TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Baza Koordynatorek „Nazywam się Miliard”

Wrocław, dolnośląskie
Dorota Seweryn-Stawarz
Fundacja na Rzecz Równości
fotka
-- brak informacji --
Wrocław, dolnośląskie
Izabela Beno
Fundacja na rzecz Równości
fotka
Koordynatorka akcji we Wrocławiu. Prezeska Fundacji na Rzecz Równości oraz członkini Wrocławskiej Rady Kobiet. Należy do Antyprzemocowej Sieci Kobiet. Trenerka, prowadzi warsztaty z zakresu zarządzania projektami oraz równości szans kobiet i mężczyzn.
Wałbrzych, dolnośląskie
Natalia Achmatowicz
Grupa Nazywam się Miliard Wałbrzych
fotka
Koordynatorka akcji w Walbrzychu. Psycholożka i psychoterapeutka. Certyfikowana instruktorka tańców w kręgu.
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
Anna Wróblewska-Zawadzka
fotka
Koordynatorka akcji w Bydgoszczy i Złotnikach Kujawskich. Zajmuje się koordynacją projektów dotyczących rozwijania i wykluczenia cyfrowego, prowadzi szkolenia z nowej technologi, robotyki i bezpieczeństwa w internecie, cyberprzemocy. Prowadzi zajęcia dla dzieci przeciwprzemocowe i równościowe. Jest doradczynią w "Sektorze 3.0"
Toruń, kujawsko-pomorskie
Dominika Urzędowska
fotka
Koordynatorka akcji w Toruniu.
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
Renata Mazurowska
Ruch Społeczny "Opozycja Uliczna"
fotka
Inżynier Ochrony Środowiska, zajmuje się nieruchomościami i klimatem. Pasją są zwierzęta i ludzie. Bierze udział w wydarzeniach organizowanych przez Opozycję Uliczną, związanych z klimatem i wszelką niesprawiedliwościa społeczną, przecie przemocy wobec kobiet. Biegle posługuje sie jezykiem: portugalskim, hiszpańskim, rumuńskim i angielskim.
Puławy, lubelskie
Elwira Borowiec
Strajk Kobiet
fotka
Koordynatorka akcji w Puławach. Asystentka posłanki Joanny Muchy, samodzielna mama, studentka turystyki i rekreacji –organizacja, wykorzystywanie zasobów turystycznych, kurs przewodnicki po Kazimierzu Puławy, będzie również Janowiec i Lublin, samodzielnie organizuje WOŚP, organizowała protesty.
Lublin, lubelskie
Jolanta Prochowicz
fotka
Koordynatorka akcji w Lublinie. Prowadzi szkolenia z umiejętności miękkich, zajmuje się promocja kobiet w kinematografii, a także krytyką filmową i literacką.
Zielona Góra, lubuskie
Anita Kucharska-Dziedzic
Lubuskie Stowarzyszenie na rzecz Kobiet \"Baba\"
fotka
Koordynatorka akcji w Zielonej Górze. Prezeska Lubuskiego Stowarzyszenie na rzecz Kobiet "Baba". Członkini Antyprzemocowej Sieci Kobiet, posłanka na Sejm. Nauczycielka akademicka, doktora literaturoznawstwa, wykłada gender w kulturze i literaturze.Posiada wiedzę ekspercką z zakresu przemocy wobec kobiet
Gorzów Wlkp., lubuskie
Monika Twarogal
Partia Zielonych, Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i One Billion Rising Grupa Nieformalna - Gorzów.
fotka
Koordynatorka akcji w Gorzowie Wielkopolskim. Organizatorka protestów ulicznych, społecznica, zajmuje się reklamą i marketingiem. Pisze bloga "Gorzowianka patrzy". Jej pasją jest gotowanie, przyrządzanie i eksperymentowanie z potrawami. Ekolożka z zamiłowania.
Łowicz, łódzkie
Joanna Gałka-Walczykiewicz
Nazywam się Miliard/ One Billion Rising Łowicz
fotka
Koordynatorka akcji w Łowiczu i Skierniewicach. Aktorka musicalowa, animatorka i  konferansjerka- dla dzieci i dorosłych , prezenterka TV. Instruktorka fitness i Dance fitness (Zumba Urbhanize ), szkoleniowiec Urbhanize. Prowadzi własny klub fitness oraz agencje eventową.  
Tarnów, małopolskie
Agata Duda
OBR Tarnów
fotka
Koordynatorka akcji w Tarnowie. Nauczycielka, trenerka sportu, fitness i pilates, trenerka personalna. Prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych. Z wykształcenia plastyczka (tkanina artystyczna) i mgr wychowania fizycznego.
Była zawodniczka sportów walki (boks i kick-boxing), od niedawna zafascynowana treningami Krav Maga i technikami survivalu. Uczestniczka biegów z przeszkodami, zawodnicza Spartan Training Group Tarnów.
Niepołomice, małopolskie
Anna Szreniawa
Nazywam Się Miliard Niepołomice - grupa nieformalna
fotka
Pracuje w organizacjach pozarządowych. Obecnie pracuje na cały etat w Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie jako specjalistka ds. administracyjnych i finansowych. W Fundacji Lepsze Niepołomice jest koordynatorką projektów i viceprezeską. Zajmuje się Radami Seniorów, działaniami antysmogowymi i partycypacją obywatelską. Prowadziła półkolonie dla dzieci. Doraźnie wsparciowo na infolinii Aborcji bez Granic i forum Kobiety w Sieci Pasji mnóstwo i wciąż się zmieniają. Obecnie malowanie po numerach, grafika w Canvie, zakres psychoterapii psychodynamicznej. kontakty: Ciekawe i ważne osobowości Niepołomic i okolic w zależności od potrzeb, zaprzyjaźniona ekipa z Fundacji Autonomia, Kobiety w Sieci, Sex Work Polska i wiele innych.
Tarnów, małopolskie
Anna Burda
fotka
Koordynuje akcję w Tarnowie od samego początku. Członkini Antyprzemocowej Sieci Kobiet. Działa antyprzemocowo, współorganizuje Kongresy Kobiet. Rewolucjonistka, szuka różnych form komunikacji.
Informatyczka, aktywistka w komitecie ochrony zabytków kultury żydowskiej. Przeciwdziała wykluczeniu cyfrowemu - 8 lat działalności. Przeszkoliła ponad 3000 osób, głownie seniorów, chociaż nie tylko. Inicjatorka i współautorka wielu projektów w społeczności Tarnowa. - Nostalgikon. Przetwarza analogi na cyfrę. Pasjonatka historii i herstorii ludzi.  
Tarnów, małopolskie
Dorota Omylska-Bielat
fotka
Wsółkoordynatorka akcji w Tarnowie od 4 lat. Mama dwóch nastolatek. Zajmuje się kulturą, prowadzę stowarzyszenie. W wolnej chwili pracuje społecznie, realizuję kreatywne projekty w miejscu zamieszkania z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi warsztaty twórcze.
Bukowno i Olkusz, małopolskie
Magdalena Kubańska
Rada Miejska w Bukownie, Komitet Społeczny
fotka
Koordynatorka akcji w Bukownie i Olkuszu. Obecnie Radna Rady Miejskiej w Bukownie. Organizatorka szeroko pojętych eventów zwłaszcza koncertów charytatywnych, wystaw, galerii. Posiada bardzo dobry kontakt z mediami i z firmami reklamowo-eventowymi.
Krakow, małopolskie
Olga Glińska
Grupa nieformalna Nazywam się Miliard Kraków
fotka
Koordynatorka akcji w Krakowie. Z wykształcenia psycholożka. Pracuje w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej. Znajomość NGO, pisanie wniosków do władz, urzędów, współpraca z różnymi organizacjami pozarządowymi na terenie Krakowa i małopolski. Posiada szeroką bazę kontaktów do osób i organizacji, które mogą być przydatne przy różnych akcjach. Kontakty w środowiskach artystycznych, wśród aktywistów oficjalnie niezrzeszonych nigdzie. Chętnie udzieli pomocy przy zakładaniu nowej NGO - tym zajmuje się zawodowo.
Zakopane, małopolskie
Polina Kyshyshian
fotka
Koordynatorka akcji w Zakopanem. Zawodowa tancerka i trenerka tańca, instruktorka Dance fitness, animatorka tańca. Prowadzi warsztaty taneczne solo i w parach. Organizatorka imprez, współprowadząca agencję eventową.      
Warszawa, mazowieckie
Joanna Piotrowska
Fundacja Feminoteka feminoteka.pl
fotka
Zainicjowała w Polsce akcję Nazywam się Miliard/ One Billion Rising i koordynuje działania w całym kraju. Założycielka i prezeska fundacji Feminoteka, ekspertka przeciwprzemczowa, trenerka WenDo - metody samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt.
Sochaczew, mazowieckie
Katarzyna Pyś-Fabiańczyk
fotka
-- brak informacji --
Dębinki, mazowieckie
Magdalena Nieckarz-Abram
Fundacja Suwak
fotka
Koordynatorka akcji w Dębnikach. Prezeska Fundacji "Suwak", członkini Koła Gospodyń Wiejskich. Przedsiębiorczyni. Sołtyska Dębinek. Prowadzi własną firmę oferującą usługi i materiały reklamujące jak banery ulotki, rollapy, koszulki gadżety reklamowe. Wielka miłośniczka i coroczna uczestniczka Festiwalu Pol'and'Rock. Z zamiłowania do natury i ochrony klimatu prowadzi ekologiczny tryb życia, jest wegetarianką i produkuje własne ekologiczne, naturalne kosmetyki. Z pasją oddaje się zajęciom związanym z rzemiosłem artystycznym.
Sochaczew, mazowieckie
Marlena Skrobosz
fotka
Koordynatorka wraz z Katarzyną Pyś-Fabiańczyk, akcji w Sochaczewie. Z wykształcenia politolożka, ekspertka rynku nieruchomości, współwłaścicielka kawiarni, założycielka Stowarzyszenia liderek w businessie Ladys First. Organizatorka koncertów, wydarzeń kulturalnych , warsztatów i szkoleń. Założycielka nieformalnego Koła gospodyń miejskich. Ambasadorka projektu „Kobiety w roli głównej" w kinie studyjnym Odeon , nominowana do nagrody Miesięcznika Uroda , nominowana do nagrody „Sukces pisany szminką"- Business Woman of the Year Award 2017, Eurobuild Award – personality of the year 2016, Europa property Award Professional of the year 2017 - nominacja.
Płock, mazowieckie
Monika Mioduszewska-Olszewska
Grupa Nieformalna OBR Płock
fotka
Koordynatorka akcji w Płocku. Członkini Antyprzemocowej Sieci Kobiet. Kulturoznawczyni, pedagożka teatru, przewodniczka miejska, prowadzi warsztaty herstoryczne i pedagogiczno-teatralne. Teatr i film traktuje jako punkt wyjścia do rozmowy o świecie, jest prelegentką Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej oraz twóczynią scenariuszy dla Teatroteki Szkolenej i Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Współzałożycielka grupy nieformalnej Herstoria Płocka, która odkrywa i popularyzuje kobiece historie.
Opole, opolskie
Małgorzata Kulczycka
Manufaktura Inicjatyw Społecznych, działania antyprzemoceowe w ramach OBR oraz 16 dni przeciw przemocy
fotka
Rękodzieło, izdolniona plastycznie, talent do prac plastycznych. Kontakt z wieloma organizacjami feministycznymi, z działaczkami aborcyjnymi. Duże doświadczenie w aktywizmie, chętnie dzieli się wiedza i doświadczeniem. Kontakt a aborcyjny dream team, z funduszem feministycznym. Może w Opolu organizować spotkanie z osobami chętnymi do działania. Organizuje festiwal Kręgi Kobiet.
Mielec, podkarpackie
Katarzyna Dudek-Demidowska
Prezeska Stowarzyszenia Szóstka Szkoła marzeń, Przewodnicząca Rady Rodziców
fotka
Robi zdjęcia w starszych technikach, aparatem analogowym, interesuje się literatura, podróżami, kuchnią. Szeroki zakres zainteresowań. Sporo kontaktów posiada firmowych, politycznych, samorządowych, do mediów ( jest korektorką też). Jest w radzie rodziców, prezeska stowarzyszenia Szóstka Szkoła Marzeń - w planach wprowadzenie klubów dziewczyńskich.
Sanok, podkarpackie
Miranda Korzeniowska
fotka
Koordynatorka akcji w Sanoku. Dziennikarka, redaktorka naczelna Korso Sanockie – portal regionalny i portal bieszczadzki Bieszczady.pl. Pisuje tez czasami dla Onetu. Członkini  Zarządu  Ogólnopolskiego Strajku Kobiet  
Rzeszów, podkarpackie
Patricia Mitro
Fundacja Prawnikon – Centrum Poradnictwa Prawnego Prawnikon
fotka
Koordynatorka akcji od 2016 roku. Członkini Antyprzemocowej Sieci Kobiet. Specjalizuje się w poradnictwie prawnym ofiarom przestępstw – punkt doradztwa prawnego i doradztwo coachingowo psychologiczne. Z wykształcenia prawniczka  i mediatorka w sprawach rodzinnych cywilnych i gospodarczych. Coach ICI. Prowadzi doradztwo businessowe i mentoring dla firm. Prowadzi 5 podmiotów z czego część to przedsiębiorstwa społeczne.  
Białystok, podlaskie
Danuta Kaszyńska
Kongres Kobiet-pełnomcniczka, One Billion Rising Białystok Grupa Nieformalna, Antyprzemocowa Sieć Kobiet, Podlaskie Stowarzyszenie Właścicielek Firm.
fotka
Koordynuje akcję OBR w Białymstoku od początku jej trwania.Członkini Antyprzemocowej Sieci Kobiet,Pełnomocniczka Regionalna Kongresu Kobiet w Białymstoku i regionie, Prezeska Honorowa Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm. Aktywistka społeczna, zachęcająca kobiety do włączania się w życie polityczne i społeczne. Propagatorka idei uczenia się przez całe życie.
Białystok, podlaskie
Katarzyna Duda-Charko
fotka
-- brak informacji --
Białystok, podlaskie
Małgorzata Paszko
fotka
-- brak informacji --
Gdańsk, pomorskie
Beata Mokosz
Trójmiejska Liga Kobieca, Stowarzyszenie "Lepszy Gdańsk"
fotka
Pracuje w szkole w administracji. Jest aktorką z pasją, występuje w Teatrze Offowym. Organizuje spektakle i słuchowiska, miedzy innymi "Ślicznie mnie zszyli" o kobietach. Drugą pasją jest malarstwo -obrazy, haftowanie, dzierganie. Z wielkiem kunsztem piecze torty kształtowe - według życzenia. Posiada bardzo dobry kontakt z mediami.
Słupsk, pomorskie
Danuta Wawrowska
Stowarzyszenie Kobiecy Słupsk
fotka
Koordynatorka akcji w Słupsku. Prawniczka, adwokatka, radczyni prawna  - zajmuje się sprawami przemocy w rodzinie. Udziela porad dotyczących alimentów. Radna Sejmiku województwa pomorskiego. Twórczyni Rady Kobiet w Słupsku. Asystentka posłanki Anity Kucharskiej Dziedzic. Działa w stowarzyszeniu "Alimenty to nie wszystko". Społeczna legislatorka sądowa. Współpracowała nad zmianą definicji gwałtu w polskim kodeksie karnym.  
Ruda Śląska, śląskie
Ewa Chmielewska
Fundacja Aktywni Społecznie AS
fotka
Koordynatorka akcji w Rudzie Śląskiej. Członkini Antyprzemcoowej Sieci Kobiet. Radna Miejska i Powiatowa w Rudzie Śląskiej, prezeska fundacji „Aktywni społecznie AS". Regionalna Pełnomocniczka Kongresu Kobiet Ruda Śląska. Prowadzi Klub Seniora w Rudzie Śląskiej. Z wykształcenia inżynier mechanik, specjalista do spraw inwestycji w przemyśle ciężkim. Zajmuje się infrastrukturą rowerową, barierami architektonicznymi – aktywnie działa na rzecz rowerzystów, matek z wózkami i osób z niepełnosprawnością ruchową. Członkini  Śląskiej Koalicji rowerowej. Od 2 lat walczy z władzami miasta, by uratować  rozlewisko, współpracuje z Ecounią, Siostrami Rzek . Współpracuje z Uniwersytetem Śląskim i Politechniką , ornitologami, specjalistami od płazów.
Rybnik, śląskie
Hanna Kustra
fotka
Koordynatorka akcji w Rybniku i Wodzisławiu. Opiekunka osób niepełnosprawnych, działaczka Rybnickiej Rady Kobiet, asystentka Łukasza Koguta, działaczka na rzecz osób niepełnosprawnych. Działa w stowarzyszeniu Śląskie Perły, należy do grupy nieformalnej Plakaciary Rybnik Wodzisław    
Bytom, śląskie
Joanna Stępień
Liga Kobiet Nieobojętnych, Bytomskie Stowarzyszenie Rowerowe - Prezeska, Kongres Kobiet, Towarzystwo Społeczno - Kulturalne
fotka
Koordynatorka akcji w Bytomiu. Ekonomistka, menadżerka. Od lat doradza firmom w obszarze zarządzenia i rozwoju. Społeczniczka, organizatorka szeregu akcji budujących świadomość społeczną. Pełnomocniczka Marszałka woj Śląskiego ds organizacji pozarządowych i równych szans w latach 2011-2015
Radna od 2012r.
Członkini kilku ngosow min. Ligii Kobiet Nieobojętnych, Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, prezeska Bytomskiego Stowarzyszenia Rowerowego, wieloletnia wolontariuszka w Orewie, ośrodku dla dzieciaków z niepełnosprawnosciami.
Rowerzystka. Optymistka. Uwielbia czytać książki.
Bytom to dla niej jej życiowa pasja.
Hobbystycznie projektuje wnętrza, słucha jazzu, estetka i purystka. Feministka, wegetarianka.
Pyskowice, śląskie
Katarzyna Szota-Eksner
Nic o Nas Bez Nas Ruch. Ruch Kobiecy Gliwice i Pyskowice
fotka
Koordynatorka akcji w Pyskowicach. Prowadzi szkołę jogi Yogasana www.yogasana.pl, organizatorka wielu kobiecych wyjazdów i warsztatów w całej Polsce. I w świecie. Pracuje z kobietami w każdym wieku, prowadzi zajęcia dla seniorek i Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jak również dla osób z niepełnosprawnościami. Współpracowała z Sunday is Monday, współtworzy gliwicki Klub Książki Kobiecej. Prowadzi autorską rubrykę Be Woman w Magazynie Be oraz rubrykę HerStory w Magazynie Liberte. Twórczyni projektu Kino Kobiet z Pyskowic oraz twórczyni herstorycznego projektu Poznam Panią z Pyskowic. Członkini grupy i współzałożycielka Nic o Nas Bez Nas Ruch. Ruch Kobiecy Gliwice i Pyskowice. Aktywista i społeczniczka. Jak Polska długa i szeroka namawia kobiety do szukania (mimo wszystko!) siły w sobie. Spisuje herstorie kobiet z sąsiedztwa. Dziewczyna ze Śląska, joginka, wegetarianka, felietonistka i feministka. Autorka bloga W listopadzie 2020 ukazała się jej pierwsza książka o herstoriach silnych kobiet.
Pszczyna, śląskie
Małgorzata Tomczyk
fotka
Koordynatorka akcji w Pszczynie. Instruktorka fitness i tańca. Prowadzi działalność ruchową z ludźmi, działania teatralne, choreografie musicalowe i przygotowania ruchowe do egzaminów.
Gliwice, śląskie
Małgorzata Tkacz-Janik
Grupa Nic o Nas bez Nas https://www.facebook.com/niconasbeznasgliwice
fotka

Koordynatorka akcji w Gliwicach. Członkini Antyprzemocowej Sieci Kobiet. Nauczycielka akademicka, radna Sejmiku Śląskiego IV kadencji, aktywistka feministyczna, niezależna dziennikarka, edukatorka, obecnie pracuje jako specjalistka ds. dziedzictwa niematerialnego oraz wykłada na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Zainicjowała Śląskie Manify i Salon Myśli Sfeminizowanej w Katowicach (2005). Współzakładała śląską Grupę Inicjatyw Genderowych GIGa.

W 2009 nominowana przez „Gazetę Wyborczą” do tytułu Polka Roku za zorganizowanie w Sejmie obchodów 90. lecia wywalczenia przez Polki praw wyborczych, przez Dziennik Zachodni dwukrotnie uznana za jedną z 50. najbardziej wpływowych kobiet w woj. śląskim (2009, 2014) za pracę na rzecz edukacji obywatelskiej, genderowej, pro-kobiecej.

W latach 2009-2011 – współprzewodnicząca Zielonych w Polsce. Szefowa Rady Fundacji Przestrzenie Dialogu, członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet i Rady Honorowej Fundacji Iskierka. Twórczyni Śląskiego Szlaku Kobiet i współtwórczyni gliwickiego Kobiecego Klubu Książki. W wolnym czasie zajmuje się propagowaniem feminizmu, oraz budowaniem lokalnych grup kobiecych wokół historii kobiet (herstorii). Prowadzi kilka profili herstorycznych na fb (m.in. Stulecie Praw Kobiet i Śląski Szlak Kobiet). W 2014 niezależna kandydatka na prezydentkę Gliwic. Od kwietnia 2020 współanimuje ruch kobiecy Nic o Nas bez Nas, działający oddolnie na rzecz kobiet i przeciwdziałania przemocy, obecnie współorganizuje gliwickie Strajki Kobiet. Wyróżniona wieloma nagrodami za pracę na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego. Wykłada na UŚ.

Kielce, świętokrzyskie
Barbara Biskup
Regionalne Centrum Wolontariatu
fotka
Koordynatorka akcji w Kielcach. Dr nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika; na uczelni prowadzi zajęcia dotyczące krytycznego myślenia, funkcjonowania Trzeciego Sektora oraz tematyki rozwoju osobistego. Doktorat i badania dotyczyły problematyki kobiecości i percepcji płci społeczno-kulturowej.Trenerka samoobrony i asertywności (WenDo)

Jędrzejów, świętokrzyskie
Joanna Tkacz
fotka
Koordynuje akcję w Jędrzejowie. Studiowała filologię polską, bibliotekoznawstwo i pedagogikę, oraz podyplomowo hatha jogę. Obecnie głównie zajmuje się prowadzeniem zajęć jogi, prowadzi też dyskusyjny klub książki we współpracy z WBP Kielce i Instytutem Książki (w tym organizowała i prowadziła - przed covidem- spotkania autorskie z pisarzami). Jest pilotką Latającego Kręgu w Kielcach w Latającej Szkole Agaty Dutkowskiej.
Elbląg, warmińsko-mazurskie
Izabela Daciuk
Fundacja "Ogólnopolski Strajk Kobiet", Plakaciary "Dość Milczenia!", "STOP - Klerykalizacji Polski!", "Inicjatywa Obywatelska"
fotka
Księgowa, właścicicielka Biura Rachunkowego . Jej pasją jest taniec i rysowanie. Recznie rysuje plakaty wykorzystywane w akcjach w których bierze udział. Namiętnie piecze ciasta.Ma dobre kontakty z mediami.
Olsztyn, warmińsko-mazurskie
Monika Falej
Fundatorka i współprezeska Fundacja Inicjatywa Kobiet Aktywnych FIKA
fotka
Koordynatorka akcji w Olsztynie. Z wykształcenia prawniczka, mediatorka, prowadzi Fundację Inicjatywa Kobiet Aktywnych w Olsztynie, poradnictwo prawne, mediacje. Prowadziła warsztaty z mediacji, antyprzemocowe szkolenia dla młodziezy, antydyskryminacyjne. Jest posłanką.
Elbląg, warmińsko-mazurskie
Teresa Lubaszewska
Kongres Kobiet - pełnomocniczka, Stowarzyszenie "Łączy nas Kanał" - promujące Region.
fotka
Przedsiębiorczyni od 20 lat zajmuje się handlem, prowadzi sklep spożywczy i z chemią niemiecką. Tańczy w Zespole Ludowym. Taniec ogólnie jest jej pasją.Posiada dobry kontach z mediami.
Koło, wielkopolskie
Adrianna Brzoska
Nieformalna grupa OBR Koło
fotka
Tłumaczka języka migowego. Prowadzi własną działalność gospodarczą: kursy, szkolenia, tłumaczenia z języka migowego. Ma za sobą warsztaty WenDo oraz szkolenia z przeciwdziałania przemocy seksualnej organizowane przez fundację Feminoteka.
Milin, wielkopolskie
Barbara Chmielowska
fotka
Pracuje jako nauczycielka matematyki. Wykształcenie wyższe ekonomiczne+pedagogika+matematyka. Doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw.
Konin, wielkopolskie
Ewa Jeżak
Prezeska Stowarzyszenia Koniński Kongres Kobiet
fotka
Była dwie kadencje przewodnicząca Rady Działalności Pożytku Publicznego. Potrafi pozyskiwać fundusze na organizacje różnych działań, pisanie drobnych, lokalnych projektów. Jej pasją jest grzybiarstwo i serowarstwo.
Piła, wielkopolskie
Iwona Kamińska-Lech
fotka
Koordynatorka akcji w Pile. Wykształcenie pedagogiczne. Wspiera kobiety w ramach Kongresu Kobiet  Północnej Wielkopolski. Prowadzi Kancelarię Rachunkową, pracuje jako główna księgowa  
Złotów, wielkopolskie
Katarzyna Józefowska
fotka
Koordynatorka akcji w Złotowie. Z wyksztalcenia jest nauczycielką języka francuskiego. W zawodzie nie pracuje już od dobrych paru lat. Obecnie pracuje w Muzeum Ziemi Złotowskiej jako asystentka muzealna. Udziela się w Kongresie Kobiet PN Wielkopolski i Ogólnopolskim Strajku Kobiet. Jest przewodniczącą Złotowskiej Rady Kobiet.
Czarnków, wielkopolskie
Martyna Chwarścianek-Bednarek
Stowarzyszenie CEL
fotka
Koordynatorka akcji w Czarnkowie. Asystentka posłanki na Sejm RP Marii Małgorzaty Janyskiej. Prezeska Stowarzyszenia CEL. Wspiera Strajk Kobiet. Jej pasją jest grafika komputerowa i marketing.
Widuchowa, zachodniopomorskie
Agnieszka Odachowska
Fundacja Razem dla Rozwoju Obszarów Wiejskich
fotka
Ekspertka ds przeciwdziałania przemocy w zespole ds. działania przeciw przemocy przy Marszałku woj. zachodniopomorskiego.
Czaplinek, zachodniopomorskie
Aleksandra Łuczyńska
Czaplinecki Ośrodek Kultury
fotka
Koordynatorka akcji w Czaplinku. Dyrektorka Czaplineckiego Ośrodka Kultury,  operatorka programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 zachodniopomorskie, liderka 16 edycji programu Liderów Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Polonistka,  kulturoznawczyni,  studentka psychologii. Współorganizatorka lokalnych protestów w obronie praw kobiet.
Koszalin i Mielno, zachodniopomorskie
Dorota Chałat
Koszalińskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej Era Kobiet, Fundacja Edykacja Równość Aktywność Dialog - Era Dialogu, Pełnomocniczka Kongresu Kobiet w Koszalinie
fotka

Koordynatorka akcji w Koszalinie oraz w Mielnie podczas Międzynarodowego Zlotu Morsów. Prezeska Stowarzyszenie Era Kobiet w Koszalinie, pełnomocniczka Regionalna Kongresu Kobiet  w Koszalinie, radna Rady Miejskie w Koszalinie i przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych. Zawodowo animatorka, doradczyni kluczowa i biznesowa w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzi działania na rzec ekonomizacji osób zagrożonych wykluczeniem. Członkini  Antyprzemocowej Sieci Kobiet. Regionalna Pełnomocniczka Kongresu Kobiet w Koszalinie.

Feministka, społeczniczka, liderka, wspierająca Strajk Kobiet. Od lata angażuje się w działania na rzecz przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć, działania na rzecz dyskryminacji, równouprawnienia. Wspiera i popiera działania na rzecz praw reprodukcyjnych kobiet, organizuje manifestacje, ale też pisze projekty i je realizuje.

Z jej inicjatywy w Koszalinie powstała Rada Kobiet powołana przez prezydenta miasta oraz  Centrum Praw Obywatelskich a w nim Koszalińskie Centrum Praw Kobiet, powołane przez Stowarzyszenie Era Kobiet , w którym udzielane są bezpłatne porady prawne, doradztwo psychologiczne, przeciwdziałania przemocy oraz obywatelskie. Organizuje szkolenia i warsztaty z zakresu przeciwdziałania przemocy oraz wzmacniające dla kobiet, tj.: liderstwo kobiet, autoprezentacja i kontaktu z mediami, poprawa wizerunku i stylu, multimedialne, wykorzystanie nowych technologii na co dzień, tworząc sieć kobiet liderek.

W ramach działań w sieci ASK wspólnie z MOPR w Koszalinie w czerwcu 2016r. wprowadziła pierwszy w Polsce Miejski Program Przeciwdziałania Przemocy w rodzinie z uwzględnieniem płci. Udało się to dzięki rekomendacji sieci ASK, przeprowadzonym badaniom ponad 300 programów w Polsce oraz raportem zaprezentowanym podczas Konferencji w Koszalinie w lutym 2016.

Jej wielką zasługą jest działanie na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem, głównie kobiety wspiera i pomaga w trudnej sytuacji na różne sposoby. Często jest to pomoc w przejściu procedur mieszkaniowych, pomoc w przeprowadzce, pomoc w znalezieniu pracy, czy też pomoc społeczno-obywatelska. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieci, które podobnie jak mama angażują się w pomoc innym, córka jest prezeską Fundacji a syn wolontariuszem z zakresu doradztwa prawnego.  
Choszczno, zachodniopomorskie
Edyta Tyburczy-Kujawa
Nie ma firmy ani nie należy do żadnej organizacji.
fotka
Psycholożka, pedagożka szkolna, organizatorka wielu akcji charytatywnych z zamiłowania dekoratorka. Jej pasją są dziedziny artystysne. Rysuje, piecze i maluje pierniki, florystyka - robi bukiety slubne i zajmuje się zielarstwem.
Sławno, zachodniopomorskie
Ewelina Stach
Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Krok po Kroku
fotka
Ewelina Stach- Koordynatorka akcji w Sławnie. Prezeska Stowarzyszenia Wspierania Aktywności KROK PO KROKU, od 2018 roku radna Rady Miejskiej w Sławnie. Działaczka lokalna, realizuje projekty w ramach działalności stowarzyszenia.
Resko, zachodniopomorskie
Iwona Lewandowska
Centrum Usług Społecznych w Resku
fotka
Koordynatorka akcji w Resku. Zastępczyni dyrektora CUS w Resku. Działa w stowarzyszeniu Współistnienie - Centrum integracji społecznej, kierunki reintegracja zawodowa i społeczna, warsztat terapii zajęciowej - osoby niepełnosprawne. W Stowarzyszeniu nasza pasja   - prowadzi działania na rzecz społeczności lokalnej festyny zabawy, warsztaty
Kołobrzeg, zachodniopomorskie
Izabela Zielińska
Jest przed założeniem Fundacji swojej
fotka
Pracuje w Polskiej Żegludze Bałtyckiej, w Radzie Miasta Kołobrzeg, w zw. Z tym ma wpływ na lokalny program przeciwdziałania przemocy, dużo działa w tym zakresie. Członkini komisji mieszkaniowej, zdobyła 2 mieszkania z zmiasta chronione dla osób doświadczających przemocy, chetnie pomoże w tej kwestii innym osobom, które chciałyby w swoich miastach to przeforsowac. zajmuje się Miejskim Programem Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, pilnuję aby był zgodny z krajowym programem, dokonuje analizy i przedstawia na Radzie Miasta
Darłowo, zachodniopomorskie
Justyna Pacuła-Woźniak
Kongres Kobiet - pełnomocniczka,"ERA Kobiet- Koszalin", Koło Gospodyń Wiejskich "Miffinki"
fotka
Pracuje jako kierownik do w Gminnym Samorządzie do Swietlic i placówek kulturalnych - pełnomocniczka do spraw współpracy z Organizacjami pozarządowymi. Posiada umiejętności informatyczne jako graficzka komputerowa. Z zamiłowaniem wykonuje decupge, szyje maskotki i maseczki.Jej pasją jest ogród.
Dąbki, zachodniopomorskie
Justyna Pacuła-Woźniak
Kongres Kobiet - pełnomocniczka,"ERA Kobiet- Koszalin", Koło Gospodyń Wiejskich "Miffinki"
fotka
Pracuje jako kierownik do w Gminnym Samorządzie do Swietlic i placówek kulturalnych - pełnomocniczka do spraw współpracy z Organizacjami pozarządowymi. Posiada umiejętności informatyczne jako graficzka komputerowa. Z zamiłowaniem wykonuje decupge, szyje maskotki i maseczki.Jej pasją jest ogród.
Gryfino, zachodniopomorskie
Magdalena Pieczyńska
społeczniczka, wolontariuszka, urzędniczka
fotka
Koordynatorka akcji w Gryfinie. Gryfinianka od urodzenia, z wykształcenia magistra ekonomii o specjalności finanse publiczne, specjalistka ds. współpracy z ngo, doradczyni w zakresie wdrażania modelowych rozwiązań we współpracy na linii samorząd - organizacje pozarządowe. Od początku pracy zawodowej związana z trzecim sektorem (blisko 16 lat), który jest „kobietą”. Koordynatorka i współtwórczyni projektów unijnych w zakresie współpracy międzysektorowej, ekspertka oceniająca wnioski o dofinansowanie. Sekretarz Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Radna Miejska. Zwolenniczka większego udziału kobiet w życiu społecznym i politycznym. "W działaniu kieruję się słowami, iż droga do sukcesu jest ciągle w budowie. Nigdy się nie poddaję". Miłośniczka zwierząt – stworzyła dom dla dwóch znajd - suczki Tiny i kotki Tekili.
  • Kierowniczka Biura ds. organizacji pozarządowych w Wydziale Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego,
  • Wicepełnomocniczka Kongresu Kobiet w Gryfinie,
  • wolontariuszka, m.in. w Szlachetnej Paczce,
  • społeczniczka, matka chrzestna wielu stowarzyszeń i inicjatyw obywatelskich.
Szczecinek, zachodniopomorskie
Małgorzata Kisiel
fotka
Koordynatorka akcji w Szczecinku. Społeczniara, mówi o sobie chujowa Pani domu, organizuje heppeningi, OBR, Narodowy Dzień Przemocy.
Bobolice, zachodniopomorskie
Natalia Oleksy
Prezeska Klubu Morsa Zachodnio-Pomorskie
fotka
Przedsiębiorczyni, właścicielka Butiku. Instruktorka Zumby. Wizażystka, stylistka brwi, makijażystka. Upiększanie twarzy dzieciom. Posiada rozległe kontakty z mediami, przedsiębiorcami i z Domami Kultury.
miejscowość województwo imię i nazwisko e-mail
fotka
Puławy lubelskie Elwira Borowiec [email protected] otwórz
zobacz więcej
fotka
Lublin lubelskie Jolanta Prochowicz [email protected] otwórz
zobacz więcej
fotka
Zielona Góra lubuskie Anita Kucharska-Dziedzic [email protected] otwórz
zobacz więcej
fotka
Gorzów Wlkp. lubuskie Monika Twarogal [email protected] otwórz
zobacz więcej
fotka
Łowicz łódzkie Joanna Gałka-Walczykiewicz [email protected] otwórz
zobacz więcej

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to