TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Prezentacja genderowej serii naukowej „Lupa Obscura”

Serdecznie zapraszamy na prezentację serii naukowej „Lupa Obscura”, wydawanej przez Instytut Badań Literackich PAN. Odbędzie się ona w ramach Warszawskich Targów Książki 2013 w czwartek, 16 maja, o godzinie 10.00 na Stadionie Narodowym w sali Londyn C. Do godziny 12.00 tego dnia książki należące do serii „Lupa Obscura” można będzie kupić z rabatem 50% przy stoisku Wydawnictwa IBL PAN – nr 80 w sektorze D7.

„Lupa Obscura” jest serią wydawniczą zainicjowaną i prowadzoną przez Zespół Literatura i Gender IBL PAN. Redaktorkami naczelnymi serii są dr Monika Rudaś-Grodzka i dr Katarzyna Nadana-Sokołowska, a w skład zespołu redakcyjnego serii wchodzą dr Katarzyna Czeczot, dr Karolina Krasuska, dr Agnieszka Mrozik, prof. dr hab. Anna Nasiłowska, Barbara Smoleń, Kazimiera Szczuka.

Tytuł serii określa kierunek naszych intelektualnych poszukiwań i refleksji. Punktem wyjścia jest dla nas pluralizm postaw badawczych. Punktu dojścia nie przewidujemy. Książki przez nas wydawane będą otwierały się na różne spojrzenia badawcze i interpretacyjne, które jednak łączy otwartość na metodologię badawczą wypracowaną od lat 60-tych XX wieku w dziedzinie gender studies . Będziemy więc prezentować prace z zakresu najnowszej humanistyki inspirujące się teorią gender, teorią postkolonialną, queer czy posthumanizmem Ale nie tylko. Stawiamy sobie za cel wydawanie książek, które wydają nam się ważne i inspirujące dla środowiska akademickiego.

Ukazały się dotychczas: 
Wiek po Marii Skłodowskiej-Curie, pod red. Moniki Rudaś-Grodzkiej, Katarzyny Nadany-Sokołowskiej, Ewy Serafin (2011)
Karolina Krasuska, Płeć i naród: trans/lokacje. Maria Komornicka/Piotr Odmieniec Włast, Else Lasker-Schüler, Mina Loy (2012)
Katarzyna Nadana-Sokołowska, Problem religii w polskich dziennikach intymnych: Stanisław Brzozowski, Karol Ludwik Koniński, Henryk Elzenberg (2012)
Agnieszka Mrozik, Akuszerki transformacji. Kobiety, literatura i władza w Polsce po 1989 roku (2012)

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to