TELEFON DLA KOBIET
DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

888 88 33 88

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD  11.00 DO 19.00

Baza Koordynatorek „Nazywam się Miliard”

Wrocław, dolnośląskie
Dorota Seweryn-Stawarz
dstawarz@kancelaria-wroclaw.com
Fundacja na Rzecz Równości
fotka
-- brak informacji --
Wrocław, dolnośląskie
Izabela Beno
izabela.beno@gmail.com
Fundacja na rzecz Równości
fotka
Koordynatorka akcji we Wrocławiu. Prezeska Fundacji na Rzecz Równości oraz członkini Wrocławskiej Rady Kobiet. Należy do Antyprzemocowej Sieci Kobiet. Trenerka, prowadzi warsztaty z zakresu zarządzania projektami oraz równości szans kobiet i mężczyzn.
Wałbrzych, dolnośląskie
Natalia Achmatowicz
natalia.achmatowicz@gmail.com
Grupa Nazywam się Miliard Wałbrzych
fotka
Koordynatorka akcji w Walbrzychu. Psycholożka i psychoterapeutka. Certyfikowana instruktorka tańców w kręgu.
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
Anna Wróblewska-Zawadzka
nawia@onet.eu
fotka
Koordynatorka akcji w Bydgoszczy i Złotnikach Kujawskich. Zajmuje się koordynacją projektów dotyczących rozwijania i wykluczenia cyfrowego, prowadzi szkolenia z nowej technologi, robotyki i bezpieczeństwa w internecie, cyberprzemocy. Prowadzi zajęcia dla dzieci przeciwprzemocowe i równościowe. Jest doradczynią w "Sektorze 3.0"
Toruń, kujawsko-pomorskie
Dominika Urzędowska
dominika.urzedowska@gmail.com
fotka
Koordynatorka akcji w Toruniu.
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
Renata Mazurowska
renata.mazurowska@wp.pl
Ruch Społeczny "Opozycja Uliczna"
fotka
Inżynier Ochrony Środowiska, zajmuje się nieruchomościami i klimatem. Pasją są zwierzęta i ludzie. Bierze udział w wydarzeniach organizowanych przez Opozycję Uliczną, związanych z klimatem i wszelką niesprawiedliwościa społeczną, przecie przemocy wobec kobiet. Biegle posługuje sie jezykiem: portugalskim, hiszpańskim, rumuńskim i angielskim.
Puławy, lubelskie
Elwira Borowiec
1979elwira@wp.pl
Strajk Kobiet
fotka
Koordynatorka akcji w Puławach. Asystentka posłanki Joanny Muchy, samodzielna mama, studentka turystyki i rekreacji –organizacja, wykorzystywanie zasobów turystycznych, kurs przewodnicki po Kazimierzu Puławy, będzie również Janowiec i Lublin, samodzielnie organizuje WOŚP, organizowała protesty.
Lublin, lubelskie
Jolanta Prochowicz
jolanta.prochowicz@gmail.com
fotka
Koordynatorka akcji w Lublinie. Prowadzi szkolenia z umiejętności miękkich, zajmuje się promocja kobiet w kinematografii, a także krytyką filmową i literacką.
Zielona Góra, lubuskie
Anita Kucharska-Dziedzic
anitakd@interia.pl
Lubuskie Stowarzyszenie na rzecz Kobiet \"Baba\"
fotka
Koordynatorka akcji w Zielonej Górze. Prezeska Lubuskiego Stowarzyszenie na rzecz Kobiet "Baba". Członkini Antyprzemocowej Sieci Kobiet, posłanka na Sejm. Nauczycielka akademicka, doktora literaturoznawstwa, wykłada gender w kulturze i literaturze.Posiada wiedzę ekspercką z zakresu przemocy wobec kobiet
Gorzów Wlkp., lubuskie
Monika Twarogal
lagorawt@wp.pl
Partia Zielonych, Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i One Billion Rising Grupa Nieformalna - Gorzów.
fotka
Koordynatorka akcji w Gorzowie Wielkopolskim. Organizatorka protestów ulicznych, społecznica, zajmuje się reklamą i marketingiem. Pisze bloga "Gorzowianka patrzy". Jej pasją jest gotowanie, przyrządzanie i eksperymentowanie z potrawami. Ekolożka z zamiłowania.
Łowicz, łódzkie
Joanna Gałka-Walczykiewicz
studiorampa@wp.pl
Nazywam się Miliard/ One Billion Rising Łowicz
fotka
Koordynatorka akcji w Łowiczu i Skierniewicach. Aktorka musicalowa, animatorka i  konferansjerka- dla dzieci i dorosłych , prezenterka TV. Instruktorka fitness i Dance fitness (Zumba Urbhanize ), szkoleniowiec Urbhanize. Prowadzi własny klub fitness oraz agencje eventową.  
Tarnów, małopolskie
Agata Duda
OBR Tarnów
fotka
Koordynatorka akcji w Tarnowie. Nauczycielka, trenerka sportu, fitness i pilates, trenerka personalna. Prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych. Z wykształcenia plastyczka (tkanina artystyczna) i mgr wychowania fizycznego.
Była zawodniczka sportów walki (boks i kick-boxing), od niedawna zafascynowana treningami Krav Maga i technikami survivalu. Uczestniczka biegów z przeszkodami, zawodnicza Spartan Training Group Tarnów.
Niepołomice, małopolskie
Anna Szreniawa
annaszr@gmail.com
Nazywam Się Miliard Niepołomice - grupa nieformalna
fotka
Pracuje w organizacjach pozarządowych. Obecnie pracuje na cały etat w Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie jako specjalistka ds. administracyjnych i finansowych. W Fundacji Lepsze Niepołomice jest koordynatorką projektów i viceprezeską. Zajmuje się Radami Seniorów, działaniami antysmogowymi i partycypacją obywatelską. Prowadziła półkolonie dla dzieci. Doraźnie wsparciowo na infolinii Aborcji bez Granic i forum Kobiety w Sieci Pasji mnóstwo i wciąż się zmieniają. Obecnie malowanie po numerach, grafika w Canvie, zakres psychoterapii psychodynamicznej. kontakty: Ciekawe i ważne osobowości Niepołomic i okolic w zależności od potrzeb, zaprzyjaźniona ekipa z Fundacji Autonomia, Kobiety w Sieci, Sex Work Polska i wiele innych.
Tarnów, małopolskie
Anna Burda
Ani_01@tlen.pl
fotka
Koordynuje akcję w Tarnowie od samego początku. Członkini Antyprzemocowej Sieci Kobiet. Działa antyprzemocowo, współorganizuje Kongresy Kobiet. Rewolucjonistka, szuka różnych form komunikacji.
Informatyczka, aktywistka w komitecie ochrony zabytków kultury żydowskiej. Przeciwdziała wykluczeniu cyfrowemu - 8 lat działalności. Przeszkoliła ponad 3000 osób, głownie seniorów, chociaż nie tylko. Inicjatorka i współautorka wielu projektów w społeczności Tarnowa. - Nostalgikon. Przetwarza analogi na cyfrę. Pasjonatka historii i herstorii ludzi.  
Tarnów, małopolskie
Dorota Omylska-Bielat
dorota.bielat@gmail.com
fotka
Wsółkoordynatorka akcji w Tarnowie od 4 lat. Mama dwóch nastolatek. Zajmuje się kulturą, prowadzę stowarzyszenie. W wolnej chwili pracuje społecznie, realizuję kreatywne projekty w miejscu zamieszkania z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi warsztaty twórcze.
Bukowno i Olkusz, małopolskie
Magdalena Kubańska
magdalena.kubanska@op.pl
Rada Miejska w Bukownie, Komitet Społeczny
fotka
Koordynatorka akcji w Bukownie i Olkuszu. Obecnie Radna Rady Miejskiej w Bukownie. Organizatorka szeroko pojętych eventów zwłaszcza koncertów charytatywnych, wystaw, galerii. Posiada bardzo dobry kontakt z mediami i z firmami reklamowo-eventowymi.
Krakow, małopolskie
Olga Glińska
olga.glinska@gmail.com
Grupa nieformalna Nazywam się Miliard Kraków
fotka
Koordynatorka akcji w Krakowie. Z wykształcenia psycholożka. Pracuje w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej. Znajomość NGO, pisanie wniosków do władz, urzędów, współpraca z różnymi organizacjami pozarządowymi na terenie Krakowa i małopolski. Posiada szeroką bazę kontaktów do osób i organizacji, które mogą być przydatne przy różnych akcjach. Kontakty w środowiskach artystycznych, wśród aktywistów oficjalnie niezrzeszonych nigdzie. Chętnie udzieli pomocy przy zakładaniu nowej NGO - tym zajmuje się zawodowo.
Zakopane, małopolskie
Polina Kyshyshian
p.kyshyshian@gmail.com
fotka
Koordynatorka akcji w Zakopanem. Zawodowa tancerka i trenerka tańca, instruktorka Dance fitness, animatorka tańca. Prowadzi warsztaty taneczne solo i w parach. Organizatorka imprez, współprowadząca agencję eventową.      
Warszawa, mazowieckie
Joanna Piotrowska
joannap@feminoteka.pl
Fundacja Feminoteka feminoteka.pl
fotka
Zainicjowała w Polsce akcję Nazywam się Miliard/ One Billion Rising i koordynuje działania w całym kraju. Założycielka i prezeska fundacji Feminoteka, ekspertka przeciwprzemczowa, trenerka WenDo - metody samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt.
Sochaczew, mazowieckie
Katarzyna Pyś-Fabiańczyk
katarzyna.pys@wp.pl
fotka
-- brak informacji --
Dębinki, mazowieckie
Magdalena Nieckarz-Abram
biuro@thepos.pl
Fundacja Suwak
fotka
Koordynatorka akcji w Dębnikach. Prezeska Fundacji "Suwak", członkini Koła Gospodyń Wiejskich. Przedsiębiorczyni. Sołtyska Dębinek. Prowadzi własną firmę oferującą usługi i materiały reklamujące jak banery ulotki, rollapy, koszulki gadżety reklamowe. Wielka miłośniczka i coroczna uczestniczka Festiwalu Pol'and'Rock. Z zamiłowania do natury i ochrony klimatu prowadzi ekologiczny tryb życia, jest wegetarianką i produkuje własne ekologiczne, naturalne kosmetyki. Z pasją oddaje się zajęciom związanym z rzemiosłem artystycznym.
Sochaczew, mazowieckie
Marlena Skrobosz
marlena.skrobosz@onet.eu
fotka
Koordynatorka wraz z Katarzyną Pyś-Fabiańczyk, akcji w Sochaczewie. Z wykształcenia politolożka, ekspertka rynku nieruchomości, współwłaścicielka kawiarni, założycielka Stowarzyszenia liderek w businessie Ladys First. Organizatorka koncertów, wydarzeń kulturalnych , warsztatów i szkoleń. Założycielka nieformalnego Koła gospodyń miejskich. Ambasadorka projektu „Kobiety w roli głównej" w kinie studyjnym Odeon , nominowana do nagrody Miesięcznika Uroda , nominowana do nagrody „Sukces pisany szminką"- Business Woman of the Year Award 2017, Eurobuild Award – personality of the year 2016, Europa property Award Professional of the year 2017 - nominacja.
Płock, mazowieckie
Monika Mioduszewska-Olszewska
mioduszewska.monika@gmail.com
Grupa Nieformalna OBR Płock
fotka
Koordynatorka akcji w Płocku. Członkini Antyprzemocowej Sieci Kobiet. Kulturoznawczyni, pedagożka teatru, przewodniczka miejska, prowadzi warsztaty herstoryczne i pedagogiczno-teatralne. Teatr i film traktuje jako punkt wyjścia do rozmowy o świecie, jest prelegentką Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej oraz twóczynią scenariuszy dla Teatroteki Szkolenej i Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Współzałożycielka grupy nieformalnej Herstoria Płocka, która odkrywa i popularyzuje kobiece historie.
Opole, opolskie
Małgorzata Kulczycka
phenomeno90@gmail.com
Manufaktura Inicjatyw Społecznych, działania antyprzemoceowe w ramach OBR oraz 16 dni przeciw przemocy
fotka
Rękodzieło, izdolniona plastycznie, talent do prac plastycznych. Kontakt z wieloma organizacjami feministycznymi, z działaczkami aborcyjnymi. Duże doświadczenie w aktywizmie, chętnie dzieli się wiedza i doświadczeniem. Kontakt a aborcyjny dream team, z funduszem feministycznym. Może w Opolu organizować spotkanie z osobami chętnymi do działania. Organizuje festiwal Kręgi Kobiet.
Mielec, podkarpackie
Katarzyna Dudek-Demidowska
katarzynadudek7@wp.pl
Prezeska Stowarzyszenia Szóstka Szkoła marzeń, Przewodnicząca Rady Rodziców
fotka
Robi zdjęcia w starszych technikach, aparatem analogowym, interesuje się literatura, podróżami, kuchnią. Szeroki zakres zainteresowań. Sporo kontaktów posiada firmowych, politycznych, samorządowych, do mediów ( jest korektorką też). Jest w radzie rodziców, prezeska stowarzyszenia Szóstka Szkoła Marzeń - w planach wprowadzenie klubów dziewczyńskich.
Sanok, podkarpackie
Miranda Korzeniowska
miranda.korzeniowska@korso.pl
fotka
Koordynatorka akcji w Sanoku. Dziennikarka, redaktorka naczelna Korso Sanockie – portal regionalny i portal bieszczadzki Bieszczady.pl. Pisuje tez czasami dla Onetu. Członkini  Zarządu  Ogólnopolskiego Strajku Kobiet  
Rzeszów, podkarpackie
Patricia Mitro
prawnikon.projekty@gmail.com
Fundacja Prawnikon – Centrum Poradnictwa Prawnego Prawnikon
fotka
Koordynatorka akcji od 2016 roku. Członkini Antyprzemocowej Sieci Kobiet. Specjalizuje się w poradnictwie prawnym ofiarom przestępstw – punkt doradztwa prawnego i doradztwo coachingowo psychologiczne. Z wykształcenia prawniczka  i mediatorka w sprawach rodzinnych cywilnych i gospodarczych. Coach ICI. Prowadzi doradztwo businessowe i mentoring dla firm. Prowadzi 5 podmiotów z czego część to przedsiębiorstwa społeczne.  
Białystok, podlaskie
Danuta Kaszyńska
danuta@kaszynska.pl
Kongres Kobiet-pełnomcniczka, One Billion Rising Białystok Grupa Nieformalna, Antyprzemocowa Sieć Kobiet, Podlaskie Stowarzyszenie Właścicielek Firm.
fotka
Koordynuje akcję OBR w Białymstoku od początku jej trwania.Członkini Antyprzemocowej Sieci Kobiet,Pełnomocniczka Regionalna Kongresu Kobiet w Białymstoku i regionie, Prezeska Honorowa Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm. Aktywistka społeczna, zachęcająca kobiety do włączania się w życie polityczne i społeczne. Propagatorka idei uczenia się przez całe życie.
Białystok, podlaskie
Katarzyna Duda-Charko
farya@onet.pl
fotka
-- brak informacji --
Białystok, podlaskie
Małgorzata Paszko
m.paszko@tomasconsulting.com
fotka
-- brak informacji --
Gdańsk, pomorskie
Beata Mokosz
beatamokosz@gmail.com
Trójmiejska Liga Kobieca, Stowarzyszenie "Lepszy Gdańsk"
fotka
Pracuje w szkole w administracji. Jest aktorką z pasją, występuje w Teatrze Offowym. Organizuje spektakle i słuchowiska, miedzy innymi "Ślicznie mnie zszyli" o kobietach. Drugą pasją jest malarstwo -obrazy, haftowanie, dzierganie. Z wielkiem kunsztem piecze torty kształtowe - według życzenia. Posiada bardzo dobry kontakt z mediami.
Słupsk, pomorskie
Danuta Wawrowska
kobiecyslupsk@wp.pl
Stowarzyszenie Kobiecy Słupsk
fotka
Koordynatorka akcji w Słupsku. Prawniczka, adwokatka, radczyni prawna  - zajmuje się sprawami przemocy w rodzinie. Udziela porad dotyczących alimentów. Radna Sejmiku województwa pomorskiego. Twórczyni Rady Kobiet w Słupsku. Asystentka posłanki Anity Kucharskiej Dziedzic. Działa w stowarzyszeniu "Alimenty to nie wszystko". Społeczna legislatorka sądowa. Współpracowała nad zmianą definicji gwałtu w polskim kodeksie karnym.  
Ruda Śląska, śląskie
Ewa Chmielewska
artuzka@gmail.com
Fundacja Aktywni Społecznie AS
fotka
Koordynatorka akcji w Rudzie Śląskiej. Członkini Antyprzemcoowej Sieci Kobiet. Radna Miejska i Powiatowa w Rudzie Śląskiej, prezeska fundacji „Aktywni społecznie AS". Regionalna Pełnomocniczka Kongresu Kobiet Ruda Śląska. Prowadzi Klub Seniora w Rudzie Śląskiej. Z wykształcenia inżynier mechanik, specjalista do spraw inwestycji w przemyśle ciężkim. Zajmuje się infrastrukturą rowerową, barierami architektonicznymi – aktywnie działa na rzecz rowerzystów, matek z wózkami i osób z niepełnosprawnością ruchową. Członkini  Śląskiej Koalicji rowerowej. Od 2 lat walczy z władzami miasta, by uratować  rozlewisko, współpracuje z Ecounią, Siostrami Rzek . Współpracuje z Uniwersytetem Śląskim i Politechniką , ornitologami, specjalistami od płazów.
Rybnik, śląskie
Hanna Kustra
hanna.kustra@o2.pl
fotka
Koordynatorka akcji w Rybniku i Wodzisławiu. Opiekunka osób niepełnosprawnych, działaczka Rybnickiej Rady Kobiet, asystentka Łukasza Koguta, działaczka na rzecz osób niepełnosprawnych. Działa w stowarzyszeniu Śląskie Perły, należy do grupy nieformalnej Plakaciary Rybnik Wodzisław    
Bytom, śląskie
Joanna Stępień
nube@interia.pl
Liga Kobiet Nieobojętnych, Bytomskie Stowarzyszenie Rowerowe - Prezeska, Kongres Kobiet, Towarzystwo Społeczno - Kulturalne
fotka
Koordynatorka akcji w Bytomiu. Ekonomistka, menadżerka. Od lat doradza firmom w obszarze zarządzenia i rozwoju. Społeczniczka, organizatorka szeregu akcji budujących świadomość społeczną. Pełnomocniczka Marszałka woj Śląskiego ds organizacji pozarządowych i równych szans w latach 2011-2015
Radna od 2012r.
Członkini kilku ngosow min. Ligii Kobiet Nieobojętnych, Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, prezeska Bytomskiego Stowarzyszenia Rowerowego, wieloletnia wolontariuszka w Orewie, ośrodku dla dzieciaków z niepełnosprawnosciami.
Rowerzystka. Optymistka. Uwielbia czytać książki.
Bytom to dla niej jej życiowa pasja.
Hobbystycznie projektuje wnętrza, słucha jazzu, estetka i purystka. Feministka, wegetarianka.
Pyskowice, śląskie
Katarzyna Szota-Eksner
kontakt@her-story.pl
Nic o Nas Bez Nas Ruch. Ruch Kobiecy Gliwice i Pyskowice
fotka
Koordynatorka akcji w Pyskowicach. Prowadzi szkołę jogi Yogasana www.yogasana.pl, organizatorka wielu kobiecych wyjazdów i warsztatów w całej Polsce. I w świecie. Pracuje z kobietami w każdym wieku, prowadzi zajęcia dla seniorek i Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jak również dla osób z niepełnosprawnościami. Współpracowała z Sunday is Monday, współtworzy gliwicki Klub Książki Kobiecej. Prowadzi autorską rubrykę Be Woman w Magazynie Be oraz rubrykę HerStory w Magazynie Liberte. Twórczyni projektu Kino Kobiet z Pyskowic oraz twórczyni herstorycznego projektu Poznam Panią z Pyskowic. Członkini grupy i współzałożycielka Nic o Nas Bez Nas Ruch. Ruch Kobiecy Gliwice i Pyskowice. Aktywista i społeczniczka. Jak Polska długa i szeroka namawia kobiety do szukania (mimo wszystko!) siły w sobie. Spisuje herstorie kobiet z sąsiedztwa. Dziewczyna ze Śląska, joginka, wegetarianka, felietonistka i feministka. Autorka bloga W listopadzie 2020 ukazała się jej pierwsza książka o herstoriach silnych kobiet.
Pszczyna, śląskie
Małgorzata Tomczyk
tomczyk235.mt@gmail.com
fotka
Koordynatorka akcji w Pszczynie. Instruktorka fitness i tańca. Prowadzi działalność ruchową z ludźmi, działania teatralne, choreografie musicalowe i przygotowania ruchowe do egzaminów.
Gliwice, śląskie
Małgorzata Tkacz-Janik
Strefazieleni@o2.pl
Grupa Nic o Nas bez Nas https://www.facebook.com/niconasbeznasgliwice
fotka

Koordynatorka akcji w Gliwicach. Członkini Antyprzemocowej Sieci Kobiet. Nauczycielka akademicka, radna Sejmiku Śląskiego IV kadencji, aktywistka feministyczna, niezależna dziennikarka, edukatorka, obecnie pracuje jako specjalistka ds. dziedzictwa niematerialnego oraz wykłada na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Zainicjowała Śląskie Manify i Salon Myśli Sfeminizowanej w Katowicach (2005). Współzakładała śląską Grupę Inicjatyw Genderowych GIGa.

W 2009 nominowana przez „Gazetę Wyborczą” do tytułu Polka Roku za zorganizowanie w Sejmie obchodów 90. lecia wywalczenia przez Polki praw wyborczych, przez Dziennik Zachodni dwukrotnie uznana za jedną z 50. najbardziej wpływowych kobiet w woj. śląskim (2009, 2014) za pracę na rzecz edukacji obywatelskiej, genderowej, pro-kobiecej.

W latach 2009-2011 – współprzewodnicząca Zielonych w Polsce. Szefowa Rady Fundacji Przestrzenie Dialogu, członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet i Rady Honorowej Fundacji Iskierka. Twórczyni Śląskiego Szlaku Kobiet i współtwórczyni gliwickiego Kobiecego Klubu Książki. W wolnym czasie zajmuje się propagowaniem feminizmu, oraz budowaniem lokalnych grup kobiecych wokół historii kobiet (herstorii). Prowadzi kilka profili herstorycznych na fb (m.in. Stulecie Praw Kobiet i Śląski Szlak Kobiet). W 2014 niezależna kandydatka na prezydentkę Gliwic. Od kwietnia 2020 współanimuje ruch kobiecy Nic o Nas bez Nas, działający oddolnie na rzecz kobiet i przeciwdziałania przemocy, obecnie współorganizuje gliwickie Strajki Kobiet. Wyróżniona wieloma nagrodami za pracę na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego. Wykłada na UŚ.

Kielce, świętokrzyskie
Barbara Biskup
barbara.biskup83@gmail.com
Regionalne Centrum Wolontariatu
fotka
Koordynatorka akcji w Kielcach. Dr nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika; na uczelni prowadzi zajęcia dotyczące krytycznego myślenia, funkcjonowania Trzeciego Sektora oraz tematyki rozwoju osobistego. Doktorat i badania dotyczyły problematyki kobiecości i percepcji płci społeczno-kulturowej.Trenerka samoobrony i asertywności (WenDo)

Jędrzejów, świętokrzyskie
Joanna Tkacz
dkk.jedrzejow@wp.pl, aienkatk@wp.pl
fotka
Koordynuje akcję w Jędrzejowie. Studiowała filologię polską, bibliotekoznawstwo i pedagogikę, oraz podyplomowo hatha jogę. Obecnie głównie zajmuje się prowadzeniem zajęć jogi, prowadzi też dyskusyjny klub książki we współpracy z WBP Kielce i Instytutem Książki (w tym organizowała i prowadziła - przed covidem- spotkania autorskie z pisarzami). Jest pilotką Latającego Kręgu w Kielcach w Latającej Szkole Agaty Dutkowskiej.
Elbląg, warmińsko-mazurskie
Izabela Daciuk
personel@poczta.fm
Fundacja "Ogólnopolski Strajk Kobiet", Plakaciary "Dość Milczenia!", "STOP - Klerykalizacji Polski!", "Inicjatywa Obywatelska"
fotka
Księgowa, właścicicielka Biura Rachunkowego . Jej pasją jest taniec i rysowanie. Recznie rysuje plakaty wykorzystywane w akcjach w których bierze udział. Namiętnie piecze ciasta.Ma dobre kontakty z mediami.
Olsztyn, warmińsko-mazurskie
Monika Falej
fika.olsztyn@gmail.com
Fundatorka i współprezeska Fundacja Inicjatywa Kobiet Aktywnych FIKA
fotka
Koordynatorka akcji w Olsztynie. Z wykształcenia prawniczka, mediatorka, prowadzi Fundację Inicjatywa Kobiet Aktywnych w Olsztynie, poradnictwo prawne, mediacje. Prowadziła warsztaty z mediacji, antyprzemocowe szkolenia dla młodziezy, antydyskryminacyjne. Jest posłanką.
Elbląg, warmińsko-mazurskie
Teresa Lubaszewska
tesa86@wp.pl
Kongres Kobiet - pełnomocniczka, Stowarzyszenie "Łączy nas Kanał" - promujące Region.
fotka
Przedsiębiorczyni od 20 lat zajmuje się handlem, prowadzi sklep spożywczy i z chemią niemiecką. Tańczy w Zespole Ludowym. Taniec ogólnie jest jej pasją.Posiada dobry kontach z mediami.
Koło, wielkopolskie
Adrianna Brzoska
abrzoska@interia.pl
Nieformalna grupa OBR Koło
fotka
Tłumaczka języka migowego. Prowadzi własną działalność gospodarczą: kursy, szkolenia, tłumaczenia z języka migowego. Ma za sobą warsztaty WenDo oraz szkolenia z przeciwdziałania przemocy seksualnej organizowane przez fundację Feminoteka.
Milin, wielkopolskie
Barbara Chmielowska
b.chmielowska.bc@gmail.com
fotka
Pracuje jako nauczycielka matematyki. Wykształcenie wyższe ekonomiczne+pedagogika+matematyka. Doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw.
Konin, wielkopolskie
Ewa Jeżak
ejezak12@gmail.com
Prezeska Stowarzyszenia Koniński Kongres Kobiet
fotka
Była dwie kadencje przewodnicząca Rady Działalności Pożytku Publicznego. Potrafi pozyskiwać fundusze na organizacje różnych działań, pisanie drobnych, lokalnych projektów. Jej pasją jest grzybiarstwo i serowarstwo.
Piła, wielkopolskie
Iwona Kamińska-Lech
kongrespila@wp.pl
fotka
Koordynatorka akcji w Pile. Wykształcenie pedagogiczne. Wspiera kobiety w ramach Kongresu Kobiet  Północnej Wielkopolski. Prowadzi Kancelarię Rachunkową, pracuje jako główna księgowa  
Złotów, wielkopolskie
Katarzyna Józefowska
Kpjj@onet.pl
fotka
Koordynatorka akcji w Złotowie. Z wyksztalcenia jest nauczycielką języka francuskiego. W zawodzie nie pracuje już od dobrych paru lat. Obecnie pracuje w Muzeum Ziemi Złotowskiej jako asystentka muzealna. Udziela się w Kongresie Kobiet PN Wielkopolski i Ogólnopolskim Strajku Kobiet. Jest przewodniczącą Złotowskiej Rady Kobiet.
Czarnków, wielkopolskie
Martyna Chwarścianek-Bednarek
m.chwarscianekbednarek@gmail.com
Stowarzyszenie CEL
fotka
Koordynatorka akcji w Czarnkowie. Asystentka posłanki na Sejm RP Marii Małgorzaty Janyskiej. Prezeska Stowarzyszenia CEL. Wspiera Strajk Kobiet. Jej pasją jest grafika komputerowa i marketing.
Widuchowa, zachodniopomorskie
Agnieszka Odachowska
agnieszka.centrumrozwoju@gmail.com
Fundacja Razem dla Rozwoju Obszarów Wiejskich
fotka
Ekspertka ds przeciwdziałania przemocy w zespole ds. działania przeciw przemocy przy Marszałku woj. zachodniopomorskiego.
Czaplinek, zachodniopomorskie
Aleksandra Łuczyńska
dyrektor.czok@wp.pl
Czaplinecki Ośrodek Kultury
fotka
Koordynatorka akcji w Czaplinku. Dyrektorka Czaplineckiego Ośrodka Kultury,  operatorka programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 zachodniopomorskie, liderka 16 edycji programu Liderów Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Polonistka,  kulturoznawczyni,  studentka psychologii. Współorganizatorka lokalnych protestów w obronie praw kobiet.
Koszalin i Mielno, zachodniopomorskie
Dorota Chałat
dorotachalat@gmail.com
Koszalińskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej Era Kobiet, Fundacja Edykacja Równość Aktywność Dialog - Era Dialogu, Pełnomocniczka Kongresu Kobiet w Koszalinie
fotka

Koordynatorka akcji w Koszalinie oraz w Mielnie podczas Międzynarodowego Zlotu Morsów. Prezeska Stowarzyszenie Era Kobiet w Koszalinie, pełnomocniczka Regionalna Kongresu Kobiet  w Koszalinie, radna Rady Miejskie w Koszalinie i przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych. Zawodowo animatorka, doradczyni kluczowa i biznesowa w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzi działania na rzec ekonomizacji osób zagrożonych wykluczeniem. Członkini  Antyprzemocowej Sieci Kobiet. Regionalna Pełnomocniczka Kongresu Kobiet w Koszalinie.

Feministka, społeczniczka, liderka, wspierająca Strajk Kobiet. Od lata angażuje się w działania na rzecz przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć, działania na rzecz dyskryminacji, równouprawnienia. Wspiera i popiera działania na rzecz praw reprodukcyjnych kobiet, organizuje manifestacje, ale też pisze projekty i je realizuje.

Z jej inicjatywy w Koszalinie powstała Rada Kobiet powołana przez prezydenta miasta oraz  Centrum Praw Obywatelskich a w nim Koszalińskie Centrum Praw Kobiet, powołane przez Stowarzyszenie Era Kobiet , w którym udzielane są bezpłatne porady prawne, doradztwo psychologiczne, przeciwdziałania przemocy oraz obywatelskie. Organizuje szkolenia i warsztaty z zakresu przeciwdziałania przemocy oraz wzmacniające dla kobiet, tj.: liderstwo kobiet, autoprezentacja i kontaktu z mediami, poprawa wizerunku i stylu, multimedialne, wykorzystanie nowych technologii na co dzień, tworząc sieć kobiet liderek.

W ramach działań w sieci ASK wspólnie z MOPR w Koszalinie w czerwcu 2016r. wprowadziła pierwszy w Polsce Miejski Program Przeciwdziałania Przemocy w rodzinie z uwzględnieniem płci. Udało się to dzięki rekomendacji sieci ASK, przeprowadzonym badaniom ponad 300 programów w Polsce oraz raportem zaprezentowanym podczas Konferencji w Koszalinie w lutym 2016.

Jej wielką zasługą jest działanie na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem, głównie kobiety wspiera i pomaga w trudnej sytuacji na różne sposoby. Często jest to pomoc w przejściu procedur mieszkaniowych, pomoc w przeprowadzce, pomoc w znalezieniu pracy, czy też pomoc społeczno-obywatelska. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieci, które podobnie jak mama angażują się w pomoc innym, córka jest prezeską Fundacji a syn wolontariuszem z zakresu doradztwa prawnego.  
Choszczno, zachodniopomorskie
Edyta Tyburczy-Kujawa
edytakujawa@tlen.pl
Nie ma firmy ani nie należy do żadnej organizacji.
fotka
Psycholożka, pedagożka szkolna, organizatorka wielu akcji charytatywnych z zamiłowania dekoratorka. Jej pasją są dziedziny artystysne. Rysuje, piecze i maluje pierniki, florystyka - robi bukiety slubne i zajmuje się zielarstwem.
Sławno, zachodniopomorskie
Ewelina Stach
ewelka076@wp.pl
Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Krok po Kroku
fotka
Ewelina Stach- Koordynatorka akcji w Sławnie. Prezeska Stowarzyszenia Wspierania Aktywności KROK PO KROKU, od 2018 roku radna Rady Miejskiej w Sławnie. Działaczka lokalna, realizuje projekty w ramach działalności stowarzyszenia.
Resko, zachodniopomorskie
Iwona Lewandowska
awona1@gazeta.pl
Centrum Usług Społecznych w Resku
fotka
Koordynatorka akcji w Resku. Zastępczyni dyrektora CUS w Resku. Działa w stowarzyszeniu Współistnienie - Centrum integracji społecznej, kierunki reintegracja zawodowa i społeczna, warsztat terapii zajęciowej - osoby niepełnosprawne. W Stowarzyszeniu nasza pasja   - prowadzi działania na rzecz społeczności lokalnej festyny zabawy, warsztaty
Kołobrzeg, zachodniopomorskie
Izabela Zielińska
iza100@autograf.pl
Jest przed założeniem Fundacji swojej
fotka
Pracuje w Polskiej Żegludze Bałtyckiej, w Radzie Miasta Kołobrzeg, w zw. Z tym ma wpływ na lokalny program przeciwdziałania przemocy, dużo działa w tym zakresie. Członkini komisji mieszkaniowej, zdobyła 2 mieszkania z zmiasta chronione dla osób doświadczających przemocy, chetnie pomoże w tej kwestii innym osobom, które chciałyby w swoich miastach to przeforsowac. zajmuje się Miejskim Programem Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, pilnuję aby był zgodny z krajowym programem, dokonuje analizy i przedstawia na Radzie Miasta
Darłowo, zachodniopomorskie
Justyna Pacuła-Woźniak
pysia2210@wp.pl
Kongres Kobiet - pełnomocniczka,"ERA Kobiet- Koszalin", Koło Gospodyń Wiejskich "Miffinki"
fotka
Pracuje jako kierownik do w Gminnym Samorządzie do Swietlic i placówek kulturalnych - pełnomocniczka do spraw współpracy z Organizacjami pozarządowymi. Posiada umiejętności informatyczne jako graficzka komputerowa. Z zamiłowaniem wykonuje decupge, szyje maskotki i maseczki.Jej pasją jest ogród.
Dąbki, zachodniopomorskie
Justyna Pacuła-Woźniak
pysia2210@wp.pl
Kongres Kobiet - pełnomocniczka,"ERA Kobiet- Koszalin", Koło Gospodyń Wiejskich "Miffinki"
fotka
Pracuje jako kierownik do w Gminnym Samorządzie do Swietlic i placówek kulturalnych - pełnomocniczka do spraw współpracy z Organizacjami pozarządowymi. Posiada umiejętności informatyczne jako graficzka komputerowa. Z zamiłowaniem wykonuje decupge, szyje maskotki i maseczki.Jej pasją jest ogród.
Gryfino, zachodniopomorskie
Magdalena Pieczyńska
pieczynska.magdalena@wp.pl
społeczniczka, wolontariuszka, urzędniczka
fotka
Koordynatorka akcji w Gryfinie. Gryfinianka od urodzenia, z wykształcenia magistra ekonomii o specjalności finanse publiczne, specjalistka ds. współpracy z ngo, doradczyni w zakresie wdrażania modelowych rozwiązań we współpracy na linii samorząd - organizacje pozarządowe. Od początku pracy zawodowej związana z trzecim sektorem (blisko 16 lat), który jest „kobietą”. Koordynatorka i współtwórczyni projektów unijnych w zakresie współpracy międzysektorowej, ekspertka oceniająca wnioski o dofinansowanie. Sekretarz Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Radna Miejska. Zwolenniczka większego udziału kobiet w życiu społecznym i politycznym. "W działaniu kieruję się słowami, iż droga do sukcesu jest ciągle w budowie. Nigdy się nie poddaję". Miłośniczka zwierząt – stworzyła dom dla dwóch znajd - suczki Tiny i kotki Tekili.
  • Kierowniczka Biura ds. organizacji pozarządowych w Wydziale Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego,
  • Wicepełnomocniczka Kongresu Kobiet w Gryfinie,
  • wolontariuszka, m.in. w Szlachetnej Paczce,
  • społeczniczka, matka chrzestna wielu stowarzyszeń i inicjatyw obywatelskich.
Szczecinek, zachodniopomorskie
Małgorzata Kisiel
malgosas@op.pl
fotka
Koordynatorka akcji w Szczecinku. Społeczniara, mówi o sobie chujowa Pani domu, organizuje heppeningi, OBR, Narodowy Dzień Przemocy.
Bobolice, zachodniopomorskie
Natalia Oleksy
natalia2121213@wp.pl
Prezeska Klubu Morsa Zachodnio-Pomorskie
fotka
Przedsiębiorczyni, właścicielka Butiku. Instruktorka Zumby. Wizażystka, stylistka brwi, makijażystka. Upiększanie twarzy dzieciom. Posiada rozległe kontakty z mediami, przedsiębiorcami i z Domami Kultury.
miejscowość województwo imię i nazwisko e-mail
fotka
Puławy lubelskie Elwira Borowiec 1979elwira@wp.pl otwórz
zobacz więcej
fotka
Lublin lubelskie Jolanta Prochowicz jolanta.prochowicz@gmail.com otwórz
zobacz więcej
fotka
Zielona Góra lubuskie Anita Kucharska-Dziedzic anitakd@interia.pl otwórz
zobacz więcej
fotka
Gorzów Wlkp. lubuskie Monika Twarogal lagorawt@wp.pl otwórz
zobacz więcej
fotka
Łowicz łódzkie Joanna Gałka-Walczykiewicz studiorampa@wp.pl otwórz
zobacz więcej

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Ostatnie wpisy