania fundacji Feminoteka, przeznaczony dla Ukrainek, które doświadczyły przemocy.

Będzie też można zobaczyć zdjęcia Yulki Krivich oraz – dzięki tekstom Sylwi Chutnik, Agaty Napiórskiej oraz Agnieszki Szpili, opracowanym na podstawie prawdziwych historii kobiet, które zgłaszają się do fundacji – dowiedzieć się, na czym polega pomoc Feminoteki.
Eksponat specjalnie zaprojektowany przez Pana Generatora ma zachęcić Ukrainki do skorzystania z pomocy fundacji.

💛💙888 88 79 88 💛💙  Podnieś słuchawkę i posłuchaj prawdziwych historii kobiet, którym pomogła Feminoteka, opisanych przez Sylwię Chutnik, Agatę Napiórską i Agnieszkę Szpilę, przeczytanych przez Jaśminę Polak, Olenę Turbal, Lubawę Griesznową, Katerynę Motrycz, Olenę Borozenets oraz Marię Pastuszok.

Będzie też można zobaczyć zdjęcia Yulki Krivich

MIEJSCOWOŚCI, KTÓRE ODWIEDZA NASZA WYSTAWA:

  • SŁUPSK: 2-7.12.2022

SCOPiES – Słupskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej
ul. Niedziałkowskiego 6, 76-200 Słupsk
godz otwarcia – 7.30-18.00 od poniedziałku do piątku

Współorganizatorki: Kobiecy Słupsk

Partnerzy: Rada Kobiet,  Miasto Słupsk, Soroptymistki Słupsk, Centrum Inicjatyw Obywatelskich, Stowarzyszenie im. Krzysztofa Komedy

  • SZCZECINEK: 24-28.11.2022 wystawa już się odbyła

Foyer kina „Wolność”
ul. Kard. S. Wyszyńskiego 65
w godzinach: 16.30 – 21.00

Link do wydarzenia na Facebooku

Współorganizatroki: Grupa nieformalna Nazywam się Miliard/One Billion Rising SZCZECINEK

Partnerzy: Zespół Interdyscyplinarny ds Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Szczecinku, Fundusz Tratwa SzczecinekGrupa nieformalna Feminited, Miasto Szczecinek, Akademia Znajomych

  • ZIELONA GÓRA 15-22.11.2022 wystawa już się odbyła

Lubuskie Stowarzyszenie na rzecz Kobiet BABA
ul. Stary Rynek 17
w godzinach: 9.00-16.00

Organizatorka: Lubuskie Stowarzyszenie na rzecz Kobiet BABA

„W tym miejscu odbywa się właśnie spotkanie. Spotkanie, które nawołuje do wyjścia z cienia i lęku oraz stanowi przestrzeń do wypowiedzenia tego, co dzieje się w życiu wielu kobiet, a o czym nie mamy przyzwolenia mówić.

Gdy usłyszałam, że to spotkanie skierowane jest do Ukrainek, które uciekły w związku z trwającą wojną, założyłam że będziemy dotykać kwestii militarnego gwałtu jednego państwa na drugim. Po przeczytaniu historii kobiet okazuje się, że ta wojna odbywa się już w domu, a agresja rosyjska stała się w wielu przypadkach impulsem do tego, aby uciec od rodzinnego ogniska – źródła przemocy, poniżenia i cierpienia. To, co wypływa z tych ran, jest tym, co dzieje się wszędzie, bez względu na geograficzną lokalizację, system polityczny czy klasę społeczną.

Jednak tutaj podczas naszego spotkania nie będę pisać o kulturze gwałtu, ale o tym, że są instytucje, które pomagają i są miejsca pomocy, które istnieją po to, aby systemowo oraz długoterminowo wspierać i słuchać.

Ta wystawa i numer telefonu jest o mówieniu oraz byciu słyszaną. O tym, że trzeba mówić w rzeczywistości, w której wciąż trwa walka o to, komu zostanie przydzielone prawo do mówienia i komu da się wiarę. Milczenie i poczucie winy są największymi wrogami, którym jednak nie można się poddać. Nasze słowa są najlepszą bronią i jednocześnie opatrunkiem.

Jesteśmy w bezpiecznej przestrzeni. Jesteśmy po to, aby pozwolić mówić i aby usłyszeć.

Tak o wystawie napisała Agnieszka Mazur, artystka, badaczka materiałów i designu, obecnie mieszkająca pomiędzy Holandią a Polską.

Serdecznie zapraszamy!

Pomysł na realizację kampanii informacyjnej w formie wystawy telefonu pomocowego zawdzięczamy Agencji Feeders.

Wystawa ruszyła w tournée po Polsce dzięki wsparciu finansowemu:

————UA

Виставка 💛💙 888 88 79 88 💛💙

Фонд Фемінотека вирушає в світ, щоб показати, наскільки важливим є голос осіб, які зазнали насилля та яку допомогу жінки, що зазнають насилля, можуть отримати.

Експонатом нашої виставки є телефон довіри фонду Фемінотека, призначений для Українок, які зазнали насилля.
Також, можна буде побачити фотографії Юлії Кривич та – завдяки текстам Сильвії Хутнік, Агати Напьорської та Агнешки Шпілі, розробленим на основі реальних жінок, які звертаються до фонду – дізнайтися, в чому полягає допомога Фемінотеки.
Експозиція, спеціально розроблена паном Генератором, має заохотити українських жінок до користування допомогою фонду.

Здійми слухавку, послухай реальні історії описані Сильвією Хутнік,
Агатою Напюрською та Агнєшкою Шпілею і прочитані Яшміною Поляк, Оленою Турбал, Любавою Грєшновою, Катериною Мотрич, Оленою Борозенець та Марією Пастушок.

Виставку створили: Юлія Кривич, пан Генератор, Сільвія Чутнік, Агнешка Шпіла, Агата Напьорська, Ілона Маруга, Яшміна Полак, Олена Турбал, Любава Грішнова, Катерина Мотрич, Марія Пастушок, Олена Борозенець.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Ginekolożki, zapraszamy Was do współpracy!

Fundacja Feminoteka, od 18 lat pomagająca kobietom po doświadczeniu przemocy, zwłaszcza seksualnej, uruchamia w Warszawie pierwsze centrum kryzysowe dla kobiet po doświadczeniu gwałtu. Chcemy, żeby