TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Prezentacja genderowej serii naukowej „Lupa Obscura”

Serdecznie zapraszamy na prezentację serii naukowej „Lupa Obscura”, wydawanej przez Instytut Badań Literackich PAN. Odbędzie się ona w ramach Warszawskich Targów Książki 2013 w czwartek, 16 maja, o godzinie 10.00 na Stadionie Narodowym w sali Londyn C. Do godziny 12.00 tego dnia książki należące do serii „Lupa Obscura” można będzie kupić z rabatem 50% przy stoisku Wydawnictwa IBL PAN – nr 80 w sektorze D7.

„Lupa Obscura” jest serią wydawniczą zainicjowaną i prowadzoną przez Zespół Literatura i Gender IBL PAN. Redaktorkami naczelnymi serii są dr Monika Rudaś-Grodzka i dr Katarzyna Nadana-Sokołowska, a w skład zespołu redakcyjnego serii wchodzą dr Katarzyna Czeczot, dr Karolina Krasuska, dr Agnieszka Mrozik, prof. dr hab. Anna Nasiłowska, Barbara Smoleń, Kazimiera Szczuka.

Tytuł serii określa kierunek naszych intelektualnych poszukiwań i refleksji. Punktem wyjścia jest dla nas pluralizm postaw badawczych. Punktu dojścia nie przewidujemy. Książki przez nas wydawane będą otwierały się na różne spojrzenia badawcze i interpretacyjne, które jednak łączy otwartość na metodologię badawczą wypracowaną od lat 60-tych XX wieku w dziedzinie gender studies . Będziemy więc prezentować prace z zakresu najnowszej humanistyki inspirujące się teorią gender, teorią postkolonialną, queer czy posthumanizmem Ale nie tylko. Stawiamy sobie za cel wydawanie książek, które wydają nam się ważne i inspirujące dla środowiska akademickiego.

Ukazały się dotychczas: 
Wiek po Marii Skłodowskiej-Curie, pod red. Moniki Rudaś-Grodzkiej, Katarzyny Nadany-Sokołowskiej, Ewy Serafin (2011)
Karolina Krasuska, Płeć i naród: trans/lokacje. Maria Komornicka/Piotr Odmieniec Włast, Else Lasker-Schüler, Mina Loy (2012)
Katarzyna Nadana-Sokołowska, Problem religii w polskich dziennikach intymnych: Stanisław Brzozowski, Karol Ludwik Koniński, Henryk Elzenberg (2012)
Agnieszka Mrozik, Akuszerki transformacji. Kobiety, literatura i władza w Polsce po 1989 roku (2012)

Udostępnij

Ostatnie wpisy