TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

12-latki nie będą już mogły wychodzić za mąż w stanie Virginia

12-latki nie będą już mogły wychodzić za mąż w stanie Virginia

Źródło tekstu i zdjęcia: Viral Women

virginia

To jedna z tych historii, które sprawia, że zastanawiasz się, jak to możliwe, że nie wiedziałaś, że Virginia w ogóle umożliwiała coś takiego.

W latach 2004-2013,około 4500 dzieci (głównie dziewczynek) poniżej 18 roku życia zawarło związek małżeński w stanie Virginia. Wśród nich ponad 200 w wieku 15 lat lub poniżej.

Na początku miesiąca władze wprowadziły nową ustawę, która aktualizuje dotychczasowe prawo, według którego dziewczęta w wieku 12 lub 13 lat mogą wyjść za mąż jeżeli mają zgodę rodziców i są w ciąży. Zmiana nastąpiła po długiej walce aktywistów, których celem było ograniczenie przymusowych małżeństw, handlu ludźmi i gwałtu w przebraniu małżeństwa. Działacze uważają, że przeniosło to w końcu Virginię w XXI wiek.

Projekt ustawy został wprowadzony przez republikankę Jill Holtzman Vogel i demokratkę Jennifer McClellan.

Vogel powiedziała, że po raz pierwszy zainteresowała się sprawą w zamożnej części swojej dzielnicy w północnej Virginii. Powiedziano jej, że mężczyzna po 50 był podejrzany o kontakty seksualne z uczennicą liceum. Kiedy dzieckiem zaczęły się interesować odpowiednie służby, mężczyzna oczarował rodziców dziewczynki i ożenił się z nią, unikając tym samym jakiejkolwiek kary. Zrobił to po raz drugi.

Podobne ustawy zostały na początku roku przeforsowane w Kalifornii, Maryland, New Jersey i Nowym Jorku.

 

Tłumaczenie: Julia Maciocha

Korekta: Klaudia Głowacz

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to