TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Żołnierze sił pokojowych ONZ oferowali kobietom żywność i lekarstwa w zamian za seks

Żołnierze sił pokojowych ONZ oferowali ponad 225 haitańskim kobietom jedzenie i lekarstwa w zamian za stosunki seksualne, wynika z raportu wewnętrznego uzyskanego przez Associated Press.

Urząd Nadzoru Wewnętrznego (OIOS) analizował operacje pokojowe Organizacji Narodów Zjednoczonych, która posiada około 125 tysięcy żołnierzy w wielu najbardziej niespokojnych częściach świata. Raport, który ma zostać upubliczniony w tym miesiącu, ukazuje tragiczne informacje: około jedna trzecia nadużyć seksualnych dotyczy nieletnich kobiet.

Podczas całorocznego dochodzenia, śledczy z OIOS przeprowadzili wywiady z 231 kobietami na Haiti, które przyznały, że były zmuszane do stosunków seksualnych z żołnierzami pokojowych sił ONZ, w zamian za podstawowe potrzeby. Dla kobiet wiejskich przy panującym głodzie i braku schronienia, środki pielęgnacji dla dzieci, leki i artykuły gospodarstwa domowego były często artykułami pierwszej potrzeby.” 

ONZ stanowczo zakazuje wymiany pieniędzy, zatrudnienia, towarów lub usług na seksi zabrania jakichkolwiek  stosunków seksualnych między pracownikami ONZ i osobami otrzymującymi pomoc. Jednak raport dowodzi, że tylko siedem ofiar, z którymi przeprowadzano wywiad, wiedziało o polityce ONZ zakazującej wykorzystywania seksualnego i nadużyć„.

Źródło: IbTimes

Tłumaczenie: Julia Maciocha

logo batory

Rozwój wolontariatu w fundacji Feminoteka jest możliwy dzięki dofinansowaniu rozwoju instytucjonalnego w ramach Programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to

Punkt pomocy dla kobiet po gwałcie

FUNDACJA FEMINOTEKA wspiera kobiety po doświadczeniu przemocy, zwłaszcza seksualnej. Wiemy, że pierwszy kontakt z nami może wymagać odwagi, dlatego zapewniamy, że gdy do nas zadzwonisz,